Astroloji

Ünlü astrolog Filiz Özkol, yeni haftanın (6-12 Mart) burç yorumlarını yazdı

HAFTANIN GEZEGEN  HAREKETLERİ

Güneş Balık burcunda Neptün’le birlikte ilerliyor. Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşti. Jüpiter Terazi burcunda geri hareketini yapıyor. Venüs Koç burcunda geri gidiyor. Mars Hafta sonu Boğa burcuna geçiyor. Evimizi yeniden dekor etmek isteyeceğiz. Parasal sıkıntıları olanlar ise, eşyaların yerlerini değiştirmekle yetinebilirler. Sinema ve müzik konuları gündem kazanacak. Bu tür yerlere gitmek isterken, bazılarımız  müzik arşivimizi genişletmek isteyeceğiz. Çok istediğimiz  yeni bir albüm alabiliriz. Kafamızda bin bir çeşit düşünce oluşacak. Sandık ve sepetlerimizi karıştıracak eski eşyalarımızdan kullanmayacaklarımızı arıtacağız. İçsel sevincimizi dışarıya yansıtmak için güven veren dostlarımızı arıyoruz. İletişim konusunda hızlı görüşmelerin gündem kazanacağı bir hafta. Fakat kullanacağımız sözcüklerin önemli olduğunu bilmeli ve verdiğimiz sözleri yerine getirmeliyiz. Kendi kurallarımızı kendimizin belirleyeceği bir dönem.

Koç

Venüs burcunuzda retro yaparken; dikkatli olmanız gereken en önemli konu ilişkilerinizi sorgulamanız gerektiğidir. Üstelik karşıt burcunuzda Jüpiter geri giderken düzeltilmesi gereken ayrıntılar gündemde olacak. Üstelik bilinçaltı evinizde gerçekleşen Güneş tutulması ilahi adaletle ilgili konular önünüze kendiliğinden gelerek uğraşmanıza neden kalmayacak. İstemediğiniz durumlarla karşılaşmak sizi şaşırtacaktır.  Uzun zamandır yürümeyen bir aşk ve ortaklık son defa masaya yatırılabilir.  Eski ve yeni şartlar arasında yapacağınız kıyaslama sizi yorabilir. Bilginize güveniyorsanız hiçbir şeye aldırmamalısınız. Uranüs uzun süredir ulaşmak istediğiniz konuları aniden karşınıza çıkaracaktır. Sürprizleri seviyorsanız olsanız bile gücünüzü aşan durumlarla mücadele etmek yerine sakin davranarak bu dönemi atlatabilirsiniz.  Yeni bir ülkede yerleşme planlarınız varsa bu dönem beklediğiniz fırsatlar çıkacaktır. Sabırlı davrandığınız konuların karşılığını alacaksınız. Plüton hala kariyer gücünüzü destekliyor. Zorlu bir yolculuğun mükafatı  güzel olur unutmayın. Katlanmayı öğreniyordunuz. Savaşmak size yakışıyor.

Boğa

Kafanız çok karışık. Uzun zamandır beklediğiniz başarıya az kalmasına rağmen takıldığınız konulardan kurtulamıyorsunuz. İş hayatınızda karşılaşacağınız sürpriz ve sizin şartlarınızı zorlayacak olaylara hazırlıklı olmalısınız. Ani tepki vermek yerine beklemeli ve sakin davranmalı hatta olaylara nötr olmalısınız. Sizin  tahmininizin üstünde gelişen olayları anlamanız mümkün değil. Güneş Tutulması sizi öenmli aşamalar kaydettirecek. Yenilikler aniden karşınıza farklı formatlarda çıkacak. Alışkanlıklarınızı zorlayacak ve sizi sabitlikten kurtaracak bir durum söz konusu. Kayıplarla kazançlar yer değiştirebilir. Beklentilerinizin tam karşıtı olacaktır. Uranüs  ve Venüs’ün  birlikte hareket etmesi hiçte olumlu olmayabilir. Sıra dışı duygu etkileşimleri çoğu zaman yanlış aşkları da beraberinde getirecektir. Haftanın son günü Mars burcunuza geçiyor. Enerjinizin birden yükseldiğini göreceksiniz. Hatta yolunda gitmeyen konulara kkarşı tepkili olabilir ve rakiplerinize karşı mücadele başlatabilirsiniz. Eğer kaçamak bir ilişki yaşıyorsanız tehlikeli bir durum . Dedikodular ve sansasyonlara açıksınız.

İkizler

Kariyer evinizde bir Güneş tutulması yaşadınız. Mesleki açıdan sizi zorlayan durumlara karşı sorumluluklarınızdan kaçmadan önünüz açılıyor. Verilen her görevi severeke kabul edin. İtiraz etmeyin ve bekleyin. Yabancı ülkelere yerleşme planlarınız varsa sizi sıkan şartlardan kurtulacaksınız. Önemli aşamalardan geçiyor ve sınanıyorsunuz. Satürn sizi oldukça olgunlaştı. Bir çok aşklar ve ilişkiler yaşadınız ve artık hata yapmama konusunda akıllıca davranıyor, ince eleyip sık dokuyorsunuz. Jüpiter size konforunuzu geriye vermeye hazırlanıyor. İşlerinizin iyi bir takipçisi durumundasınız. Aşk ve sosyal  ilişkilerinizde oldukça enerjik bir tablo çiziyorsunuz Retro Jüpiter size eski aşk fırsatlarını yeniden karşınıza çıkaracak. Bu hafta küçük ilişkiler konusunda oldukça hassasınız. Kimsenin kalbini kırmak istemiyor olmanıza rağmen, canınızı sıkan olaylardan hemen uzaklaşan. Bazı arkadaşlarınızın duygusal sorunlarına çözüm getirmeye çalışacaksınız. Eski sevgililerin karşılaşıp özlem giderme durumları da mevcut. Kariyerinizde iddialı olmanıza rağmen aile içinde yaşanan olaylar enerjinizi düşürebilir.

Yengeç

Bu hafta küçük ilişkiler konusunda daha fazla yoğunluk yaşayacaksınız. Anlık tepkilerden uzak durmanızda yarar var. Güçlü enerjinizi hem kendiniz, hem de çevreniz hissediyor. Yapacağınız her şeyi, önceden tasarlamalısınız. Mesleki anlamda iyi bir dönemimdesiniz ve bazı problemlerin kendi içi bünyesinde çözüldüğünü göreceksiniz. Duygusal yaşantınızı entelektüel çalışmalarla süsleyebilirsiniz. Bulunduğunuz topluluklarda kendinizi ifade etmeyi yeğlemelisiniz. Çeşitli organizasyonlara katılarak, enerjinizi ortaya çıkaracaksınız. İradenizin gücü konunda tartışma kabul etmiyorsunuz. Bir program dahilinde hareket etmelisiniz. Kendinize ait bazı gizli hesaplarınız olabilir Fakat uzun vade de, sonuçların  değişeceğini düşünerek, kısa vade çözümlerden faydalanmalısınız. Birçok sorumluluk sizi bekliyor. Prensipleriniz konusunda taviz vermediğiniz gibi, bilgilerinizi yenileme ihtiyacı içindesiniz. Gücünüzü yükseltmek için bazı değerlerin önemli olduğunu kabul ediyor ve mütevazi olmak istemiyorsunuz. Güvendiğinizi kişilerle yapacağınız iş birliği rahatlamanıza neden olacak. Kendi gücünüzü çevrenize ispat etmek isteyeceksiniz.

Aslan

Mars,Venüs, Uranüs ruhsal evinizde birlikte hareket ediyorlar. Grup çalışmalar ve toplu organizasyonlar için her türlü girişimciliğinizi kullanacaksınız. Motivasyon gücünüzü oldukça yüksek. Yolculuklar söz konusu olacaktır.  Gittiğiniz yerlerde  ani değişimler söz konusu. Fırsatlardan faydalanmasını bilen işlek zekanızla her olayı anında ve hızlı bir şekilde  değerlendiriyorsunuz. Duygusal ilişkilerinizde maddesel olaylar gündeme gelebilir ve zevkleriniz için harcamalarınızı arttırabilirsiniz. Size güvenerek en özel konularını paylaşan kişiye karşı daha içten ve samimi davranın. Çünkü, çok çabuk başka noktalara adapte olarak asıl ilgilenmeniz gereken konuyu unutuyor, daha doğru bir ifade ile ihmal ediyorsunuz. Toplumsal başarıya yatkın bir kişiliğiniz olduğunuzu siz de biliyorsunuz. Gücünüzü gösterecek işlerden hoşlanıyorsunuz. Yapacağınız çalışmaların ön hazırlıkları içinde olacaksınız. Birlikte olduğunuz kişilere geleneksel ve sahiplenme duyguları ile yaklaşacak, onlarla fikir birliği içinde olacaksınız. Kurumsal konulara karşı duyarlı hareket ederek aklınızı çok iyi kullanabileceğiniz bir durum söz konusu.

Başak

Karşıt evinizde Tutulma yaşadınız. Aşk ve ortaklıklar konusunda ani değişimler söz konusu olucak. Bildiğiniz konulardan taviz vermediğiniz için, evrenin sizin için sürprizleri mevcut. Başlayacağınız yeni yaşam sürecinde  kendi şartlarınızı  kullanacaksınız. Özgüveniniz oldukça yüksek.. Düşündüğünüz konuları gerçekleştirme çabası içinde eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak ve yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız. Partnerinizle ayrı dünyaların kişisi olduğunuzu görebilirsiniz. Süregelen gizli bir ilişkiniz varsa, son verebilirsiniz. Yaşadığınız ilişki için ısrarcı bir tutum izliyorsanız; hatalarınızı ve ilişkinizi canlandırmanın yollarını bulmalısınız. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Bu dönem aklınız çok karışabilir. Sosyal ve aşk ilişkilerinizle yeni durumlarla karşılaşacaksınız. Bitmesi gereken durumlar gündeme gelecektir. Bir türlü kopamadığınız ve süregelen ilişkiniz hakkında kesin kararı vereceksiniz.

Terazi

Jüpiter burcunuzda geri hareket  yapıyor. Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen fikrinizi beyan etmeniz gereken konularda farklı bir şekilde sessiz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var Her şeye rağmen iyiniyetli ve neşeli halinizi bozmayacaksınız.. Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Yine bu dönemde  imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız.. Mars değişim evinizde ilerliyor. Bu dönemde baskıcı duygularınızın da ortaya çıkması bazı hatalara neden olacaktır. Toplumsal olaylarda hayallerinizi ifade ederken, korkularınız yenmelisiniz Pratik bir şekilde ele alacağınız konuları sonuçlandıracaksınız. Sizi eleştirebileceklerini sakın düşünmeyin. Siz oldukça zeki ve sezgisel davranıyorsunuz. Empati yeteneğiniz doğru kullanacaksınız.. Yine gizli yeteneklerinizi kullanabilme özelliğiniz belirginleşecek. mistik yönlerinizden çok, idealizm konusunda kendinizi sorgulayacak, yaşamla ilgili pratik düşünceler içinde olacaksınız.

Akrep

Çalışma evinizde Uranüs, Venüs ve Mars birlikte hareket ediyor. Korkularınız yenmelisiniz Pratik bir şekilde ele alacağınız konuları sonuçlandıracaksınız. Sizi eleştirebileceklerini sakın düşünmeyin. Siz oldukça zeki ve sezgisel davranıyorsunuz. Empati yeteneğiniz doğru kullanacaksınız. İlginç bir evrensel deneyimden geçiyorsunuz. Sezgisel yeteneğiniz güçlenecek ve  olaylara farklı bir boyuttan bakacaksınız. .Gizli projeler içinde olacaksınız. Bu konuda planlarınıza yardımcı olacak kişileri seçmek istiyorsunuz. Yatırımlarınızı gizli tutabilirsiniz. Amaçlarınızdan taviz vermeden hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz aktiviteleriniz yüzünden başarılı bir dönem geçireceksiniz.. Hayata enerjik bakacaksın. Güneş Tutulması sizin gibi su grubu olan Balık burcunda gerçekleşti. Ani aşklar ve yaşamınızda iz bırakan bir ilişki içinde olabilirsiniz. Bazı özel durumlarınız yeniden gözden geçirmelisiniz Bu dönemde unutkanlığınız artabilir, dikkatsiz davranışlar nedeniyle kazalara karşı dikkatli olun. . Fiziksel akut rahatsızlıklara neden olabilir. Dans ederken, spor yaparken, bacaklarınızı, kollarınızı ve baş bölgenizi korumalısınız..

Yay

Beklediğiniz ve değiştiremediğiniz konumlarınız sizi zorlasa da şekil değiştirecektir. Ailenizle aşk ve sevgi konusunda fikir ayrılıkları  yaşayabilirsiniz. Daha aktif daha sistemli olmayı başaracaksınız. Saygın dostluklar ilginizi çekecek. Hayatınıza daha ciddi bakamaya başlayacaksınız. Yine bu hafta  sakinliğe ihtiyacınız var. Çünkü, aile bireyleri ile tartışmak için bir çok nedeniniz olacaktır. Tenkit edilmekten nefret ettiğiniz bir gerçek, Üstelik ailenizden gelecek olan bu eleştiriler canınızın daha çok sıkılmasına neden olacaktır. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Karşılaştığınız olaylar karşısında alıngan bir tablo ile yaklaşabilirsiniz. Duygusal konularda fazla derin olacağınız bu dönemde,  geniş kapsamlı olaylar için biraz daha beklemelisiniz.  Sevdiklerinizin  size sunduğu güvenlik duygusunu, büyük bir sorumluk içinde üstleneceksiniz. Aklınıza gelen ilginç düşünceler için fazla beklemeyin. İkili ilişkilerinizde bir türlü istediğiniz performansı yakalayamadığınızı zannederek, huzursuzluk çekebilirsiniz. Hayalleriniz ile idealleriniz arasında belli bir kalite göze çarpıyor.

Oğlak

Siz, sorunlarınızla başa çıkmasını becerebilen ender akıllı insanlardansınız. Duygusal yaşamınızla ilgili konuları ailenizle paylaşmak zorunda kalabilirsiniz.  Kalıcı değişimler yaşamaktan yanasınız. Bitmesi gereken durumlar gündeme gelecektir. Bir türlü kopamadığınız ve süregelen ilişkiniz hakkında kesin kararı vereceksiniz. . Korkularınız yenmelisiniz Pratik bir şekilde ele alacağınız konuları sonuçlandıracaksınız. Sizi eleştirebileceklerini sakın düşünmeyin. Siz oldukça zeki ve sezgisel davranıyorsunuz. Empati yeteneğiniz doğru kullanacaksınız. İlginç bir evrensel deneyimden geçiyorsunuz. Paylaşım duygunuzun önemli olduğu bir hafta..  Mesleğinizi kişiselliğinizle birleştirmek ve kendinizi, fikirlerinizle ispat etmek istiyorsunuz. Kişisel olayları bir kenara bırakarak yaşantınızla ilgili özel kararlar almalısınız. Geçmişte kalan hatalarınızın sizi tekrar rahatsız etmesini engellemek elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Ele aldığınız tüm konularda çıkan aksilikler konusunda olaylardan kıl payı kurtuluyorsunuz. Uzun zaman diliminde, her şey sizin lehinize dönecek ve karlı çıkan yine siz olacaksınız.

Kova

Duygularınızın kafanızı karıştırmasına izin vermemeli ve bazı olayları içinizden yargılamalısınız. Bugün, tüm enerjinizi maddesel konularınıza ayıracaksınız. Başlatacağınız işlerin planlarını şimdiden yapmaya başladınız bile. Kişiliğinizi güçlendirecek ve egonuzu ortaya çıkaracak işler peşindesiniz. Çevrenizde oldukça kalabalık olacağı bir  dönemden geçiyorsunuz.  Her kafadan bir ses çıkabilir ve sizi yönlendirmeye kalkabilirler. Akıllı ve kibar kişilerden hoşlanmanıza rağmen, daha felsefi konuları konuşacağınız kişileri tercih etmenizdeki neden, mesleki anlamda size destek olanlara  ihtiyaç duymanızdır. Politik davranmayı yeğleyeceğiniz bir  hafta. Aynı görüşe sahip kişilerle yolculuk yapabilir ve birlikte eğlenme planları içinde olabilirsiniz. Satürn  yeni işler konusunda oldukça disiplinli davranıyorsunuz. İnatla kendi düşüncelerinizi savunuyor ve  taviz vermek istemiyorsunuz.. Karizmatik bir yapıya sahip olduğunuz için, çevreniz tarafından sıkı bir göz hapsindesiniz. Bir çok projeleriniz güncellik kazanacak. Yapmanız gereken çok iş var ve siz zaman problemleri yaşıyorsunuz. Olayları abartmanız konusunda bazen aşırıya kaçıyorsunuz.

Balık

Güneş Tutulması yaşadınız. Kendinizle yüzleşmenin zamanı. Bir çok şeyi fark ediyorsunuz artık. Çalıştığınız alanlarda adalet duygunuzun önemli olduğunu biliyor ve dengeli bir tutum sergilemek için çaba gösteriyorsunuz. Birlikte çalıştığınız kişilere vereceğiniz duygusal desteğin ne kadar önemli olduğunu farkında oluşunuz, onlarla farklı bir iletişim içinde olmanızı sağlıyor   Toplumsal olaylarla yakından ilgileneceksiniz. Bulunduğunuz ortamda bir çok alternatif söz konusu olacak. Tepki almak istemediğiniz bir çok konu var ve bazı konularda çekimser davranıyorsunuz. Finans evinizde ilerleyen Mars, Venüs, Uranüs düşüncelerinizde tetikte olmanızı öneriyor. Kazançlarınızı güven altında görmek isteyebilirsiniz. Sakin bir şekilde planlarınızı yeniden gözden geçirmek için uygun bir dönem. Hiçbir konuda acele etmeyin. . Olayların detayları konusunda aşırılığa kaçmamalı ve kendinize toleranslı olmalısınız.  Beklenmeyen aktiviteleriniz için para ayırmalısınız. Harcamalar konusunda dikkatli olmalısınız. Maddesel kaygılarınız sizi olumsuz etkiliyor. Yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı, çevrenizden takdir alacaksınız.

NOT: Astrolog Filiz Özkol 8 Mart Çarşamba günü saat 13:00’te Gebze Filli Boya Tesisleri Konferans Salonu’ndaki etkinlikte olacak.

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu