MüzikSinema

Ünlü İngiliz şarkıcı Adele sinemaya göz kırptı… Adele hangi filmde oynayacak?

Kanadalı yönetmen Xavier Dola’ın Adele’in Hello şarkısının klibiyle başlayan iş birliği sinemada da devam edecek. Dolan’ın 2018 yılında vizyona girecek olan ve şimdiden dünyada büyük bir merakla beklenen yeni filmi The Death and Life of John F. Donovan’da Adele’in de oynayacağını açıklaması sanatçının tüm dünyadaki hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. İlk kez oyunculuk deneyimi yaşayacak Adele’nin yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda Kit Harrington, Natalie Portman, Thandie Newton ve Jessica Chastain gibi isimler dikkat çekiyor.

Adele, 12 Şubat’ta gerçekleşen 59. Grammy Ödül Töreni’nden birçok ödülle dönmüştü. Ünlü sanatçının efsane albümü 25, zirveye çıkarken attığı atımlar, Türkiye’de yaşadığı iddia edilen babası ve daha fazlası Redbull’un Çizgi Hikaye içeriğinde yer alıyor.

 

ADELE ÖDÜLE DOYMADI

Adele’in üçüncü albümü 25, 20 Kasım 2015 günü XL ve Columbia ortaklığıyla yayınlandı. Prodüktörleri arasında Mark Ronson, Danger Mouse, Linda Perry ve Greg Kurstin gibi isimlerin yer aldığı albüm, bir yıllık süre içerisinde yirmi milyon kopyadan fazla satma başarısı gösterdiği gibi İngiliz müzisyene onlarca prestijli ödül de getirdi.

HELLO KLİBİ İLK GÜNDEN REKOR KIRMIŞTI

25 albümünün ilk single’ı Hello için Mommy ve Tom At The Farm gibi filmleriyle tanınan Kanadalı yönetmen Xavier Dolan’ın çektiği klip, albümden bir ay kadar önce yayınlandı. Yayınlandığı gibi büyük yankı uyandıran ve birçok komedi programında parodisi de yapılan klip, YouTube’da 24 saat içerisinde en fazla kez izlenen müzik klibi olarak tarihe geçti. Klip, yayınlandıktan beş gün sonraysa daha önce Miley Cyrus’un Wrecking Ball klibine ait olan Youtube izlenme rekorunu geride bıraktı.

 

 

 

BODRUMLU MEHMET ASAR ADELE’İN BABASI MI?

Bodrum’da yaşayan 52 yaşındaki Mehmet Asar, geçtiğimiz aylarda Adele’in öz babası olduğunu iddia ederek gündeme geldi. Adele’in babası olduğuna dair iddiasını çeşitli nedenlere bağlayan Asar, özellikle Adele’in kendisinin saz çalışındaki namelere benzer melodiler söylediğine ve parmaklarının benzerliğine dikkat çekiyor. Mehmet Asar, “Adele’in mutlu olmasını istiyorum. Bakıyorum fotoğraflarında şarkı söylerken falan bazen ağlıyor. O ezikliğini yenmesini istiyorum. Üzülmemesini; hep ileriye hep mutluluğa doğru yürümesini istiyorum” diyerek gündeme oturmuştu.

 

İngiliz müzisyen, 11 Şubat gecesi gerçekleşen 59. Grammy Ödül Töreni’nde kelimenin tam anlamıyla ödülleri silip süpürdü. Geceden aralarında “Yılın En İyi Albümü” ve “Yılın En İyi Şarkısı”nın da bulunduğu tam beş ayrı dalda ödülle ayrılan Adele, henüz 28 yaşında Grammy’lerinin sayısını on beşe çıkarmayı başardı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu