ManşetTelevizyon

Ümit Erdim medya dünyasına giriyor

Başarılı oyuncu Ümit Erdim İngiltere merkezli Health & Fitness Magazine dergisinin Türkiye haklarını satın aldı. Medya dünyasına girmenin heyecanını yaşayan Erdim, girişiminin detaylarını Planet Mutfak TV’de  yayınlanan Burçin Atılgan’ın sunduğu Mutfakta Star Var programında anlattı.

Destekten TR

Ümit Erdim, yakın arkadaşı Ali Dinç ile birlikte katıldığı programda, bir yandan mutfakta hünerlerini gösterdi, biber dolması yaptı, bir yandan da medya sektörüne adım atma hikayesini anlattı.

Destekten TR

ümit erdim- burçin atılgan

Destekten TR

“ZAYIFLAMADAN GELME”
Türk izleyicisiyle 18 yaşında rol aldığı Hayat Bilgisi dizisi ile tanışan Ümit Erdim, programda, o yıllardan itibaren obezite sorunu yaşadığını anlattı. Kilo verme girişimlerinin hep başarısızlıkla sona erdiğini söyledi.

Erdim, “2012’de bir yarışma programında Seyfi Dursunoğlu ile birlikte çalıştık. O dönem 127 kiloydum. Kendisi bir gün beni evinde ağırladı. Ziyaret bitiminde evinden ayrılırken Dursunoğlu bana ‘zayıflamadan bir daha gelme’ dedi. Bu benim yeni hayatım için milat oldu” dedi.

5 yılda 50 kilo 
Dursunoğlu’nun bu sözlerinin ardından Cross Fit olarak bilinen, Jimnastik, atletizm ve olimpik halter kaldırışlarının kombine edildiği, dolayısıyla izole kas çalıştırması programını uyguladığını söyleyen Erdim, “Yaz kış demeden haftada en az 4 gün cross fit yaptım ve bu sayede oldukça sağlıklı bir şekilde kilo verdim. 2010 yılında 25 yaşındayken tam 142 kiloydum. Şu an 93 kiloyum” dedi.

Erdim, spor yaptığı için canının her istediğini, aşırıya kaçmadan, tüketebildiğine de dikkat çekti.

Ameliyattan korktum
Son dönemde aralarında Fatih Ürek’in de bulunduğu pek çok ünlü ismin ameliyatla zayıflaması konusuna da değinen Erdim, “Onlar ameliyatı ben ise Belgrad Ormanı’nı seçtim. Onlar için ameliyat kolay ama benim için bıçak altına yatmak çok daha korkutucu. Spor yapıp kuvvetleniyor olmak benim için çok daha güzel dedi.

O artık medya patronu
Yaşadığı tüm bu deneyimlerin ardından obezite sorunu ile mücadeleyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğünü söyleyen Ümit Erdim, “Bu konuda profesyonel bir adım attım. Ve İngiltere merkezli Health & Fitness Magazine dergisinin Türkiye haklarını satın aldım” dedi.

İlk Sayı Eylül’de çıkacak
Artık bu işin yayıncılık tarafında da olacağını belirten Erdim, “ İşin profesyonellerinden oluşan çok iyi bir ekip kurdum. Alanlarında başarılı isimleri dergimizin çatısı altına topladık. İlk sayımız Eylül ayında çıkıyor” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR