Yerli Dizi

“ÜNLÜ” OLMA HİKAYELERİ

Hepsinin ünlü olma hikayeleri birbirinden farklı. İşte ünlü oyuncuların “ünlü” olma hikayeleri…

Kıvanç Tatlıtuğ

Adana’da birçok kulüpte oynadığı basketbola, babasının rahatsızlığı nedeniyle geldiği İstanbul’da Ülkerspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinde devam etti. Sakatlanması profesyonel basketbol hayatını sonlandırdı.

Annesi Nurtan Hanım’ın bir mankenlik ajansının ilanına gönderdiği fotoğrafından beğenilip aranmasıyla Tatlıtuğ, kendini podyumda mankenlik yaparken buldu. Ardından da “Gümüş” isimli dizide başrol teklifi aldı. “Aşk-ı Memnu”nun “Behlül”ü, “Ezel”in “Sekiz”i olarak zirveye tırmandı.

Beren Saat

Bugün hayatta olmayan sevgilisi Efe Güray, Beren Saat’in oyunculuk yapmasında ısrarcıydı. Saat, Başkent Üniversitesi’nde işletme üzerine ihtisas yapıyordu. Efe ile Beren, 2003’te “Okul” adlı sinema filmine gitti. Filmde geçen bir diyaloğu Efe Beren’e, “Masa başına oturduğun bir gün pişman olacaksın” diye fısıldadı. Daha sonra da Efe Güray, Beren’i Türkiye’nin Yıldızları Oyunculuk Yarışması’na girmeye ikna etti. Güray, 2004’te trafik kazasında hayatını kaybettikten sonra Beren Saat, oyuncu olmak için daha fazla istek duydu. “Aşkımızda Ölüm Var”la oyunculuğa başlayan Beren Saat, “Aşka Sürgün” ile yakaladığı çıkışı “Aşk-ı Memnu”daki “Bihter” ile zirveye taşıdı. “Fatmagül’ün Suçu Ne” ile zirvedeki yerini pekiştirdi.

Kenan İmirzalıoğlu

Üniversitede Matematik bölümünde okuyan sıradan bir gençken, “Dünyanın en iyi erkek modeli” seçildi.
1999 yılında, tam da “makenlerden oyuncu olur mu?” tartışmalarının gündemde olduğu yılda Deli Yürek dizisiyle o yıla damgasını vurdu.
Şimdi ise dizi ve filmlerin en çok aranan yüzlerinden biri.

Necati Şaşmaz

Asıl mesleği turizmcilik olan Necati Şaşmaz eğitimini Kanada’da tamamladı. Amerika’ya yerleşen Şaşmaz’ın hayatı 11 Eylül saldırılarıyla değişti. Ailesini ziyaret eden Necati Şaşmaz, 11 Eylül 2001’de Amerika’ya dönerken İkiz Kuleler’e gerçekleştirilen saldırı nedeniyle uçağı havadayken geri döndü. Amerika’ya dönmek istemeyen Şaşmaz, Ankara’da bir sigorta şirketi açtı. Osman Sınav ile yaptığı bir görüşme Şaşmaz’ın oyunculuk kariyerinin başlangıcı oldu. “Kurtlar Vadisi”nde başrol teklifi alan Şaşmaz, dizinin yapımcılığını da üstlendi. “Kurtlar Vadisi Irak”, dönemin en çok izlenen filmleri arasında yer aldı.

Tuba Büyüküstün

Asi dizisi ile Ortadoğu ülkelerinde de tanınan Tuba Büyüküstün aslında Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünü bitirdi. Yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Sultan Makamı adlı dizinin son dört bölümünde rol aldı. Çemberimde Gül Oya’daki Zarife karakterinin ardından Ihlamurlar Altında ve Asi dizilerinde rol aldı.

Fahriye Evcen

Yaprak Dökümü’nde Necla karakterini canlandıran Fahriye Evcen de yaşadığı Almanya’dan tatil için Türkiye’ye gelip oyuncu oldu. Tatil için geldiği Türkiye’de Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katıldı Evcen. Daha sonra Aydoğan onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Telefon numarası alış verişinden sonra Evcen Almanya’ya döndü. Ama sonra telefonu bir türlü susmak bilmedi. ”Asla Unutma” ve ”Hasret” dizilerinde rol aldı. Ama asıl büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yaptı.

Nurgül Yeşilçay

İzmir doğumlu Nurgül Yeşilçay, üniversite çağına geldiğinde Eskişehir’e gitti. Özgürlüğünün arayışındaydı. Tiyatro hakkında hiçbir şey bilmeden Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavına girdi ama kazanamadı. Sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı. İzmir’de yaşıyordu ve biraz da ailesinden uzakta okumak istiyordu. İlk sene okulu çok önemsemedi. Ertesi yıl tiyatroyu tutku derecesinde sevmeye başladı. Daha sonra “İkinci Bahar” dizisi için oyuncu seçmelerine girdi. Elediler, elediler, sonra onun diziye katılabileceğine karar verdiler. Türkân Şoray’ın kızı Gülsüm rolünü aldı ve milyonların hayranlığını kazandı.

Merve Boluğur

Kariyerini oyunculuk üzerine kurmadı. Boluğur’un kuzeni bir ajanstan teklif aldı. Eğlenmek amacıyla kuzeninin fotoğraf çekimleri için stüdyoya giden Merve Boluğur, orada tanıştığı bir başka ajans yetkilisinin kendisine verdiği kartviziti alıp cüzdanına koydu. Daha sonra kartvizitteki adresin, oturdukları mahallede olduğunu gördü. Ajansa uğradı, fotoğrafları çekildi. Bir süre sonra da reklam filmi teklifi geldi. Reklam filminin ardından “Keloğlan Karaprense Karşı” ve “Gomeda” adlı sinema filmlerinde rol alan Boluğur, “Acemi Cadı” ile başrole yükseldi. Ardından da “Küçük Sırlar” ve “Kuzey Güney”deki rolleriyle hayran sayısını artırdı.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu