Magazin

Ünlü modacılar Bensu Soral’ın Cannes’da giydiği kıyafeti yerden yere vurdu

En son oynadığı İçerde dizisiyle gündeme gelen genç oyuncu Bensu Soral’ın Cannes Film Festivali’ndeki giydiği elbise modacıların tepkisini çekti. Cemil İpekçi ve Neslihan Yargıcı Soral’ın Cannes kıyafetini kıyasıya eleştirdiler. Cemil İpekçi’nin oyuncu Bensu Soral’ın Cannes Film Festivali’nde giydiği elbiseye yaptığı yorumlar ise oldukça sertti. Soral’ın elbisesini çok kötü bulan İpekçi, elbise için “hamam şalvarı” yorumunda bulundu. Neslihan Yargıcı ise elbiseyi sıradan bir nişan elbisesi olarak değerlendirdi.

“CANNES’A BÖYLE BİR ELBİSEYLE GİDİLMEZ”

Bensu Soral’ın giydiği yeşil elbiseyi eleştiren Cemil İpekçi, “Vücudu ve yüzü çok güzel bir kız ama elbise çok kötü. Elbise Bensu’nun bütün güzelliğini mahvetmiş. Cannes Film Festivali’ne böyle bir elbiseyle gidilmez. Çok abartılı bir elbise giyebilir, çok dekolte de giyebilir ama estetik olması gerekiyor. Eteğin kısalığıyla yanından hamam şalvarı gibi sarkan parçaları çok anlamsız buldum” diye konuştu.

“SIRADAN BİR NİŞAN KIYAFETİ GİBİ”

Usta modacı Neslihan Yargıcı da Bensu Soral’ın kıyafetini değerlendirirken “Sıradan bir nişan kıyafeti gibi olmuş. Böyle bir yerde Türkiye’yi temsil eden bir kişinin çok daha ehil elden daha görkemli, ‘ben varım’ diyen bir kıyafet taşıması gerekiyordu” açıklamasında bulundu.

SARI RENK MERYEM’E YAKIŞMAMIŞ

Cemil İpekçi ayrıca Meryem Uzerli’nin de festivalde giydiği sarı renkli kıyafetin oyuncunun ten rengine yakışmadığını söyledi.

 

Bu yıl 8.si düzenlenen Dream Style Amatör Moda Tasarım Yarışması’nın Çukurova Bölgesi Finali önceki gün M1 Adana AVM’de yapıldı. Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen Dream Style Yarışması’nda amatör modacılar hazırladıkları kıyafetleri bir defileyle jürinin karşısına çıkardı.

Büyük bir bölümü akademisyenlerden oluşan jüride usta modacılar Cemil İpekçi, Neslihan Yargıcı, organizatör Banu Noyan, Türk Müziği’nin güçlü sesi Cenk Eren ve M1 Adana AVM Müdürü Yalçın Öz yer aldı.

Cem Özer’in sunumuyla gerçekleşen yarışmada Cenk Eren aynı zamanda şarkılarıyla konuklara unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu. Birbirinden şık tasarımların yarıştığı Adana’da jüri seçim yaparken zorlandı.

DANTELİN ZAFERİ BİRİNCİLİK GETİRDİ

15 amatör tasarımcının kıyafetlerinin yarıştığı Dream Style Çukurova Bölgesi Finali’nde Kübra Basut, Dantelin Zaferi isimli tasarımı ile birinci seçildi.

Özlem Dalyan Cesaret adlı kıyafeti ile 2., Melih Zorbaz Peter Punk adını taşıyan tasarımı ile 3. oldu.

Dereceye girenlere para ödülü, katılan tüm yarışmacılara ise başarı belgesi verildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu