Yaşam

Ünlü astrolog Filiz Özkol yazdı…Haftalık(26 Aralık 1 Ocak) burç yorumları

Haftanın gezegen hareketleri
Güneş Oğlak burcunda Plüton’la birlikte hareket ederken; Aynı zamanda Merkür’de geri hareket ediyor. Venüs Kova burcunda ilerlerken; Mars Balık burcunda ilerliyor. Jüpiter Terazi, Satürn Yay burcunda. Neptün Balıkta, Uranüs Koç’ta Geri hareketini yapıyor. Yaşamın görünmeyen bazı detayları gözümüze çarpacak. Kıskançlıklara bağlı sosyal olaylar ortaya çıkabilir. Geçmişteki aşklarımızla ilgili özlemlerimiz söz konusu. Eski eşyalar değer kazanacak.. Alınganlıkların arttığı bir dönem. Kişisel olaylarımızda kendimizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize dikkat etmeliyiz. Sindirim sistemi hastalıklarının söz konusu olacağını düşünerek, beslenmemize özen göstermeli ve zehirlenmelere karşı tedbirimizi almalıyız.

KOÇ
Değişik duygularla hareket edeceksiniz. Hırslı ve atak davranarak düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme konusunda ısrarcı davranacaksınız. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Geçmişte kalan hatalarınızın, tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek sizin elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlarda, çekinmeden gerekli yerlerden yardım isteyebilirsiniz. Bozulan dostlukları düzeltmenin tam sırası…Bu arada çevrenizden de gereken desteği göreceksiniz. Çünkü geri giden Merkür; başlangıcı geçmişe dayalı çözüm bekleyen problemler için güzel fırsatları size sunacaktır. İlişkilerinizde belli bir dinginlik arıyorsunuz. Huzurlu olmanız biraz da birlikte çalıştığınız kişilerin davranış biçimleriyle ilintili gelişecek. Hayallerinizi destekleyecek arkadaş topluluğu içinde olmak istemenizin nedeni; sakin ortamlara ihtiyaç duymanızdan ileri gelecektir. Bu dönemde karşınıza çıkacak kişilere karşı tedbirli olmalısınız. Sizin duyarlı ve sevecen yapınızdan faydalanmaya kalkabilirler.

BOĞA
Aşk Gezegeniniz Plüton ve Mars’tan alacağınız etkilerle cinsel enerjiniz güçlü bir durumda. Fakat, aşk yaşamınızda karşılıklı etkileşimler konusunda daha farklı ve derin algılamalar içinde olacak, her şeyi olduğundan farklı yönleriyle değerlendirecek ve düşüncelerinizde yoğun bir karmaşa meydana gelecek. Aklınızın karışması sizi yanlış ilişkilere sürükleyebilir.. Bu arada, Merkür’ün ters hareketi; başlattığınız işleri bitirme konusunda size güç verirken, yeni bir işe el atmamanız konusunda sizi uyarıyor. Yaş olarak daha büyük veya küçük kişilerle yaşayacağınız olumlu ilişkiler, motivasyon kaynağınız olacaktır. Duygusal paylaşımların öncelik kazanması yaptığınız çalışmalarda da etkin olacaktır. Bazılarınız yaşama daha duygusal bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacaksınız. Çevrenizde gizemli bir hava estirirken, toplumsal kariyerinizi mistik olaylarla bağdaştırabileceksiniz. Karşınızdaki kişileri incitmekten çekindiğiniz için fikirlerinizi açıklamakta zorlanabilirsiniz. Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Yardım etme duygunuz oldukça yoğun ve birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız.

İKİZLER
Kariyerinizle birlikte paylaşacağınız bir aşk sizi mutlu edecek. Başladığınız bir işte; bir anda dikkat çekici hale gelmeniz yeni iş çevresinde sizi mutlu edecek bir aşk buluşmasını da tetikleyecek… Bildiğiniz tüm duyguları bir kenara iterek, yepyeni bir aşk keşfinde olacaksınız. Bu kişi aynı zamanda kariyer güçleri önemli kişiler olacaktır.. Plüton 8. Evinizde tutkuyu körüklüyor. Bu aşkın daha sonra tutku derecesinde, takıntı haline gelmesine izin vermemelisiniz. Akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Yaşam felsefesi ile ilgili değişen düşüncelere sahip olacaksınız. Kendinizle ilgili yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Satürn karşıt ilişkiler evinizde sizi denetlemeye devam edecek. Aşklar ve arkadaşlıklar yüksek bir seviyede devam edecek. Kaliteli dostlar edinecek ve istediğiniz çevrelerde ilişkiler kuracaksınız. İstediğiniz kişilere kurallı bir şekilde yaklaşacaksınız.. Pratik yönlerinizi rahatça kullanabileceğiniz alanlarda başarı sizi bekliyor. Bazılarının birliktelikleri kimlik kazanacak. Bu arada; tamamen maddi konulara konsantre olmanız nedeniyle, çevrenizle çıkar temelli kişisel çelişkiler yaşayabilirsiniz. Hiç istemediğiniz halde kırıcı olabilir, istenmeyen dargınlıklara neden olabilirsiniz.

YENGEÇ
Merkür’ün geri hareketinin yaratacağı etkiler tezat gibi görünse de; şimdiye kadar düşünmediğiniz konuların değerlendirmesine gireceksiniz. Gizli planlar ve eski arkadaşlarınızla yapılan “düşünce jimnastikleri” bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bu dönem, baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için kendinizi korumaya alacaksınız. . Engellerin sizi etkilemesini de izin vermemelisiniz. Sürekli uçlarda dolaşmanız mümkün. Karşılaştığınız ters durumlardan etkilenmemek için, aklınız doğru bir şekilde kullanmak, beklediğiniz başarıyı getirecektir. Dost zannettiğiniz kişilerin gerçek yüzünü göreceksiniz. Felsefi yeteneğiniz daha da yoğunlaşacak ve fikirlerinizi çevrenize anlatma konusunda başarılı olacaksınız. Bu arada çıkacağınız yolculuklarda tanışacağınız kişilerle, yeni duygusal yaklaşımlarda bulunacak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız. Yeni başlangıçlar sunulurken, eski alışkanlıkları da gözden geçirmelisiniz. Başlatacağınız işin gözünüzü kamaştırmasına izin vermeyerek, sezgilerinizin sizi yanıltacağını düşünmelisiniz. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşıyorsunuz.

ASLAN
Sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. Yüksek olan isteklerinizi ve cinsel enerjinizi çevrenize yansıtıyor ve bu konuda yoğunlaşıyorsunuz. Sürpriz karşılaşmalara hazırlıklı olun. Sert çıkışlardan uzak kalmalısınız. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Üstelik çevrenizle bütünleşmek sizi farklı kılıyor. Yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara süreklerken, karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza da, neden oluyor. Merkür düşünce karışıklığı verecektir. Bu nedenle, size söylenen her şeyin altından farklı anlamlar çıkarmamalısınız. Planladığınız işlerde gerekli sonucu almak için kişiselliğinizi güçlü bir şekilde kullanmanızı ve aldığınız kararlardan dönmemenizi öneriyoruz. Ortaklıklar ve yazılı anlaşmalarda durum değerlendirmesi yaparken, güç de olsa şartların sizi desteklediğini göreceksiniz. Sadece, mücadele gücünü yitirmeyin ve her türlü durumdan kendinize yeni görevler çıkarın. Merkür Retro durumunuzda. Kariyer savaşları verdiğiniz konularda sert bir tutum izleyebilirsiniz . Gücünüzü gösterebileceğiniz konuları seçmenizde yarar var. Sosyal ilişkilerinizi geliştirmek için kapasitenizin üzerinde çabalarda bulunabilirsiniz

blank

BAŞAK
Hak ettiğiniz fakat bir türlü gelemediğiniz bir iş konumuna seçilebilirsiniz. Geciktiğiniz başarılarınız size ödül olarak dönecektir. Güçlü ve hırslı bir dönemde olmanıza rağmen, Merkür’ün ters hareketi sosyal ilişkilerinizde zorluklara neden olacak, yanlış anlaşılmalar yüzünden fikir tartışmaları çıkacaktır. Yeni İş kararlarınızı geciktirmeli eski sorunlarınız gidermelisiniz. Kişisel yeteneklerinizin fark edilmesi ve ön plana çıkabilmeniz için her türlü imkanı kullanacaksınız. Güçlü ve özgürce kararlar alırken, duygusal anlamda zarar görmek istemeyeceğiniz için; yapacağınız işleri son anda ortaya çıkarmayı yeğleyeceksiniz. Bu sizin için son derece olumlu bir açılım sağlayacak. İç yapınızın ne kadar güçlü olduğunu çevrenize ispat edeceksiniz.. Merkür geri giderken; tehlikeli sularda yüzmeye kalkmayın. Geçmişi özlemek güzeldir. Hele eski bir aşk karşınıza çıktığı zaman kalbinizin kıpır kıpır olması olağandır. Bazen de; tersi olan bir durum söz konusudur. Yıllardı aşık olduğunuz kişiye duygularınızı anlatamamış içinizde saklamış olabilirsiniz. İşte tam sırası. Dökün duygularınızı ve rahatlayın. Mesleki başarınızın size sağlayacağı avantajları da unutmamalı ve duygusal doyum sağlayacağınız işleri tercih etmelisiniz. Yine bu dönem ihmal ettiğiniz ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz. Yakınlarınızın birinin sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz.

TERAZİ
Aile içi konular yeniden gündeme gelecek. Satılacak ve kiralanacak konular kesin çözüm getireceksiniz. Yıllarca görüşmediğiniz bir akrabanızdan haber alabilirsiniz. Uzun zamandır süregelen bir kırgınlığınız varsa, hepsine son vermek adına yapılan çalışmalar gündeme gelecek. Egolarınızın yüksek olduğu bir ayın içindesiniz. Aile yakınlarınızın ve ebeveynlerinizin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuda hakim olacak. Karşınıza çıkacak şartlarla mücadele edecek, taviz vermeyeceksiniz. Ketum ve kararlı davrandığınız zaman, şartlar sizden yana olacak. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Kendinizi garantiye almaktan başka çareniz olmadığı göreceksiniz. Güç ve aşk unsurunu birlikte yaşamak isteyeceksiniz. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. Bu tür bir ruh durumu şansın yanında problemleri de beraberinde getirebilir. Önemli olan isteklerinizi doğru bir şekilde ayarlamanızdır. Bulunduğunuz alanlarda kendinizi ifade edebilecek konuşmalar yapacak ve birçok dostluk kuracaksınız… Yanıltıcı romantik anlara dikkat etmeli ve süregelen bir ilişkiniz varsa; ani çatışmalar ve kavgalar güzel biri beraberliği yok edebilir. Venüs; abartılmış duygulara neden olabilir..

AKREP
İş yaşantınızda kurallı hareket edecek ve başarınızı garantileyeceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden disiplinli bir çalışma bekliyorsunuz. Arkadaşlarınızdan yaşça büyük olanlar ile ortak çalışma alanlarını paylaşacaksınız. İnatçı tavırlarınız yüzünden tepki görebilirsiniz. Sakin fakat inatçı bir kişilik içinde olduğunuz için, bu dönem dostlarınıza karşı ilginç ama sorunlu olabilirsiniz. Rutinleşmiş bazı şartların değiştiğini gözleyeceksiniz. Yaşamınızda etkisi uzun sürecek başlangıçlar için önemli bir dönem. Yaşamınızla ilgili oluşumları izlerken, gelecekteki yaşam dilimlerini bir film gibi görebileceksiniz. geri hareketine devam ediyor. Bu dönem eski bir okul arkadaşınız tekrar karşınıza çıkabilir. Özellikle Merkür geri giderken, bir çok eski dostlar eski aşklar gündeme gelecektir. Öğrenim amacı ile gittiğiniz yerlerde veya iş kariyerinizle yaptığınız çalışmalarda bir çok aşk karşınıza çıkacak..Akıllı insanlar dikkatinizi çekiyor. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Bu dönem akademik kariyer yapmak isteyecek veya yarım kalan öğreniminizi tamamlayabileceksiniz. gelirleriniz ve giderleriniz ile ilgili titiz ve tutumlu bir tavır sergilemelisiniz.

YAY
Merkür devam ediyor. Girişimlerinizi yavaşlatarak, eski işlerinizi tamamlamalısınız. Özelikle, bitiremediğiniz bir işiniz varsa onu hızlı bir şekilde tamamlayacaksınız. Eski dostlarınızla bir araya gelerek geçmiş günlere dönecek, anılardan bahsedeceksiniz. O günlerden beri belirsizliğini koruyarak aklınıza takılan konular varsa, bu konuşmalardan sonra bu soruların cevabını bulacaksınız. Bu dönemde; araştırmalarınızda yoğunlaşacaksınız. İsteklerinizi enerjinizle donatmayı biliyor, uyumlu bir kombinasyon yaratabiliyorsunuz. Düşüncelerinizde ısrarcı bir tavır takınarak, sosyal yaşantınızda farklı konumlar elde edecek, dayatmacı bir tavır sergileyeceksiniz.. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Kendinizi yıpratmadan hareket etmelisiniz. İlişkilerinizi zorluklar içinde yaşıyorsunuz. Fakat, artık anlaşamadığınız konularda anlaşmanız gerekiyor. Bu nedenle, sorunlarınızın üstüne gitmek zorundasınız. Tenkit edilmekten nefret ettiğiniz bir gerçek, Üstelik ailenizden gelecek olan bu eleştiriler canınızın daha çok sıkılmasına neden olacaktır. Bu günlerde; yapabileceğiniz en güzel şey, sizi mutlu edecek ortamlarda bulunmaktır. Korkularınız yenmelisiniz Pratik bir şekilde ele alacağınız konuları sonuçlandıracaksınız. Sizi eleştirebileceklerini sakın düşünmeyin. Siz oldukça zeki ve sezgisel davranıyorsunuz. Empati yeteneğiniz doğru kullanacaksınız.

OĞLAK
Burcunuzda geri hareketine devam eden Merkür’le iletişiminizi etkiliyor. . Beklediğiniz haberler gecikebilir, yakın kan bağı olduğunuz kişilerle sorunlar yaşayabilirsiniz. Tartışma ortamlarından uzak kalmaya çalışın. Dostlarınızla güç gösterisine girmemeli ve düşünce savaşları vermemelisiniz. Geçmişten kaynaklanan sorunlar yüzünden sorunları abartabilirsiniz. Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın. Çünkü, dostlarınızın davranışlarından bile çeşitli anlamlar çıkarabilir ve kendinizi kapatabilirsiniz. Bu nedenle, duygularınızı saklama gereği duyacak ve planlarını gizli yapmak isteyeceksiniz. Aslında birçok düşünceyi bir potada kaynaştırarak değişik sonuçlar alabilecek bir kapasiteye sahipsiniz. Yeteneklerinizi dağıtmamak için biraz çaba sarf etmenizde yarar var. Değişik amaçlar yerine tek bir amaç üzerinde durmalısınız. Siz özenli, duygusal ilişkilerden hoşlanıyor ve dostluklarınızı da bu yönde seçiyorsunuz. Bu dönemde çevrenizle büyük bir uyum sağlayacak ve size mutluluk verecek aktivitelerin içinde bulunacaksınız. Yaratıcılığınız artarken, dostlarınızla ortak çalışmalar içinde olacak, toplantılar düzenleyerek bir çok organizasyonun içinde olacaksınız. Bazıları, gireceğiniz topluluklarda duygusal ve romantik ilişkiler yaşayacaklar. Bu nedenle, geçici ve uçucu duygular karşısında temkinli olmaları gerekiyor.

KOVA
Başlarını döndüren bu tür karşılaşmalarda ilişkilerin boyutu daha sonra önem kazanacaktır. Acele etmemeli ve karşınızdaki kişiyi tanıma fırsatını iyice kullanmalısınız. İkili ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz.. Daha sosyal olma gereğini duymak için, önünüzde bir çok neden var. Geçmişteki yakın ilişkilerinize ait geriye dönük hatırlatmalarda bulunacaktır. Bazılarınız eskiden yakalayamadığınız beraberliklerinizi bu dönemde kuracaksınız. Karşılıklı komşuluk ilişkilerinizde empati yeteneğiniz gelişecek ve davranışları kavrama önseziniz artacak. Arkadaşlıkların ve dostlukların önem kazanması ve asil duygular için olmanız sizi olumlu pozisyonlara getirecek. Duygularınızı abartabilir ve ilgi duyduğunuz kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz. Siz enerjik ve duygusal ilişkilerden hoşlanıyor ve dostluklarınızı da bu yönde seçiyorsunuz. Bazıları, gireceğiniz topluluklarda romantik ilişkiler yaşayacaklar. Pratik zekanızı akılla birleştirecek ve kişisel ilişkileriniz güçlü bir şekilde etkileyeceksiniz. Yolunda gitmeyen olaylar varsa, fikir değiştirme çabaları içinde olacaksınız. Çünkü Neptün, yanılgılara da neden oluyor. Art niyetsiz ve iyi niyetli düşünceleriniz nedeniyle, hak etmediğiniz koşullar arasında da kalabilirsiniz. Uranüs’ün olumlu yönleri de var. Arkadaş çevrenizde ilişkilerinize yeni bir boyut kazandırırken, olaylar karşısında kendi inisiyatiflerinizi kullanacaksınız. Sorgulayıcı ve akılcı olacaksınız.

BALIK
Merkür geri hareketini yaptığı için; ; Hata yapmamalısınız ve bu konuda dikkatli olmanızı öneririz. Yanlış kişilere yöneltebilir. Duygusal düşünüyor ve karşınızdaki kişilere gereğinden fazla değer verebilirsiniz. Hayal kırıklıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Belki de biraz bencilleşerek, kendi iç dünyanıza yönelik aktiviteler içinde olacaksınız. Aile içi bireyleri de, bu konuda size kısıtlama getirmeyerek, sizin isteklerinize saygı duyacaklardır. Çevrenize karşı sevecen ve anaç duygular içindesiniz. Arkadaşlarınızın her türlü sorunlarına çare bulma çabası içinde olacaksınız. Dostlar arası kırgınlıklara aracılık yapabilirsiniz. Uzun sürecek yakınlıklara tanık olacaksınız. Mantıkla duygu karmaşası yaşayacağınız bir on gün başlıyor. Merkür, bağlı bazı küçük maceralar yaşatsa da, bu yaşamınızı kapsayan nitelikte bir aşk olmayacak ve evliliği çağrıştırmayacak. Mevcut ilişkilerinizi mercek altına alacaksınız. Arzu ettiğiniz özgürlüğü elde edebilmek için, geniş kapsamlı arayışlarınızı sürdüreceksiniz…Kardeşler ve yakın akrabalarınızla geçmişten kaynaklanan eski sorunların yeniden gündem kazanmasıyla, ilişkilerinize daha akılcı ve mantıklı bir şekilde bakacak olumlu veya olumsuz sonuca gideceksiniz. Bir müdahalenin kaçınılmaz hale geldiği sorunlarınızın, kangren hale gelmiş bölümlerini çıkarıp atabilirsiniz.Aldatma konuları gündeme gelebilir ve bu girişiminiz başınıza iş açabilir unutmayın.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu