Teknoloji

UMUT TRENİ YENİ YILA SOKAK ÇOCUKLARIYLA GİRİYOR / OYA TEKİN

Yeni yıla girmeden 2013’ün son haftasını da tüketirken bitmeyen enerjisiyle, tükenmeyen aksine daha da çoğalan bir sivil toplum kuruluşunu tanıtmak istedim bu yazımda sizlere.

Daha doğrusu onların yeni yılı karşılama faaliyetlerine yer vermek istedim.

Umut Treni Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği. Maltepe de olan bu dernek “bir çocuğun tebessümü her şeyden önemlidir” düşüncesinden yola çıkarak yılbaşı akşamını onlara ayırmış.

Hepimiz yeni yılı karşılamak için hummalı hazırlıklara gireriz o gün. Farklı farklıda olsa hazırlıklarımız tüm bu hazırları sevdiklerimizle mutluluk içinde yeni yıla girmek için yaparız. Belki de bir mutluluk oyunudur. Yeni yıla umut bağlama oyunu.
Oysa o gün bizim dışımızda soğukta üşüyen, ısınmayan evleri sokaklar olan aç insanlarda vardır. Ve özellikle çocuklar.
Çokça onları unuturuz. Ya da işimize gelen budur.

İşte Umut Treni Derneği bu insanları unutmamış, yılbaşı akşamında iki saati onlarla paylaşmak için yola çıkmış. Maltepe Gezi Parkı’nda sokak çocukları ve dar gelirli ailelerle yılbaşını mangal yaparak kutlayacaklar.

Tenekeler içinde ateşler yakıp sokağı ısıtarak ve konuklarıyla mutlulukları çoğaltmaya çalışacaklar.
Herkesi de bu etkinliklerine davet ediyorlar.

Peki, kimdir bu Umut Treni.

1999 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında Burhan Güler’in bireysel olarak başlattığı yardım hareketi dernekleşmeye kadar gitmiş.
Türkiye’nin her ilinde gönüllüleri var. Onlardan gelen haberlerle organize olup ihtiyacın gerçeklik boyutundan emin olduktan sonra, köy, okul, hastane, ev, çocuk esirgeme vb ne olursa olsun yapılabilinirlik boyutunu hesaplayıp sosyal ağlar üzerinden organize oluyorlar.
İhtiyaç sahiplerine; gıda, giyim eşyası, ev eşyası, bot, mont, medikal malzeme, bebek bezi, tekerlekli sandalye, işitme cihazı, kırtasiye malzemesi, eğitim bursu, eksik kitap ihtiyaçları, oyuncak ve daha birçok alanda her tür destek için çalışıyorlar.

Çokça da çocukların mutluluğunu ön plana almışlar. Ve en önemli ilkelerinin de şeffaflık üzerine kurulu olduğunu söylüyorlar. Yani yardımlarınızın nereye ulaştığını sizlerle paylaşıyorlar.

Yurt dışından birçok ülkeden de gönüllüleri var.

Gönüllükte sınır tanımayan bir Sivil Toplum kuruluşu olan Umut Treni bu seferde yılbaşında umut olmak, mutluluğu birlikte paylaşmak istemiş sokak çocukları ve mağdur ailelerle.

Eğer bir çocuğu mutlu etmek istiyorsanız yolunuzda Maltepe’den geçiyorsa yılbaşı akşamı Umut Treni gönüllüleri ve misafirleri sizleri orada bekliyor olacaklar.

Saat; 20.00’de Maltepe Gezi Parkı’nda Sokak Çocukları ve dar gelirli ailelerle yılbaşı ve mangal partisinde.

İletişim; UMUT TRENİ YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA. DERNEĞİ
Bşk. BURHAN GÜLER 0 535 422 71 20/ 0216 3054245

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu