Magazin

Ünlü besteci, Acun Ilıcalı’ya tazminat davası açtı

Söz yazarı ve besteci Altan Çetin, kendisine ait 13 eseri izin almadan 3 yarışma programında 111 kez kullandığını ileri sürerek Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Acun Medya'ya 35 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Acun Ilıcalı’ya tazminat şoku… Söz yazarı ve besteci Altan Çetin, kendisine ait 13 eseri izin almadan 3 yarışma programında 111 kez kullandığını ileri sürdü. Çetin,  Acun Medya’ya 35 bin TL’lik tazminat davası açtı.

35 BİN TL. TALEP EDİYOR

Özellikle 2000’li yıllara damgasını vuran şarkılara imzasını atan besteci Altan Çetin, kendisine ait 13 eseri izin almadan 3 yarışma programında 111 kez kullandığını ileri sürdü. Ünlü besteci, Acun Medya şirketine 35 bin TL’lik tazminat davası açtı.

İstanbul Fikri ve Sınai Hukuk Mahkemesine avukatı aracılığıyla dava açan Altan Çetin dilekçesinde 2000’li yıllarda eserleriyle bugünkü Türk toplumunun hafızasında kalıcı olarak yer alan eserlerin sahibi olduğunu belirtti.

ILICALI’YA TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Acun Medya’nın 13 eserini, 3 yarışma programında 111 kez kullandığını ileri süren Altan Çetin, eserlerinin orkestra eşliğinde yarışmacı, sunucu ve vokaller eşliğinde yorumlandığını belirtti. Kendisinden izin alınmadan kullanılan eserleri için Altan Çetin, 10 bin TL maddi, 15 bin TL manevi toplam 35 bin TL tazminat istedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu