Gündem

Ünlü ekonomistten Hükümete açık mektup…”…acil ihtiyaç var!”

Ekonomist Mahfi Eğilmez, bugün sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Hükümete Açık Mektup başlıklı paylaşımda iki maddenin koronavirüs tehditi altındaki şu günlerde hayati öneme sahip olduğunu kaydetti.

Eğilmez, 2 maddede özetlediği mektubunda ilk sıraya sağlık çalışanlarının manen ve maddeten desteklenmesinin önemini ortaya koydu. Ünlü ekonomist 2. maddede ise işyeri kapatıldığı için geliri kesilen, üretim durduğu için ürettiğini satamayan, ihtiyaçlarını karşılayamayan ve borçlarını ödeyemeyenlere maddi destek vermenin önemine dikkat çekti.

Bugün için hiçbir konunun bu iki konudan daha önemli olmadığını vurgulayan Eğilmez, ” Bugün kaç kişiyi, kaç işyerini, kaç üreticiyi kaybettiğimizi konuşmaktan çok kaçını kurtarabileceğimizin zamanı” diye yazdı.

2. maddede ‘işyeri kapatıldığı için geliri kesilen’ ifadesiyle işyeri sahiplerini ve o işyerinde çalışanları kastettiğini belirten Eğilmez, bu önerilerin sokağa çıkma yasağıyla tamamlanması gerektiğini de vurguladı.

Bir diğer tanınmış ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin’den meslektaşı Eğilmez’e destek geldi. Alkin, sosyal medya Twitter hesabından  “Acil müdahale, hemen ve şimdi…” diyen @mahfiegilmez  Hoca ile aynı fikirdeyim..” diye yazdı.

İşte, ekonomist Mahfi Eğilmez’in dikkat çeken o paylaşımı:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu