Medya

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) gazeteci meslektaşlarını unutmadı

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), koronavirüsünün olumsuz etkilerini gidermeye çalışmak ve bir nebze de olsa gazetecilere destek olmak amacıyla 40 gazeteciye gıda yardımında bulunacak.

UYGAD 40 GAZETECİYE YARDIM İÇİN KOLLARI SIVADI

UYGAD Başkanı Mevlüt Yüksel’in konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

“Covid19 olarak tanımlanan ve corona virüsü olarak bilinen salgın hastalık,maalesef ülkemizde de devam etmektedir.

Bunun neticesi olarak, dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi,Türkiye’de de bir çok tedbirler alınmaktadır. Bu alınmak zorunda kalınan tedbirler sonucunda, toplumumuzun her kesimindeki insanlar,hayatın olağan akışında; sokağa daha az çıkma veya hiç çıkmama durumlarına maruz kalmaktadırlar. Milyonlarca insan, en başta işe/okula/pazara/sosyal vakit geçirilen yerlere hiç gitmeme, ekstra hijyen tedbirleri alma gibi bir takım değişiklikler yapmak zorunda kaldılar.

Bu olumsuz durumdan, doğal olarak tüm vatandaşlarımız gibi, gazete ve yazar meslektaşlarımız ile aileleri de olumsuz olarak etkilendiler.Salgın hastalık henüz kontrol altına alınmadığı için, bu olumsuz durumdan etkilenme hala devam etmektedir.

Mevlüt Yüksel

UYGAD olarak, bu beklenmeyen etkiyi en aza indirebilmek, mesleki değer ve ilkelerimizin ışığında, bilginin yanı sıra, becerilerimizi de kullanarak, kişilerin sosyal işlevselliğini sağlamak istiyoruz. Bunun gerçekleştirilebilmesi için, uygun, etkin ve insani eksikliklerimizin giderilebilmesinin, son derece önemli olduğunun bilincindeyiz.

Bu salgın hastalıkla mücadelede, aziz milletimiz için devletimizin aldığı önlemler ve destekler devam etmektedir. Biz de UYGAD Yönetim Kurulu olarak, bu olumsuz durumdan etkilenen meslektaşlarımızı, bir nebze de olsa rahatlatabilmek arzusundayız. Bu amaçla ve dayanışma örneği gösterebilmek için, 40 meslektaşımıza çam sakızı çoban armağanı, gıda yardımında bulunulması kararlaştırılmıştır.

Kendin ve sevdiklerin için #EVDEKALTÜRKİYE dediğimiz şu günlerde, meslektaşlarımıza ve ailelerine uzattığımız dayanışma eli, Ramazan ayı sürecinde de devam edecektir.

Tüm toplumun birbirine kenetlenerek, yek vücut olduğu bugünlerde, UYGAD’ın yardımlaşmasının tüm toplumumuza örnek olmasını diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu