Astroloji

Ünlü astrolog Filiz Özkol’dan bu haftaki(20-26 Şubat) burç yorumlarınız

HAFTANIN GEZEGEN HAREKETLERİ

Güneş ve Neptün Balık burcunda ilerliyor. Venüs, Mars ve Uranüs Koç burcunda ilerliyor. Satürn Yay burcunda ilerlerken, Jüpiter Terazi burcunda geri hareketini yapıyor. Sezgisel özellikler ön planda olacak. Maddi konularla ilgili parasal hareketler yeni bir gelişim gösteriyor.. Borç para alış verişi içinde olanlar için dikkatli olmaları gerekebilir. Ödeme zorlukları yaşayabilirler. Yolculuklarda güzel kavuşmalar ve beklenen haberlerin gündem kazanmasıyla birlikte dost toplantıları ve felsefi konulara yaklaşım görülmektedir. Bazı sırların açığa çıkma olasılıkları güçlü.

KOÇ:

Venüs, Mars ve Uranüs’ten olumlu destek alıyorsunuz. Her şeye rağmen risklere karşı dikkatli olmalısınız. Güneş bilinçaltı evinizden size güç verirken yalnızlık duygunuzda körüklüyor. Çevreniz tarafından anlaşılmadığınız duygusuna kapılabilirsiniz. Beklediğiniz performansı yakalamak istiyorsanız, işinizle ilgili gerekli donanıma sahip olsanız bile gerekli desteğe ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Kafanızda birçok değişik fikirle yola çıkabilir ve daha sonra birçoğundan vazgeçebilirsiniz. Karşıt evinizde Jüpiter geri hareketine başlarken duygusal ve ilişki karmaşası yaşatıyor. Enerjiniz bir düşüyor bir yükseliyor. Her şeyi yeniden yapılandırma arzusu içinde olsanız bile, bir takım gecikmelere karşı tedbirli olmalısınız. Ortaklarınızla iletişiminizde mesafenizi koruyarak hareket etmelisiniz. İlişkilerinizdeki saygı çok önemli.  Evliliğinizi gözden geçirmek için uygun bir hafta.  Sağlığınız konusunda düzenli egzersizlerle vücudunuzu zinde tutun. Karaciğerinize bu konuda önem verin. Sakin yerleri tercih ederek, gerginlik yaratan negatif enerjiyi üzerinizden atın.

BOĞA:

Jüpiter sağlık ve çalışma evinizde geri giderken çalışma şartlarınızı yeniden gözden geçirmek için; önünüze önemli fırsatlar sunacak. Bir çok arkadaşınızla yeniden deneyebileceğiniz ortamlar karşınıza çıkacak. Uranüs, Venüs ve Mars  bilinçaltınızı   hızlı çalıştırırken yorulmasına da neden oluyor. Ani gelişen olaylara karşı hazırlıklı olmalısınız. Bazı sırların ortaya çıkmasıyla kafanızdaki düşünceler şekil değiştirebilir.  Bir anda fırsatlardan faydalanmasını bilen işlek bir zekanız var. Her olayı anında ve hızlı bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Neptün ve Güneş yenilikler karşısında Hayallerinizi çalıştıran bir dönemden geçtiğinizi gösteriyor. Duygusal ilişkilerinizde maddesel olaylar gündeme gelebilir ve zevkleriniz için harcamalarınızı arttırabilirsiniz. Beraberliklerinizi  kişisel kazançlarınızla birlikte değerlendirmeniz gerekecektir. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız. Arkadaşlarınızın bile kariyerli kişilerden olmasına dikkat edeceksiniz. Yeni fikirler ve yeni oluşumlar için mükemmel fakat bir o kadar düşündürücü bir dönem. Plüton’dan sert etki alıyorsunuz.

İKİZLER:

Aşk ve sosyal evinizde Jüpiter geri hareketini yapıyor. Bu durum ilginç tabloları da ortaya çıkarıyor. Gezdiğiniz ve dolaştığınız yerlerde eski bir dost ve sevgiliyle karşılaşma olayınız oldukça fazla bir varsayım. İstemeden gittiğiniz ortamlarda sizi sevindirecek   karşılaşabilirsiniz.. Derin düşünceler içinde olduğunuz zaman, duygusal olayların çözümünü hemen buluyorsunuz. İçsel huzurunuzu manevi bir şekilde hissetmek, çevresel koşullarınızın olumlu olmasıyla paralel ilerliyor. Yaşamınızı renklendirmek adına göstereceğiniz çaba, bazı isteklerinizde de artış sağlarken, kendinizi iyi hissetmenize neden olacak. Güneş ve Neptün ve kariyer evinizde Hayal edin ve bekleyin. Evrenin size sunacağı güzellikleri sevgiyle kabul edin. Bazı kişilerin kıskançlığı ve olumsuz enerjileri  sizi üzebilir.  Stres ve olumsuz şartların midenizi ve sinir sisteminizi olumsuz etkilenmesinden kendinizi korumalı ve uyku düzeninizin bozulmamasına dikkat etmelisiniz. Enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz. Akşam yürüyüşleri size iyi gelecektir.

YENGEÇ:

Jüpiter aile ve yuva evinizde geri giderken birçok eski olayları yeniden tetikliyor. Aile bireyleri yüzleşme yaşayacak. Uzun süredir taşınmayı düşünüyorsanız bu hafta bir çok fırsat yeniden karşınıza çıkacaktır. Güneş ve Neptün uzun zamandır çok istediğiniz seyahat arzularınızı  gerçekleştirebilirsiniz. Seminerler sizin için önemli. Eksik bilgilerinizi tamamlamak istiyorsanız bu dönemi akıllıca kullanabilirsiniz. Satürn çalışma hayatınızda sorumluluklarınızı testten geçirmeye devam ediyor. Sistemlerinizi kontrol edin ve tembellik etmeden disiplinli çalışmalısınız. Sosyal ilişkilerinizde yaşadığınız olaylara farklı bir bakış açısı ile değerlendirebilirsiniz. Çevrenizdeki kişilere iyi niyetle yaklaşacak ve onların duygusal problemlerine çare bulmaya çalışıyorsunuz. Arkadaşlık konusunda fazla iyimser davranabilirsiniz. Canınızın sıkılmasına neden olacak olaylardan uzak kalmaya çalışın. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz.. Bazılarınızın işleri açılacak ve yeni iş teklifleri karşınıza çıkacaktır. Bazı anlaşmalarınızı gizlerken, düşüncelerinizi saklamak isteyeceksiniz..

 

ASLAN:

Bu hafta sessiz ve derinden gitmeyi yeğliyorsunuz. Özellikle geri giden Jüpiter yakın dostlarınıza  yapacağınız ziyaretlerde eski dostluk duygularınız yeniden tazeleyeceksiniz. İletişim konusunda atladığınız ve unuttuğunuz fırsatlar yeniden ortaya çıkacak. Size karşı hatalı davrananların gerçek yüzünü görmek sizi üzmemeli. En azından bazı olaylar açıklık kazanacak. Tuhaf  bir şekilde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Ailenizin sorunlarına isteseniz bile duyarsız kalamıyorsunuz. Sevdiklerinizin huzuru sizin için takıntı halini almış. Geçmişten gelen olayların muhasebesini yapabilirsiniz. Çevrenizin adına verdiğiniz kararlar onlar tarafından yanlış anlaşılabilir. Sınırlarınızı belirlemek için kendinizi zorlamanız gereken bir hafta yaşıyorsunuz.. Dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazılarınız, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. Yabancı ülkelere seyahat etme duygularınız atağa kalkabilir. Aşk ve iş gezilerine hazırlıklı olmalısınız.  İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Farklı yapınız her konuya yansıtacaksınız.

blank

BAŞAK:

Jüpiter kişisel maddi evinizde size sorunlar yaşatabilir. Uzun zamandır size ödenmeyen borçlar gelebilir. Satın almak için uğraştığınız ve piyasa bulamadığınız ve çok istediğiniz bir eşya veya arzuladığınız bir şey aniden karşınıza çıkacaktır. Karşıt evinizde Güneş ve Neptün ilerlemekte ve  sizi ilişkilerinizde yanlış anlaşılmanıza neden olmaktadır. Hayal kurmak için uygun bir hafta değil. Eş ve ortağınızla bir konuda yanlış anlaşılma söz konusu dikkatli olmalısınız. Birlikte çalıştığınız kişilere enerjinizi istediğiniz gibi yansıtmak istemenize rağmen, sunuşlarınızı belli bir düzey içinde gerçekleştirmeli ve olayları abartmamalısınız. İkili ilişkilerinize kendi damganızı vurmak istediğiniz için, Duygusal konulara daha fazla değer vereceksiniz. Aşk konusunda yeni ortamlara girecek karşı cinsin ilgisini çekeceksiniz.. Çevrenizi istediğiniz koşullara doğru yönlendirebileceksiniz. Toplumsal değerlerinizi istediğiniz formata uygulayabileceksiniz. Uzun süredir planladığınız bir olayınız gerçekleşecektir. Bu istek sizi memnun edecek ve kendinize şans tanımanın keyfini süreceksiniz. Çevrenize sevginizi yansıtmak istemeniz sizi değerli kılacaktır.

TERAZİ:

Kişisel evinizde Jüpiter geri giderken takıntılı yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Bir çok başarı sizi bekliyor ve siz yavaşlama modunda hareket ediyorsunuz. Kafanızda bin bir sorularla cevap aramaya çalışacağınız sakin fakat akıllıca hamle yapmayı düşünmelisiniz.  Değişim içinde olduğunuz için, bazı olaylara kendinizi kapatabilirsiniz. İçsel kuruntularınız oldukça yüksek. Yaşam kalitenizi arttırma çabalarınız her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Hayal dünyanızın geniş olması nedeniyle, kazançlarınız konusunda yanlışlıklar yapabilirsiniz. Satürn iletişim evinizden sizi denetlemeye devam ediyor. Başarısız olmaya tahammülünüz olmadığı gibi en küçük sorunda çevrenizi suçlayabileceğinizi  unutmamalısınız. Dikkatli ve sabırlı  davranmalı ve mantığınızın sesini dinlemelisiniz.  Derin düşündüğünüz zaman başarı size kolay geliyor. Sağlık konusunda mide problemlerinize dikkat etmeli ve strese bağlı sindirim kramplarına karşı tedbirli olmalısınız. Yine kollar ve bacaklar çok önemli olacak.  Kısa yürüyüşler sizin için çok önemli. Kadınların süt bezleri ve yumurtalık problemleri yaşamaları mümkün

AKREP:

Bilinçaltınızda geri giden Jüpiter bilgi arayışı içinde olduğunuz gösteriyor. Birçok konunun iç yüzünü merak etmeniz sayesinde değişik planlar yapmak zorundasınız. Sezgilerinizi tüm gücüyle çalıştırıp gözünüzden kaçan ve sizden saklanan olayların iç yüzünü bulmaya çalışıyorsunuz Doğal olarak bir çok kişinin tepkisini üzerinize çekebilirsiniz. Hedeflerinizi yüksek tutmak gibi koyduğunuz bazı kuralları, kendiniz bile aşmak istemiyorsunuz. Dengelerinizle başınız dertte. Mesleki konuların ön sıralarda yer alması sonucunda, ertelediğiniz işlerin birikmesine meydan vermemelisiniz. Ele aldığınız konuları sonuna kadar sabırla çalışarak, ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Kariyer anlamında uzun süredir  ulaşmak istediğiniz kişilerin  karşınız acıkması evrenin size hediyesi olacaktır. Mesleki anlamada size yardımcı olabilecek güçlü dostluklar kuracaksınız. Ailenin kadınları size her konuda yardımcı olacaklar. Duygusallığınız ve yaratıcılığınız mükemmel. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Öfkelerinizi baskı altında tuttuğunuz zaman vücudunuza zarar veriyorsunuz

YAY:

Jüpiter yeni oluşumlar için dikkatli olmanız gerektiğini size hatırlatıyor. Tanıştığınız insanların cazip fikirleri sizi ilginç gelecektir. Hayal ve gerçek arasında bocalama geçiriyorsunuz. Satürn kişisel evinizde sorumluluğunuz ölçerken, geri giden Jüpiter cezb edici şartlarla sizi yeniliklere çekiyor. Fırsatlar ve engeller arsında düşünce yorgunluğu içinde olabilirsiniz. Parasal konularda beklentilerinin yavaş ilerlediğini görmekten canınız oldukça sıkkın.  İçsel çatışmalarınızın size zarar vermesini istemiyorsanız, duygusallığınızı denetim altına almalısınız. Gireceğiniz toplantılarda çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz. Herşeye rağmen kendi gücünüzün farkında olacağınız bir dönem. Zorlukların sizi güçlendiğini görmekten keyf alacaksınız.  Çevrenizle ortak duygu paydası içinde buluşmayı denemelisiniz. Sabırlı yapınızı ortaya çıkarmaktan başka çareniz yok. Spor yapıyorsanız; ağır kaldırmamaya özen gösterin. . Düzenli spor yapın, uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz. Oldukça hareketli bir ay geçirmeniz sizi yoracaktır. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.

 

OĞLAK:

Satürn bilinçaltınızı yorgun düşürebilir. Yılmadan ve üşenmeden sabırla çalışıyorsunuz zaten siz   daha farklı olamazsınız.  Bu hafta sıralamalarınızı sistemli ve mantıklı bir şekilde yapmalısınız. Sizin istediğiniz şartlar her zaman aynı olmayabilir. İsteklerinizde değişim yaşarken, karşı tarafın duygularını da düşünmek zorundasınız. İnatla kendi fikirleriniz savunmak isteyeceksiniz.  Jüpiter geri hareketini sizin toplumsal ve kariyer evinizde gerçekleştiriyor. Yapmak istediğiniz atılımlarınızın  çoğul olması kafanızın daha da karışmasına neden olabiliyor.  Duygusal konularda bazı fanatik düşüncelerinizin esiri olabilir ve eskiye özlem duyabilirsiniz. Yaşamınızı kolaylaştırma pratikliği içinde davranmalısınız. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz.. İlişkilerinizde baskın bir portre çizeceksiniz. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Uranüs, Mars ve Venüs aile ve yuva evinizde birlikte hareket ediyorlar. Evinizin şeklini ve eşyaları değiştirebilirsiniz. Odaklanacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz

KOVA:

Jüpiter’in geri gitmesi birçok eksik bilgilerin ve kendinizi yeniden ele almanız gerektiği konusunda size uyarı getiriyor. Kendinize çok güvenmenize rağmen, hata yapma olasılığınızı unutmayın. Satürn yeni yapılanma konusunda sorumluluğunuzu gözden geçirmenizi istiyor. Hiçbir şey istediğiniz şartlarda olmayabilir. Temel ve stabil olaylardan fazla uzaklaşmamaya çalışmalısınız.  Duygularınızı saklama gereği duyacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin fikirleri karşısında bocalamanız mümkün. Sizin farklı düşünceleriniz karşısında, onların tepkili davranışları ile karşılaşmanız, cesaretinizi  kaybettirmesin. Kalıplaşmış düşüncelerden, uzak kalmaya çalışıyorsunuz. Sosyal çevrenizi istemleriniz doğrultusunda kullanabileceksiniz. İş temponuz ve yoğunluğunuz artacak. Duygusal yaşantınızda istediğiniz tempoyu tutturabileceksiniz. İş ve aşk yaşantınızın iç içe olacağı bir ortamı paylaşacaksınız. Yolardan beklemediğiniz anda gelecek olan misafirlerinizi ağırlama konforu yaşayacaksınız. Davetler karşısında da kayıtsız kalamayacağınız bir hafta içindesiniz. Ani hava değişimleri soğuk algınlıklarını getirebilir.

BALIK:

Güneş ve Neptün kişisel evinizde birlikte hareket ederken, hayallerinizi harekete geçirecek cesareti fazlasıyla kendinizde bulacaksınız.  Gerçekler ve isteklerinizi belli bir senkron içinde karşı tarafa sunarsanız, başarısız olma gibi bir durumunuz olmaz. Dostluk duygularınızın temelinde geleneksel kuralların işlevi çok önemli. Arkadaşlarınızın yanında kendinizi daha iyi hissediyor olmanız, onlarla daha sık görüşmenize neden oluyor. Çevrenizde orijinal fikirlere önem verdiğiniz için, arkadaş seçimleriniz de bu yönde oluyor.  Satürn kariyer ve toplumsal hayatınızda birçok fırsatı ve sorumluluğu birlikte veriyor ve sizi sınavdan geçiriyor. Birçok organizasyona katılabilirsiniz. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz.  Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek.. Farklı insanlarla birlikte olmanız bilgi dağarcığınızı yükseltiyor.  Bu hafta oldukça hareketli günler geçirirken, ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız.

FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu