GündemManşet

Ünlü isimlerin Arakan’daki Müslüman zulmüne sessizliği devam ediyor

Myanmar’da güvenlik güçlerinin Arakan eyaletindeki Müslüman azınlığı yaptığı zulüm dünya gündemindeki yerini koruyor. Myanmar devleti, elindeki tüm askeri imkanları da kullanarak Arakan’daki savunmasız, mazlum Müslüman halkına karşı soykırıma pervasızca devam ederken ünlülerin bugüne kadarki süregelen sessizliği dikkatlerden kaçmıyor.

ARAKAN’DA YAŞANANLAR ÜNLÜLERİN GÜNDEMİNDE YOK!

İrili ufaklı pek çok meselede sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla sorunların ülke gündemine taşınmasında aktif rol oynayan sanat, spor ve TV dünyasının ünlülerinin Arakan’da yaşananlara ilgisiz kalmaları haklı eleştirilere neden oluyor.

Arakan’daki zulmün bilançosu giderek ağırlaşıyor. Myanmar devletinin neden olduğu insanlık dışı vahşet uydu görüntülerinden de tespit edilebiliyor. Asker ve güvenlik güçlerinin kundakladığı yerleşim merkezlerinin görüntülerinin uydudan da fark edilebildiği haber veriliyor.

3 GÜNDE 3 BİN İNSANI KATLETTİLER!

Myanmar ordusunun geçtiğimiz günlerde üç gün içinde Arakan eyaletinde Rohingyalılara yönelik saldırılarında, üç bin Müslümanın kadı, erkek, yaşlı ve çocuk demeden katlettiği belirtiliyor.

BM yetkilileri canını kurtarmak için kadın, çoluk çocuk 60 Bin Arakanlı Müslümanın Bengladeş’e sığındığını açıkladı. Öte yandan Bengladeş’e sığınmak isteyip de nehir geçmek zorunda kalan çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan çok sayıda kişinin boğularak can verdiği öğrenildi.

MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu