GündemSosyal Medya

Ünlü isimlerden kardeş Azerbaycan’a candan destek

Ermeni işgali altında, zor günler geçiren kardeş ülke Azerbaycan için  düzenlenen kampanyaya Türkiye’den ünlüler ve toplum tarafından destek her geçen gün çığ gibi büyüyor.

Azerbaycan’da Sivil Toplumun Gelişmesine Yardım Derneği tarafından başlatılan ve Ermeni işgalinin Türk topraklarındaki işgalinin son bulması için uluslararası farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıkılan kampanyaya Türkiye’de ünlülerden candan destek veriyor.

Başta Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları da büyük destek verdiği kampanyaya, Türkiye’den birçok ünlü isim desteğini esirgemiyor. Bu kampanyayı bir kardeşlik vazifesi olduğunu belirten Acun Ilıcalı ile birlikte sanat ve spor camiasından birçok ünlü isim toplumsal farkındalığın oluşmasına ve dünyanın dikkatini Azerbaycan üzerine çekmek için kampanyanın altına imzalarını attılar.

Ünlülerden kimler yok ki?

Acun Ilıcalı, Uğur Işılak, Mustafa Sandal, Tolga Sayışman, Murat Yıldırım, Demet Akalın, Alişan, Arda Turan, Hidayet Türkoğlu kampanya için hayranlarını da Azerbaycan için destek olmak noktasında görev çağrısında bulundu ve hayranlarına bu kampanyaya destek vermelerinin önemini anlatan mesajlar verdi.

STK’LAR Azerbaycan için elele

Azerbaycan’da Sivil Toplumun Gelişmesine Yardım Derneğinin sesine Türkiye’de sivil toplum örgütlerinden de destek geldi. Başta Memur-Sen, HAK-İŞ, İHH, KAMUSEN, MTTB, MÜSİAD, TÜRGGEV, UETD, İlim Yayma Cemiyeti, Sivil Dayanışma Platformu, TOBB, TESK, TİM, TÜRK-İŞ, UMED, TÜMDİAD gibi sivil toplum kuruluşları (STK)’lardan yapılan desteğin yanısıra siyasi partilerden de büyük katılım sağlandığı görülüyor.

Devlerden de destek 

Dev Türk klüpleri Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş klüpleri de Azerbaycan’a destek kampanyası için taraftarlarına çağrıda bulundular ve kampanyayı imzalamalarını istediler.

Kampanyaya katılmanın adresi 

Azerbaycan için destekte bulunmak isteyenler isgaledurde.com adlı internet adresine giderek söz konusu linkte yer alan ad, soyad ve mail bölümlerini doldurarak göndermeleri ve ardından mail hesaplarına gelen onay postasını onaylamaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu