Astroloji

Ünlü astrolog Öner Döşer: “Trump’ın yemin töreninin tarihi manidar”

Ünlü astrolog Öner Döşer 16 Ocak haftasını değerlendirdi. Yorumunun başında “Bir yemin ettim ki dönemem” diyerek piyasaları ve dünya gündemini anlattığı analizinde Trump’ın yemin töreninin 20 Ocak’ta olmasının önemine de değindi… İşte, ünlü astrolog Öner Döşer’in kişisel sitesi onerdoser.com’daki Trump’ın yemin töreniyle ilgili astrolojik yorumu…

Öner Döşer resmi sitesinde “Piyasalar ve dünya gündemi açısından hayli hareketli, bir o kadar da hararetli bir haftaya giriyoruz.” diyerek dünya gündeminde ve Türkiye gündeminde 16 Ocak haftasının etkilerini açıkladı…

“Ay, Kiron-Mars kavuşumunun Satürn ile karesini Pazartesi günü kesinleştiriyor. Mars-Kiron kavuşumu 17 Ocak Salı sabahı 05:13’te kesinleşiyor. Bu açı, yaralayıcı, sert etkilere ve gerginliklere işaret eder. Mars-Satürn karesi 19 Ocak Perşembe günü 12:15’te kesinleşiyor. Kötücüller olarak tanımlanan Mars-Satürn arasındaki sert açılar, şiddetli ve zorlu olaylarla çakışır.

Bu açılar, geçtiğimiz hafta kadar olmasa da, para piyasalarının da yine hareketli olacağını düşündürüyor. Mars’ın Satürn-Kiron karesini tetikleyecek olması, dünya genelinde menkul kıymetler piyasalarında halen zorlanma işaretçisi olarak görülebilir. Bunun sebebi uluslararası ilişkiler, partiler, yöneticiler arasında kızışan rekabet ve sert göndermeler, kavga ve çekişmenin, terör ve şiddet gibi temalar olabilir. Sadece Türkiye değil, dünya genelinden bahsediyoruz… Perşembe öğleden sonra toparlama ve destekleyici etkiler devreye girebilir. Venüs-Plüton altmışlığının da etkili olduğu Cuma günü yakalayabileceğimiz olumlu havayla hafta sonuna biraz daha rahat girebiliriz.”

Öner Döşer yorumluyor, 2017 yılında piyasalar nasıl olacak? 

Ünlü astrolog Öner Döşer “Zorlu ekonomik koşulların kendini göstereceği, piyasaların hayli dalgalı seyir izleyeceği 2017 yılı, spekülasyonlara açık, enteresan fırsatları da beraberinde getiren bir yıl olarak anılacak muhtemelen. Uzun dönemli etkileri gösteren gezegenlerin birbirleriyle açılarına baktığımızda, ekonomik anlamda zorlu bir viraja girildiğini, ama bu yıl henüz en kritik noktaya gelinmediğini görüyoruz. ” dedi.

Trump’ın yemin töreni tarihinin astrolojik yorumu

“Güneş 20 Ocak Cuma günü 00:29’da Kova burcuna geçiyor. Her dört yılda bir 20 Ocak tarihinde, Güneş’in Kova burcuna geçtiği tarihte, Amerikan Başkanlık seçimlerini kazanmış adayın yemin töreni yapılıyor. Tam da Güneş’in Kova burcuna geçiş gününde olması ilginç doğrusu… Yemin Töreni Mars-Satürn karesinin kesinleşmesinin (19 Ocak) hemen ardından gerçekleşecek. Yani Trump zorlu koşullar altında yemin ediyor. Ortam destekleyici ve rahatlatıcı değil. Bu haritayı Trump’ın haritası üzerine koyup değerlendirdiğimizde bu konudaki kanımız destek buluyor.

Bu hafta iyice etkinleşen Mars-Satürn karesi, Trump’ın haritasındaki Ay-Güneş karşıtlığını tetikliyor. Bu durum, Trump’ın hayli zorlu bir zaman diliminden geçtiğini, önemli testlerle sınandığı bir dönemde olduğunu gösteriyor. Hayli riskli bir dönemde ve zorlu etkiler var üzerinde, bu bir gerçek… Başarısını gölgeleyecek, kariyerini olumsuz etkileyebilecek her türlü gelişmeye de açık görülüyor Trump… Transit Mars haritasının 8. Evinden geçiş yapmakta. Bu ev alacak verecek meseleleri, parasal konular, diğer kişilerden alacaklar-ödemeler, ölüm-kalım meseleleri, tehlikeler, ameliyatlar gibi zorlu durumlarla ilişkilendirilir.

Transit Satürn’ün Ay-Güneş karşıtlığı ve Ay Düğümleri üzerindeki uzun dönemli etkisi, hayatının hayli zorlu bir döneminde yemin etmek üzere olduğunu göstermekte kısacası. Yemin töreninde sarf edeceği sözlere, vereceği mesajlara çok dikkat etmesi gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Özellikle din ve inançlarla ya da başka kültürlerden insanlar, göçmenler gibi yabancı ülkelerde bulunan insanlarla ilgili ya da uluslararası görevler üstlenen (dış ülkelerde bulunan) diplomatlarla ilgili konularda sözlerine çok dikkat etmesi gerekir, çünkü Yay burcundaki Ay-Güney Ay Düğümü kavuşumu bugünlerde Satürn’den transit alıyor.

Satürn’ün stresli açılarla test ettiği Ay, hem sağlıkla ilgili konular, hem genel anlamıyla kadınlar, hem de halkla ilgili temaları temsil eder. Kadınlarla ilgili spekülasyonlar (anne ve eş dahil) ayrıca önemli yönetici figürleriyle ilgili eleştiriler (Güneş) ve Yükselen yöneticisi de olduğu için, engellenme, bloke olma, karşıtlıkla karşılaşma işaretçisi göstergeler iş başında diyebiliriz. Aslında etrafında destek bulmaktan çok, eleştiri ve tepki alma potansiyeli taşıyan bir zaman diliminde olduğunu söylemek doğru olur.”

Başa dön tuşu