Yaşam

Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı… Haftalık (19-25 Aralık) burç yorumları

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ
Güneş ve Plüton oğlak burcunda ilerliyor. Merkür geri gidiyor. Mars Balık burcunda ilerlerken, Satürn Yay burcunda ilerlemeye devam ediyor. Venüs Kova burcunda bulunuyor. Enerjisini dengeleyen ve küçük öfke nöbetlerinden uzak kalmayı başaranlar için oldukça yoğun bir hafta . Duygu patlamaların zarar vereceğini bilirlerse hata yapma olasılıkları ortadan kalkacaktır. Hiç kimsenin siz yaklaşmasına izin vermeyebilirsiniz. . Kendi doğrularınıza güvendiğiniz için, çevrenizle bazı pürüzler yaşamanız muhtemel. Bilinç altınız maddi kaygılarla dolu ve sorunlarınızı paylaşmak adına verdiğiniz çaba başarıyı getirecek

KOÇ

Jüpiter karşıt evinizde ilerlemeye devam ediyor. Görüşeceğiniz kişiler kariyerinizle ilgili size destek sağlayacak kişiler olacaktır.. Yatırımlardan veya çalışmalarınızdan payınıza düşen maddi kazançlarınız sizi meşgul edecek, rutin çalışma hayatınızda birlikte uğraşı verdiğiniz kişilerle bazı gizli konularınız gündeme gelecek. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. İş yatırımları konusunda hızlı hareket edeceğiniz bir hafta olacak. Çevrenizdeki şartları değiştirerek, kendi bildiğiniz yolda ilerliyorsunuz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için doğru bir zaman dilimi içinde olduğunuzu biliyorsunuz. Maddi açıdan parlak bir dönemde olacaksınız. Paraya karşı ilginiz artarken, para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Ümitlerinizi yitirdiğiniz anlar oldu. Burcunuzun size verdiği mücadeleci yapınızla pes etmeyip, dayandınız. Belki de; Plüton yok ettiği şartları yeniden düzenleyerek size hayallerinizi sundu. Değiştirmeye cesaret edemediğiniz şartlarınızı kendi kurallarına göre düzeltti. Kişiliğinizin ve yaşantınızın yenilendiğini hissedeceksiniz. Planlarınızı yapmak için önünüzde yeni projeler gelecek. Amaçlarınıza ulaşmanın arkasında, asıl kendi duygularınızın önemli olduğunu göreceksiniz.

BOĞA

Güneş Ruhsal evinizde ilerliyor ve Satürn karşıt finans Finans gezegeniniz Merkür geri hareketi geçmişte kaçırdığınız fırsatları yeniden önünüze getiriyor.. Bu dönem karşılaştığınız kişilere dikkat etmelisiniz. Sizden, kariyer olarak oldukça güçlü ve üstün durumda olmalarından etkileneceksiniz. Bazıları, etkilenmeye neden olacak birçok parametreye sahip oldukları için, daha olgun kişilerle gönül ilişkilerine girecekler. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Bir çok iş fırsatı yaratacak ve gelecekle ilgili kaygılarınızı bu şekilde törpüleyeceksiniz. Akıcı konuşmalarınızla, karşınızdakilere savunma olanağı vermeden etki altına alıyorsunuz. Zihinsel faaliyetlerinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtacaksınız. Karşınızdaki kişiler, bu kadar yoğun bir projeyi nasıl yapılandırarak ortaya çıkardığınıza şaşırabilirler. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Özellikle maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz. Oldukça hırslı bir karakter yapısıyla politika, ticaret gibi denemediğiniz konularda başarılı olacaksınız. . Tüm bu olumlu gelişmelerle birlikte koştururken, ara molalarla harcamalarınızda ki artışlara dikkat etmeyi unutmayın.

İKİZLER

Bu hafta , sosyal ilişkileriniz oldukça yoğun. Tanışacağınız kişilerde güç ve cazibe arayacak, entelektüel ve sosyal yapıda olan kişilerden etkileneceksiniz. Akıl ve felsefi konuşmalar sizin için önemli olacak. Aşk gezegeni “Venüs ” sayesinde oldukça hareketli ortamlarda bulunacaksınız. Enerjiniz oldukça yüksek seyredecek. Çevrenizde rakip tanımıyorsunuz. Karşı cins üzerinde hayranlık kazanırken, hemcinsleriniz tarafında ilgi ve hasetle izleneceksiniz. Orijinal fikirlere ve paylaşıma hala hazırsınız. Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu hafta , eğlenceli ve sizi oyalayan yolculukları da gündeme getirecektir. Yolculuklarda ilginç fikirleri paylaşacağınız kişilerle arkadaşlık edeceksiniz. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız. Merkür geri giderken çevrenizle olan ilişkilerinizde huzursuzluklar yaşayabilirsiniz.. Satürn ş kariyer evinizde bulunacağı için, iş değişiklikleri meydana gelebilir. Mesleki konularda duygularınız yenileniyor.. İçsel olarak yapmak istediğiniz ve size manevi dinginlik sağlayacak bazı konular, günlük işlerinizde aksaklıklar yaratabilir. Gezegenlerinizin çoğu horoskopunuzun doğusunda yer aldığı için, kişisel bağımsızlığınız ve özgürlük duygularınız çok baskın. Bu anlamda değişiklik istemlerinizi bastırmayın, özgür iradeniz ne yapmak istiyorsa, onu gerçekleştirin. “Sizin için doğru olanı, en iyi siz bilirsiniz..

YENGEÇ

Kişiliğinizde değişen duygu dalgalanmaları yüzünden aşkta hep hatalar yapıyor ve karşınızdaki kişiye olduğundan fazla değer veriyorsunuz. Bu nedenle, uzun süredir birlikte olduğunuz kişilerin farklı yüzleri sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Çünkü siz, karşınızdaki kişiye iyimser yaklaşan ve güvenen bir çocuksu kişiliğe sahipsiniz. Oysa, ilişkilerde kaçınılmaz olan karşılıklı sürtüşmelerin, uzun vadede sağlam mantık süzgeçlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu tür akılcı değerlendirmeleri aşk sürecinizin her anında uygulamaya çalışın. Bu hafta , aşk konusunda bazı acı gerçeklerle karşılaştığınız zaman; suçu karşınızdaki kişiden çok, kendinizde aramalısınız.. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Çünkü, bu dönem tutkulu birliktelikler peşindesiniz ve özgürlüğünüzü kurallarla sınırlandırmak istemiyor, güçlü aşklar peşinde koşuyorsunuz. Özellikle, fikir ve düşünce bazında anlaşacağınız kişinin özel olması gerekiyor. Duygusal tatmin sağlayacağınız aşklarınız gündemi meşgul edecek. Eskiye olan özleminiz artıyor. Çevrenizdeki olayları abartmayın ve gereksiz iyiliklerden uzak durun.

ASLAN

Birlikte çalıştığınız kişilerin uyum içinde olmaları sizin de, motivasyonunuzu arttıracak. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Bu hafta daha esnek olmalı, eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz. İletişim, haberleşme, detaylı işler, hatalar, ihmaller ve unutkanlık artacaktır. Bu dönemde günlük iş akışınızı rölanti de götürmeniz, durum değerlendirmelerini daha net yapmanızı sağlayacak, daha hesaplı davranarak içinden çıkılmaz sorunları çözeceksiniz. Hırslarınızı yaşama geçirirken, gereğinde hırçın ve kavgacı bir tutumda sergileyebilirsiniz. Üstlerinizle tartışabilirsiniz. Fakat hak ettiğiniz ödülü kendi gücünüzle almayı başaracaksınız. Aile büyüklerinizle ilişkilerinizde gerekli psikolojik dengeyi sağlamalısınız. Onlarla aranızda sağlayacağınız uyum, sağlam zeminleri oluşturacaktır. Kişileri olduğu gibi kabul etmesini öğreneceksiniz. Ailenizle ilgili sorumluluk almaya hazır olun. Derin duygular içindesiniz. Kendinizi çarpıcı ilişkiler içinde bulabilirsiniz.

blank

BAŞAK

Ortak çalışmalarınızın ses getireceği, hayallerinizin yaşama geçirirken daha fazla çaba göstermeniz gerekecektir. Güneş; isteklerinizin gerçekleşmesine yardım ederken, kendi inisiyatifinizle cesur davranışlar içinde olacak ve sınırlarınızın ne olduğu konusunda kendiniz karar vereceksiniz. Görüşeceğiniz kişilerin de genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Kafanızın bir kenarında beklettiğiniz olayları yeniden başlatacaksınız. Gücünüzü ispat etmenin ve yaşam sınavlarınızdan geçirmek için uygun bir dönem. Kozmik etki, istekleriniz doğrultusunda size destek veriyor. Gireceğiniz topluluklarda toplumsal olaylarla ilgilenecek ve ciddi girişim isteyen çalışmaların öncülüğünü yapacaksınız. Fikir tartışmalarından hoşlanıyor ve meraklı yönlerinizi çevre ilişkilerinizle tatmin etmek istiyorsunuz. Bu dönem gücünüzü herkes takdir edecektir. Görüşeceğiniz kişilerin de genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Toplumda ses getireceksiniz. Hislerinizi kontrol etmeyi öğrenmeli ve kendinizi iyi yönetmelisiniz. Fazla konuşmadan, daha köklü ve somut davranışlar içine girmelisiniz.
TERAZİ

İlişkilerinizde tatlı bir yaklaşım söz konusu. Görüşeceğiniz veya işbirliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Özellikle size finans kapısını aralayacak dostlukları arzulayacaksınız. Bazılarının sansasyonel ilişkileri olacak.. Bu dönemde, sosyal yaşantınızın birden canlandığınız hissedeceksiniz. Çevrenizin kalabalıklaşması sizi şaşırtmayacak ve iç disiplininizin bozulmasına izin vermeyeceksiniz. . Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız.. Derin sorgulamalar sonucunda kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Yaşamınızla ilgili zor düşüncelere alışık olmadığınız için, günlük yaşam akışındaki toplumsal oluşumları bile kendinize yönelik, bireysel değerlendiriyorsunuz. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlıklı olmalısınız. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açıksınız. Yolculuklar gündeme gelecek. Üstelik flörtçü yönleriniz dillere destandır. Bu hafta mantıklı ve sabit aşka dönüşebilecek önemli duygular peşindesiniz. Karşılaşacağınız kişilerde, farklı özellikler arıyorsunuz

AKREP

Satürn para evinizde ilerliyor. Kazançlarınızda; istediğiniz şartların gündeme gelmesi, özel çabalarınız sayesinde gerçekleşecektir. Görüşeceğiniz kişilerin vereceği destekler, sizi tatmin etmeyebilir. Maddi konularla ilgili düşünceleriniz, bir çok aktivitenin önüne geçebilir. Yaptığınız işlerle yetinmiyor, karakteriniz gereği sıra dışı işler yapmaktan, hoşlanıyorsunuz. Yoğun enerjiniz sizi yorgun ve keyifsiz yapabilir. İş ilişkilerinizde yaratıcı yönlerinizi çevrenizle paylaşmak istediğinizde, yalnız kaldığınızı görebilirsiniz. Zamanlama konusunda ölçülü olmalısınız. Hayal gücünüzü mükemmel çalışıyor. Sadece enerjinizi doğru kullanmalısınız. Gayrimenkul edinmek isteyenler, bu düşlerini gerçekleştirecekler. Uzun süredir bütçenize uygun bir ev arıyorsanız, yine bu günlerde arzularınıza kavuşabilirsiniz. Ailenizden bu konuda yardım görebilirsiniz. Görüşeceğiniz kişilerin de genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Kafanızın bir kenarında beklettiğiniz olayları yeniden başlatacaksınız. Gücünüzü ispat etmenin ve yaşam sınavlarınızdan geçirmek için uygun bir dönem. Kozmik etki, istekleriniz doğrultusunda size destek veriyor. Gireceğiniz topluluklarda toplumsal olaylarla ilgilenecek ve ciddi girişim isteyen çalışmaların öncülüğünü yapacaksınız.

YAY

Fikir tartışmalarından hoşlanıyor ve meraklı yönlerinizi çevre ilişkilerinizle tatmin etmek istiyorsunuz. İlişkiler konusunda istediğiniz rahat şartlar sizin için çok önemli olacak. Uyumlu ve yapıcı düşüncelerinizle birlikte, kendinize her zamankinden daha fazla güveneceksiniz. Merkür finans evinizde geri gidiyor. Kendinizi ve çevrenizi sorguluyor ve detaylardan yola çıkarak, kafanızda en mükemmel tabloyu oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bu dönem, değişik fırsatların kombinasyonu karşısında karar verme güçlükleri yaşayabilirsiniz. Her an kendinizi mutlu edecek işler buluyor ve ilgi odağı oluyorsunuz. Fakat sizi takip etmekte zorlanıyorlar. Geçmiş tecrübelerinizi, yaşama başarı ile geçireceksiniz.. Sıra dışı düşünceleriniz paylaşmak için, kendinizi farklı alanlar bulabilirsiniz. Sevdiklerinizi korumak adına, fazla sorumluluk alıyorsunuz. Geçmiş olaylarla ilgili sorgulamalar geçirebilirsiniz. İsteklerinizin gerçekleştirme konusunda farklı detaylar üzerinde durmanız, hiç de hoş değil. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Yaşamı sorgularken kafanızdaki soruların cevabını da bulacaksınız. Yine bu dönemde kinci duygularınız atağa kalkabilir. Yaşamdan ne beklediğinizi kendinize sormalı ve isteklerinizin yön değiştirmesine izin vermelisiniz. Sıkı sıkıya bağlı olduğunuz kurallar belki de yaşantınızın yanlış bölümleridir ve çıkarılması gerekiyordur

OĞLAK

Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Yine bu dönem de imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir hafta.. Arkadaşlarınız arasında gözünüze farklı gelen kişilerle duygusal bağlarınızı güçlendirme adına, başarılı çalışmalar içindesiniz. Kişiliğinizle ilgili değişimlerin farkında olmanız, sizi daha olumlu bir kişilik yapacaktır. Aileniz için çok şey yapmak isteyeceksiniz. Güçlü, iddiacı, yapıcı ve kararlısınız. Anne, baba ve ebeveynlerle ilişkileriniz önem kazanacak. Disiplinli ve kuralcı yönlerinizin geliştiğini göreceksiniz. Zihinsel anlamda potansiyeliniz güçlenecek ve sorumluluk duygunuz artacak. Yakın akrabalar, kuzenler ve kardeşlerle bir araya gelirken ilişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Baskıcı tavırlarınızın onları üzmesine rağmen, siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz. Bu dönem, düşünceler arasında kuşak farklılığı yüzünden çatışmalar çıkabilir. Bazı dargın dostlarınızı bir araya getireceksiniz. Eski ve yeni dostlukların bir arada yaşanacağı ortamlarda bulunacaksınız. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır.. Enerjinizi ve hırslarınızı arkadaşlarınızla birleştirirken; sert ilişkiler yerine, uyum içinde hareket edeceksiniz.

KOVA

Çok fazla şanslı değilsiniz. Para kazanmak yerine elinizdeki var olan paranızı değerlendirmeyi yeğleyin. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olacak ve her türlü gelişmenin ardında maddi değerler arayacaksınız. İş yerinde çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Bu arada kendiniz daha çok geliştirmenin yollarını bulacaksınız. Uzak yollarla ilgili planlarınız gözden geçirecek ve gerekli görüşmeleri gizlice sağlayacaksınız. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz. Dış görünüşünüze yansıtmak istemediğiniz kendi doğrularınız var. Başkalarının fikrine saygılı gibi davransanız bile, en son final fikir size ait oluyor. Geçmişte üzerinde çalıştığınız ve size ödül getirmesini beklediğiniz tüm konular sizi destekleyecek. İstediğiniz koşulları yaratmaya devam edin. Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve bir çok fırsatı bir arada yakalayacaksınız. Yalnızlık duygusu tarzınız değil ama bugün, kendinizle baş başa kalmaya ihtiyacınız var. . Değişim içinde olan yapınız yüzünden çevrenizi şaşırtıyorsunuz. Hareketli tarzınıza ters olarak, ağır ve güçlü kararlar alarak, geleceğinizi güvenle bakmak istiyorsunuz.

BALIK

Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız. Yükselen hedeflerinizden ve sonuçlarından memnun kalacaksınız. İşinizi iyi yapacak ve farklı fikirlerle dikkat çekeceksiniz. Ruhsal yönünüz ve manevi duygularınızdaki artışlar sizin için önemli olacak. İçsel anlamda yeniden kendinizi keşfedeceksiniz. Çevrenizde yardım edeceğiniz çok kişi var. Bu dönem, rutin işler size göre değil. Bırakın ufak-tefek işleri başkaları yapsın. Siz hedeflerinize kilitlenmelisiniz. Tüm enerjinizi yapacaklarına vermelisiniz. Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın. Dostlarınızın davranışlarından bile çeşitli anlamlar çıkarabilir ve kendinizi kapatabilirsiniz. Yeteneklerinizi dağıtmamak için biraz çaba sarf etmenizde yarar var. Değişik amaçlar yerine tek bir hedef için kilitlenmelisiniz.)

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu