Magazin

Sosyete jinekoloğu profesör nitelikli cinsel saldırıdan tutuklandı

Ünlü jinekoloji profesörü Fecri Sevilen’in, İstanbul Nişantaşı’ndaki muayenehanesinde iki hastasına “nitelikli cinsel saldırı”da bulunduğu gerekçesiyle cezaevine gönderildiği haber veriliyor.

ALANINDA OLDUKÇA TANINMIŞ BİR İSİMDİ

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan 68 yaşındaki jinekoloji profesörü olan Fecri Sevilen, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Prof. Dr. Fecri Sevilen’in hastası olan iki mağdur, geçtiğimiz günlerde polise başvurarak tanınmış profesörün Nişantaşı’nda bulunan muayenehanesinde cinsel saldırıya uğradıklarını iddia etmişlerdi. İki mağdurun beyanları birbirini teyit eder  nitelikte bulununca Prof. Dr. Fecri Sevilen’in, savcılık talimatıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Polis, şüphelinin telefon ve bilgisayarına inceleme yapmak üzere el koydu.

HASTALARINA MÜSTEHCEN FİLM İZLETTİRDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Sabah gazetesinden haberine göre Sevilen, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Prof. Dr. Sevilen, ifadesinde, 44 yıllık hekim olduğunu, 38 yıldır ise öğretim üyeliği yaptığını vurgulayarak suçlamaları kabul etmedi. Mağdurların şikâyet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu iddia eden Prof. Sevilen, hastalara gönderdiği özel mesajların ise tüm hastalarıyla yaşadığı bir durum olduğunu dile getirdi. Mahkeme, mağdurların örtüşen beyanları ve profesörün hastalara gönderdiği mesajları delil olarak kabul etti.

Mahkeme, kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Prof. Dr. Fecri Sevilen’i cezaevine gönderdi. Tutuklama kararında, şüphelinin mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yapıldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu