Televizyon

Ünlü ekran yüzü CNN Türk’e veda ettiğini açıkladı

CNN Türk’te yayınlanan programın sunucusundan veda…CNN Türk kanalında uzun süredir yayında olan  ‘A’dan Z’ye’ programının sunucusu Cem Seymen’den dikkat çeken veda açıklaması geldi…Seymen, kanalla yollarını ayırdığını ifade etti. Reytinglerin iyi gittiğini belirten Seymen, “Ben burada sayamayacağım kadar çok sebeple haberin içinde olmak istemedim” ifadesini kullandı.

CEM SEYMEN VEDASINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

CNN Türk’te sabah saatlerinde yayınlanan ‘A’dan Z’ye’ programının sunucusu Cem Seymen, kişisel Instagram hesabında kendi isteğiyle bu görevden ayrıldığını duyurdu.

Paylaşımında sözlerine “Sevgili dostlarım. Sabah başladığım A’dan Z’ye haber programımı kendime göre önemli gördüğüm sebeplerle ve tamamen kendi isteğimle bıraktım. Yönetimle görüştüm ve dostluk çerçevesi içinde isteğimi anlayışla karşıladılar” diye başlayan Seymen, şöyle devam etti:

blank

“Ekip olarak çok uğraştık, iyi niyetle çok gayret gösterdik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma minnettarım. Program iyice oturmaya başlamıştı ve ratingler de iyi gidiyordu. Ben burada sayamayacağım kadar çok sebeple haberin içinde olmak istemedim. Lütfen bana kızmayın. Anlayışınızı rica ederim. CNN Türk’e bana verdiği fırsat için de teşekkürü borç bilirim. Son yayınım Cuma günü olacak. 4 gün daha beraberiz. Yolumuz açık olsun.”

CEM SEYMEN KİMDİR?

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde dünyaya geldi. Ürgüp Belediye Başkanlığı yapan ve 18. dönem Nevşehir Milletvekili Cemal Seymen’in oğludur.

Bilkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Bir süre bu sektörde çalıştıktan sonra hayalini kurduğu ekonomi gazeteciliği için ABD’nin New York kentine gitti ve 1993-1999 yılları arasında burada yaşadı. ABD’de City University of New York’ta Siyasal Ekonomi ve New York Üniversitesi’nde Televizyon Yayıncılığı üzerine eğitim gördü. New York Başkonsolosluğu’nda 6 yıl boyunca çalıştı. Ancak televizyoncu olmak istediği için görevinden ayrılıp Türkiye’de döndü. Beykent Üniversitesi “İngiliz Dili ve Edebiyatı” bölümünde yüksek lisans yaptı.

Kariyerine BRT televizyonunda ekonomi muhabiri olarak başladı. Farklı bir üslupla dile getirdiği “Hayatın Renkleri” isimli programı sundu. Kanal 9’da kendi hazırladığı metinlerle İngilizce haber spikerliği ve dış haberler muhabirliği görevini yürüttü.

Bilim, teknoloji, tarım, hayvancılık, inovasyon gibi alanları incelediği “Para Dedektifi” programıyla dikkatleri çekti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu