Magazin

Ünlü manken Ebru Destan kendisini çalıştırmayan kocasını boşuyor

16 Haziran 2011’de galerici Mete Okay İnan ile evlenen ünlü manken Ebru Destan kocasının mesleğini yapmasına izin vermediğini söyleyerek boşanma davası açtı.

Güzel eski manken Ebru Destan, 5 yıllık evliliğini bitirmeye hazırlanıyor. Eşi Mete Okay İnan’a boşanma davası açıan Ebru Destan, Mete Okay İnan’dan 2.5 milyon lira tazminat isteğinde bulununca eşi İnan da karşı dava açarak “Ebru lüks yaşam istiyor.” gerekçesi ile 600 bin lira tazminat talep etti.

Ebru Destan, Bakırköy Aile Mahkemesi’nde iki hafta önce açtığı dava dilekçesinde, eşinin kendisine ve oğullarına ilgi göstermediğini, İnan’ın tartıştıkları zaman ağır hakaretlerde bulunduğunu, ayrıca mesleğini yapmasına izin vermediğini iddia etti. Kendini ağır baskı altında hissettiğini belirten güzel manken Destan; ayrıca her bir çocuk için ayrı iştirak nafakası, kendisi için de yoksulluk nafakası talebinde bulundu. Destan çocuklarının velayetini de istedi.

Mete Okay İnan’dan karşı dava

Ebru Destan’ın eşi Mete Okay İnan da Destan’a karşı dava açtı. İki çocuğun velayetini de isteyen İnan, asıl eşinin kendisine hakaret ettiğini, tehditkâr söylemlerde bulunduğunu, Ebru Destan’dan 100 bin lira maddi tazminatın yanı sıra 500 bin lira manevi tazminat istediğini belirtti. İnan, eşinin çocuklarıyla ilgilenmediğini ve lüks yaşam isteğinin evliliği çekilmez hale getirdiğini iddia etti.

Daha kısa bir süre önce annelik hakkında deneyimlerini paylaşan Ebru Destan şimdi boşanıyor… 

https://www.youtube.com/watch?v=HiTfmSDfrNw

Başa dön tuşu