GündemManşetYaşam

Ünlü akademisyen, Ertuğrul Özkök ve Sertab Erener’i uyardı “ot yoluna gitmelerini istemem!”

Prof.Dr. Ahmet Rasim Küçükusta’nın kişisel web sitesinde bugün kaleme aldığı yazının başlığı oldukça ilginçti. Küçükusta, “Sertab ve Özkök’ü ‘ot yoluna gitmemeleri’ için uyarıyorum” başlıklı yazısında uzun yaşam konusunu masaya yatırdı. Son zamanlarda gündemimize giren “Telomer” başlığıyla ilgili düşüncelerini paylaşan ünlü akademisyen bu konunun suistimal edilen konulardan biri olduğunu savunarak Özkök ve Erener’i  kitleleri yanıltmamaları konusunda uyardı.

PROF. KÜÇÜKUSTA, ERENER VE ÖZKÖK’Ü NEDEN UYARDI?

Yazısında “Telomer nedir?” sorusunu cevaplayan Küçükusta, “Telomerler, kromozomların uç kısımlarında bulunan ve DNA proteinlerinden oluşan koruyucu başlıklardır.” diye yazdıktan sonra “Telomerleri uzatan ilaçlar gençlik ilacı olabilir mi?” sorusunun cevabıyla ilgili detaylara girdi.

Küçükusta, yazısında şu ifadelere yer verdi:


Dr. Bill Andrews’ in esamisi okunmuyor

Sertab’ ın da Özkök’ ün de yere göğe sığdıramadıkları “telomer uzmanı” Dr. Bill Andrews Hürriyet’ teki resimlerinde bir kere 65 yaşından fazla gösteriyor.
70 yaşında olduğunu söyleyen Özkök telomerciden hem daha genç hem daha dinç görünüyor.
Sertab’ ın 16 yılını telomerlere vermiş dediği Andrews’ in tıbbi araştırmaların kayıt altına alındığı www.pubmed’ de adı sadece bir yayında, kendisiyle yapılan bir röportajda geçiyor (6).
Bill Andrews adı ne telomerlerle ne başka konulardaki araştırmalarla ilgili tek bir defa bile yer almıyor.
Andrews, 16 sene ne yapmış merak ettim.

…………………………………..

Gelelim neticeye

BİR: Bu tür otlar ve moleküller uzun yaşama sevdalısı insanları kandırmaktan, oyalamaktan başka bir işe yaramaz, üstelik ciddi riskleri de olabilir.
İKİ: Uzun ve sağlıklı yaşamak adam gibi beslenmek ve adam gibi bir hayat tarzıyla mümkündür.
ÜÇ: Özkök ve Sertab, bu tür abidik gubudik ürünlere kanabilirler, kendileri bilir ama başkalarını kandırmaya hakları yoktur.
DÖRT: Bill Andrews bilim adamı falan değil, bir bitki tüccarı veya pazarlama elamanıdır.
BEŞ: Özkök’ ün de Sertab’ ında “ot yoluna gitmelerini” istemem.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu