AstrolojiYazarlarımız

Ünlü astrolog Filiz Özkol’dan haftalık (9-15 Ekim) burç yorumlarınız

Haftalık burç yorumları
09.10.2017

BU HAFTA DOĞANLAR:
Enerjik yapıları her alanda kendilerine yardımcıdır. Savaşkan bir ruha sahiptirler. Maddi konularda, her zaman şans kendilerine gülecek ve fırsatları çok iyi kullanacaklardır. Duygusal konularda sürpriz ilişkilere hazır olmalıdırlar. İnsanları olduğu gibi kabul etmesini öğrenmedikleri için, soğuk ve bencillikle suçlanabilirler. Başarılı akademisyen olmaya aday olan bu kişiler, uzun iş seyahatlere veya işiyle ilgili araştırma gezileri yaşamlarında sık görülecektir. Egoları çok yüksek olduğu için, kendinden başka hiç kimseye güvenmezler. Sosyal yaşamlarında güçlü konumda olmak istemeleri yüzünden başarılı çalışmalar yaparlar.

KADINLARI:
Düşündüklerini gerçekleştirmeyi seven kişilerdir. Taviz vermekten hoşlanmazlar. Çevrelerinde iyi bir yorumcu olarak tanınırlar. Akıllı ve pratik düşündükleri için, iletişim içinde oldukları kişilerin belli özelliklere sahip olmalarını beklerler.

ERKEKLERİ:
Yaşamda yüksek bir performans sergilerler. Kendilerine benzeyen eşler seçerler. İş ortakları konusunda oldukça şanssız olabilirler. Eşlerinin iş konusunda yaşadığı zorluklardan psikolojik olarak etkilenirler. Yardım etmeyi sevdikleri halde, dayatma ve diretme gösterildiği zaman geriye çekilirler.

ÇOCUKLARI:
Anne ve babalarına oldukça düşkündürler. Okul yıllarında dikkat çekmekten hoşlandıkları için, sürekli okul müsamerlerinde rol almak isterler. Güzel ve etkileyici ses tonları olduğu için, şiir okumaktan hoşlanırlar.

HAFTANIN YORUMU:
Yaşantımızdan ve bulunduğumuz şartlardan taviz vermek istemeyecek ve kişisel zevklerimizi ön plana çıkaracağız. Yeteneklerimize güveniyoruz. Evimizle ilgili değişimler yapmak istiyorsak, uygun dönem.. Mutfağımızda yenilikler yapabiliriz. Bazılarımız evimizde dostlarımızı ağırlayacağız. Nişan ve nikah için, kararlar alabiliriz. Bazılarımızın çocuklarıyla ilgili planları varsa onları yaşamlarına geçirebilirler. Uzun süredir görmediğimiz akrabalarımızı ziyaret edecek, sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmak isteyeceğiz. Sanat faaliyetlerinin arttığı bir hafta. Soyut kavramlar gündem kazanacak.

HAFTANIN RENGİ:
Altın sarısı, vişne çürüğü, mor
HAFTANIN KOKUSU:
Bergamut, misk, amber
HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Kamelya, manolya, ay çiçeği

KOÇ
Güneş, Merkür karşıt evinizde hareket ediyor. Jüpiter artık karşıt finans evinize geçiyor. İlişkiler konusunda güçlü bir pozisyondasınız. Çevrenizde bulunan abartılı insanlardan uzak kalın. Boş konuşmalardan siz de rahatsız oluyor ve konsantrasyonunuzun dağıldığını hissediyorsunuz. İçerik olarak önemsemediğiniz bu tür sohbetleriniz bazen çok ciddi spekülasyonlara neden oluyor ve aklınıza gelmeyen sonuçlara mal oluyor. Oysa ilgi duyduğunuz konuda kendinize yetecek bilgi ve tecrübeye sahipsiniz. Satürn yolculuklar konusunda sizi kısıtlıyor gibi görünse de, bazı istenmeyen durumlara engel koyuyor. Kurumsallık konusunda ince eleyip sık dokuyabilirsiniz. Olması gereken bir çok konu geçte olsa karşınıza çıkacaktır. Sabırlı bir yol haritası izleyerek yapmanız gereken hareketleri iyi bir yol haritası çizerek halledin. Sizden uzaklaşmış kişilerden alacağınız renkli haberler sizi sevindirecektir. Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız, işte size güzel bir fırsat doğuyor. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız.

BOĞA
Kuzey ay düğümü aile ve yuva evinizde ilerliyor ve sizi bir çok konuda uyarıyor. Aile çevrenizin tepkilerini düşünmek bazen atmanız gereken adımlarınıza engel oluşturuyor. Onlara karşı sorumluluklarınızın bilincinde olmak sizin için önemli fakat başarısız olduğunuz zamanlarda tek başınıza kaldığınızı unutmayın. Bu nedenle kalıplaşmış bazı düşüncelerden kurtulmalısınız. Kendi çabanızla gerçekleştireceğiniz kazanımların size getireceği yenilikler sizin ufkunuzu çok geliştirecek. Takıldığınız konuları abartmadan halledin ve düşünce sisteminizi yenileyin. Kökleşmiş düşüncelerin size fayda sağlamayacağını bilmelisiniz artık. Onaylanmayan bir konu üzerinde fazla ısrar etmeyin. Duygusal yönlerinizi ön plana çıkarmadan, geçmişle ilgili konularınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Çevre ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların kaynağı, her şeyi çok fazla abartmanızdan ileri geliyor. Güç birliği içinde olacağınız yeni bir performans sizi bekliyor. Doğru kararlar almak bu sizin elinizde. Çalıştığınız kişilerin başarıları sizi mutlu edecektir. Onlara verdiğiniz coşku sizi de olumlu etkileyecek.

İKİZLER
Güneş, Merkür ve Jüpiter sizi olumlu etkiliyor. Sosyal hayatınıza hakimiyet kuruyorsunuz. Partnerinizin size karşı sorgulayıcı tavırlarından çok rahatsız oluyor ve çok ciddi sonuçlara mal olacak aksi tavırlar içine giriyorsunuz. Daha yumuşak bir şekilde olaya yaklaşarak, ona hak verebilirsiniz. Bu şekildeki bir yaklaşım size zarar değil yarar getirecek. Şimdiye kadar hep düşünce bazında olan bazı konularda somut adımlar atabilir, konuyla ilgili gerekli bilgileri elde edebileceğiniz kişilerle görüşmeye başlayabilirsiniz. Eğlenceli ve sanatsal olayların içinde olmanın tam sırası. Kuzey ay düğümü kardeşler konusunda bazı eski olaylarla yeniden yüzleşmenize neden oluyor. Takıldığınız konuların aydınlanmasını istiyorsunuz ve bu konuda karşı taraftan talepleriniz olacak. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Cesur, aktif ve risk almaya hazırsınız. Güçlü kişiliğinizle çevrenin dikkatlerini üzerinizde yoğunlaştıracaksınız. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz.
YENGEÇ
Duygusal konularda biraz daha cesaret ve atılganlığa ihtiyacınız var. Partnerinizden gelen istekler sizi bazen çaresizlik içinde bırakıyor. Bu çelişkiyi aşmak size bağlı olacak. Ayrıca kararlarınızı verirken çevre şartlarınızı da geri plana atın. Sizin şartlanmanıza neden olan etkenler nedeniyle mutsuzluklar yaşadığınızı unutmayın. Size bir arkadaş gibi davranan en yakın aile büyüğünüzden alacağınız destek sizin için önemli olacak. Maddi konularda, eski dönemlere göre daha akıllıca davranıyorsunuz. Kuzey ay düğümü finans konusunda gereken desteği verecektir. Yeter ki eski hataları yapmayın. Güneş, Merkür ve Jüpiter aile ve yuva evinizde ilerliyor. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz. Yalnız kendi sorunlarınız ve isteklerinizi düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Dostlarınızı şaşırtmak istemiyorsanız, aşırıya kaçan hareketlerinizi erken farkına vararak önlem almalısınız. Zorunlu durumlarda en yakın dostlarınızdan alacağınız önemli fikirler sizi rahatlatacaktır. jüpiter artık sosyal evinize geçiyor. Yeni ilişkiler gündemde.

ASLAN
Güneş, Merkür ve Jüpiter iletişim evinizde ilerliyor . Küçük ilişkilerdeki başarınızın altında farklı ve sıra dışı davranışlarının yatıyor Bazı kişilerin gizli takdirlerine hedef oluyorsunuz. Kuzey ay düğümü kişisel evinizde. Artık isteseniz de eskisi gibi olmayacaksınız. Bu hafta organizasyon konusunda başarılısınız. Planlarınız uygularken; kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacaksınız. Çevrenizde size karşı çıkanlara da yumuşak bir şekilde karşı koyacaksınız. Aile toplantılarına daha fazla ağırlık vereceksiniz. Aşk ve duygusal ilişkilerinizde seçici ve mükemmeliyetçi olurken alınganlığınız artacak. Bir an önce gerçekleştirmek istediğiniz işinizle ilgili konuyu aceleye getirmeden ifade etmeye çalışın. Bu olay, çok hızlı davranmanın getireceği riskleri kaldırmayacak kadar sizin için önemli. Bu nedenle, şimdiye kadar yapmadığınız şekilde detaylı adımları hesaplayarak yapacağınız planlara ihtiyacınız var. Değersiz görünen bazı ayrıntılar başkaları için çok önemli olabilir. Düzen içinde bir sistem size kazandıracaktır. Tercihleriniz ne olursa olsun, yaşam kaliteniz hep yüksek seyredecek.

BAŞAK
Güneş, Merkür Ve Jüpiter finans evinizde ilerliyor. Bilinç altı evinizden Kuzey ay düğümü kafanızı karışmasına neden oluyor. Sorularınız hiç bitmiyor. Aklınızın karışmasına izin vermeyin irade gücünüz çok önemli. Doğru ve yanlışı ayıklayacağınız bir hafta içindesiniz. Jüpiter artık finasn evinizden çıkıyorHer zamankinden daha fazla çalışmak zorundasınız. Bitirilmesi gereken işleriniz sizi biraz geriyor. Basit bazı atlamalar, aşılmaz gereken güçlüklerin üstesinden gelmenizi sağlayacak. Planladığınız adımların tıpkısını gerçekleştirmek zorunda değilsiniz. Hiç kimse sizi bu tür konularda değişkenlikle suçlayamaz. Tüm çevreniz sizin bu tür işlerde herkesten çok daha kurallara uyduğunuzu ve titizliğinizi biliyor. Bu tür strateji size kazandıracak. Aile bireylerinin bazı konulardaki isteklerinin çıtaları yüksek olabilir. Onların duygusal problemlerine de çare bulmak size düşebilir. Arabuluculuk size yakışacak. İletişim konusunda oldukça başarılı ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Uzak yollarla ilgili planlarınız gözden geçirecek ve gerekli görüşmeleri gizlice sağlayacaksınız.

TERAZİ
Jüpiter bu hafta burcunuzdan ayrılıyor ve finans evinize geçiyor. Tam bir yıl boyunca size kazanç sağlamak ve olanaklarınızı genişletmek için fırsatlar sunacak. Maddi fırsatlar arkadaşlarınızın yardımı veya çalıştığınız şirketin aracılığıyla gelecek. Kariyerinizle ilgili kararlarda daha fazla düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimlere hazır olun.. Bu hafta Merkür’den önemli destek alıyorsunuz. Sabrınızın karşılığı göreceksiniz. İletişiminiz artıyor. Enerjiniz yükseliyor. Uranüs’ün sağladığı olanakları finans evinizde kullanmanın zamanı geldi. Olabilecek iş tekliflerine karşı şimdiden gardınızı almalısınız. İş çevrenizde doğru kişilerin olması sizin için çok önemli. Aksi taktirde kolaylıkla olumsuz motivasyon alıyor ve çok çabuk günlük iş akışına bunu yansıtıyorsunuz. Uzun zamandır emek verdiğiniz iş konusunda bu tür etkilenmelerden uzak kalın veya biraz daha mücadeleci olun. Bireysel yeteneklerinizle sonuçlandırabileceğiniz bir konuda gereksiz şekilde destek arayışlarına girebilirsiniz.. Sağlığınız konusunda mevsimsel şikayetleriniz olabilir.

AKREP
Bu hafta Jüpiter sizi olumsuzluklardan kurtarıyor artık. Abartmadığınız sürece bir çok olanak ve fırsatlar karşınıza çıkıyor. Yıl boyunca olumlu destekler sizi bekliyor. Kafanızın bir anda karışması gereksiz sorunları gözünüzde büyümesine de neden olabilir. Güzel ve etkili konuşmalarınızla geçici aşklar gündeme gelebilir. Her zaman karşı karşıya kaldığınız durumlardan biri. Bu konuda nerede daha ciddi davranacağınızı biliyor ve gerekeni yapıyorsunuz. Dost çevresi içinde çok iyi anlaştığınız kişiye karşı çok önemsiz bir konuda gösterdiğiniz tavır hiç de hoş değil. Zaten, siz de bu konuda hatanızı daha sonra gördünüz. Onun gönlünü almak sizin elinizde. Şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Kuzey Ay düğümü kariyer evinizde bulunuyor. Jüpiter ve Ay düğümünün kare kombinasyonu olumsuz gbi görünebilir fakat başarı grafiğinizi zorlayarak arttırma yolunda. Şimdiye kadar denemediğiniz işlerden olumlu sonuçlar alacaksınız. Amacınızı iyi saptamalısınız. Soğuk tavırlarınızı ılımlı bir şekilde artıya çevirmek elinizde. Snopluktan uzaklaşıyorsunuz.

YAY
Jüpiter bilinçaltı evinizden size olumlu rüzgarlar estirecek. Evrensel bir güç çevrenizde dolaşıyor. Artık ne kadar güçlü olduğunuzu çevrenize göstermek zorundasınız. Uzun süredir Satürn olumsuzluklarını derin bir şekilde yaşadınız. Hatta çevrenize gösterdiğiniz ilgiyi en yakınlarınıza göstermediniz. . Aksine onların hatalarını tartışma konusu yaparak, kırıcı tavırlar içine girdiniz. Bu konuda kendinizi kontrol etmelisiniz. İşinizle ilgili olabilecek gelişmelerde daha cesur ve radikal kararlar almaktan çekinmeyin. Bilgi eksikliğinizde sizin yanınızda olacak kişilerin varlığını hiçbir zaman unutmayın. Mantıkla duygu arasında kalmayın. Akıllı ve pratik zekanız sayesinde bir takım sürümcede kalan işlerinizi sonlandıracaksınız. nerjiniz yükseliyor. Bulunduğunuz ortamlarda cazibe rüzgarları estireceksiniz. Gücü sevdiğiniz için, aşkı da güç çevrelerinde arıyorsunuz. Yanlış ilişkilerden uzak kalmaya özen gösterin. Evliyseniz veya ciddi bir partneriniz varsa, onunla güzel günler geçireceksiniz. Satürn burcunuzdan çıkmadan dizlerle ve kemiklerle ilgili sorunlar yaratabilir.

OĞLAK
Satürn artık kendi yöneticisi olduğu burcunuza girmeye hazırlanırken son turlarını yapıyor. Bu hafta Merkür ve Jüpiter’den olumlu etkiler almaya başladınız. Yakınlarınızla ilgili kararlarda kendi insiyatifinizi kullanmak istiyorsunuz. Çalıştığınız iş yerinde çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Bu dönemde işle ilgili yapmanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten, spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir gün. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki sürtüşmeler yüzünden ruhsal dengeniz bozulabilir. İş konusundaki çevrenizle ilgili sezgileriniz sizi yanıltmıyor. Başınıza buyruk davranışlar bazen zor anlar yaratsa da sonuca ulaşıyorsunuz. Duygusal anlamda bastırdığınız kişisel arzularınız değişen koşullarınızla beraber sizi farklı bir kişiliğe yöneltebilir. Bu tür değişim gerektiren konularda çekingen davranmak sizi sıkıntıya sokacaktır. Artık bazı takıntılarınıza son vermek sizin yararınıza olacak ve motivasyonunuzu arttıracak. Mevsimsel baş ağrılarınız olabilir. Bir diş kontrolüne gitmenizde yarar var.

KOVA
Yolculuklar konusunda yarım kalan işlerinizi tamamlamalısınız. Fikirlerinize değer veren insanlarla karşılaşmak istiyorsunuz. Düşüncelerinizi yenilemekten kaçınmalısınız. Değişim içinde olduğunuz farkındasınız ve olaylara kendinizi teslim etme konusunda çekimser davranabilirsiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa, aşkınız testten geçecek. Yaşadığınız dengesizliklerden olumsuz etkilenmek istemiyorsanız, aşırıya kaçmadan temkinli davranışları tercih etmelisiniz. Uranüs ve Jüpiter zıtlaşması bu hafta size yarayacak son bir kez kendinizle yüzleşecek ne yapmanız gerektiğini evrensel bir mesajla alacaksınız. Aile ortamınızı etkileyebilecek özel durumlar söz konusu olabilir. Bu konuda yol gösterici bir rol oynayabilir, herkes tarafından kabul görecek anlaşma koşullarını uygulayabilirsiniz. Karşı taraftan gelebilecek ikazlara da değer verin. Partnerinizin davranışlarınız konusundaki istekleri önemli. Arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmeler sizi bir nebze olsun sıkıntılardan uzaklaştırabilir. Kan tahlillerinizi ihmal etmemelisiniz. Bazen en önemli konularınızı aksatabiliyorsunuz.

BALIK
Neptün’ün retrosu bazı konuları yanlış anlamanıza ve uzaktaki olayların önem kazanmasına neden oluyor. İlişkilerinizde dikkatli olmalı ve sözlerinize dikkat etmelisiniz. Sert çıkışlardan uzak kalmalısınız. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Üstelik çevrenizle bütünleşmek sizi farklı kılıyor. Yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara sürüklerken, karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza da, neden oluyor. Ani değişimlere hazır olun. Karşılaştığınız kişilerin sözlerinden ve beden dilinden çok etkileneceksiniz. Duygusallığınızı bir kenara bırakarak, mantığın gerektirdiği şekilde gelişmeleri değerlendirin. Çünkü, bu tür konularda sizi üzen benzer bir çok durumla karşılaştınız. Geçmişin sizde yarattığı hırslarınızı kontrol edin.. Mars karşıt ilişkilerinize aksiyon kazandırırken sizi olumsuzda etkileyebiliyor. Kıskançlıklara hedef olabilirsiniz. Savaşmayı sevmediğiniz için geri planda çekilip durumu engelleyebilirsiniz. Dolaşım sisteminizi zorlayan besinlerden uzak kalmalısınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu