Yerli Dizi

Ünlü magazinci dizi sektöründeki çeteyi yazdı

Meydan gazetesi yazarı Sema Denker’in “Dizi sektöründe çete var” başlıklı yazısı dikkat çeken ve de sosyal medyada çokça paylaşılan yorum yazısı oldu. Sema Denker, ilginç yazısında isim vermeden dizi sektöründeki çete ya da gruplaşma olayını deşifre etmeye çalıştı.

Denker yazısında “Reytingi iyi olduğu düşünülen kaç oyuncunun işi kalktı, sizler daha iyi biliyorsunuz… Sürekli ekranda olanlardan çok çok daha iyi oyuncular, yönetmenler, senaristler, yapımcılar ve set çalışanları var… Ama onlara asla ne bir şans veriliyor ne de fırsat. Çünkü çetelere ait değiller” diye yazdı.

“Çeteyi açıklarsam ayıp olur” diye yazan Denker, “Bakın sektörde TV yöneticisi, yapımcı, yönetmen, kast direktörü ve oyuncuların bulunduğu 3 tane çete var!.. Hadi çete demeyelim de, gruplar var. Bunların kim olduğunun hiç önemi yok. Herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor zaten. İstedim ki siz de kıyısından köşesinden bilin… ” diyerek çeteleşme eğilimine dikkat çekti.

TV kanallarıyla yapımcılar arasındaki işleyişin nasıl gerçekleştiğine ışık tutan Denker, “Ayrı gruplar olmasına rağmen bu üç çete, kendi aralarında çok iyidirler. Biri işe başlarsa diğer grupraki arkadaşının işe alınmasını ister. Kastçılar kendi gruplarının dışındaki oyuncuları, senaristleri, yönetmenleri asla yapımcıya sunmazlar. Yapımcı-TV yöneticisi ve menajerler-kast direktörleri arasında inanılmaz grift bir ilişki vardır. Bunun nedenini burada açıklarsam, ayıp olur… Bunların iyi geçinmelerinin nedeni de, birbirlerinin açığını bilmesidir. ” şeklinde özetledi TV yöneticileri, yapımcılar arasındaki olan biteni.

Sektördeki çetelerin ahlaksız ve adaletsizliğini dile getiren Sema Denker, sözkonusu çetenin insanların ekmeğiyle oynadıklarını yazdı.

Denker yazısının finalinde ise şunları yazdı:

“İşte bu 200 kişilik grup, birbirinin ciğerini bildiği için dışarıdan kimseyi içlerine sokmazlar… Sokmadıkları gibi, insanların ekmeğiyle de oynarlar. Evet ne yazık ki sektör, bunların elindedir. Güçlü onlardır… Ya bu gruplar içinde neler neler olmuyor ki… Senarist, oyuncu sevgilisi için özel sahne yazar, yönetmen diğer gruptaki sevgilisini çekeceği diziye ister.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu