GündemMedya

Ünlü deprem profesörü Naci Görür’den çok konuşulacak medya kararı

Depremler denince ekranlardan akla ilk gelen isimlerden birisi haline gelen Prof. Dr. Naci Görür’den ilginç karar. Ünlü deprem profesörü, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada medya ile ilgili aldığı kararı takipçilerine duyurdu.

TV kanallarının deprem olduğu anda kendisini aradığını telefonlarının kilitlendiğini ifade eden Görür, deprem olduğunda kanalların kendisinden sıcağı sıcağına görüş almak istemesinden yakındı. Prof. Dr. Görür, deprem sonrası üzerine çalışması gerektiğini kanallara anlatmakta zorluk çektiğini kaydederek bundan böyle bu tür taleplere evet demeyeceğini dile getirdi. Görür, TV kanallarının kendislerini bir araç gibi kullandığından da yakındı.

İşte Naci Görür’ün aldığı kararla ilgili açıklaması:

Sevgili takipcilerim. Şimdi size bir kararımı açıklamak istiyorum. Bu kararım medya ile ilgili. Hoşgörülerine sığınarak bir rahatsızlığımı iletmek istiyorum. Bir yerde deprem olur olmaz, telefonum kilitleniyor ve televizyonlar benden görüş almak istiyorlar. Onlara “deprem daha birkaç dakika önce oldu. Üzerinde çalışmadan nasıl konuşabilirim”dediğimde “ olsun hocam siz birşeyler söylersiniz” diyorlar. Kanaatime göre bu yaklaşım depremi hafife almaktır. 1-2 saat sonra konuşalım deyince de gündemden düşer deyip kabul etmiyorlar. Üzülerek görüyorum ki televizyonlar bizi bir araç gibi kullanıyor. Bunu üzerine ben de artık hemen deprem sonrası ayak üstü konuşmamaya karar aldım. Umarım medyadaki arkadaşlarım beni anlayışla karşılarlar. Selamlar.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu