Yazarlarımız

Ünlü olmak kolay; kalıcı olmak zor

Zekâsına hayran olduğumu inkâr edemem sevgili Acun Ilıcalı’nın… Bu bir başarı öyküsü baktığınızda… Mikrofon elinde röportaj için gezen Acun Ilıcalı şimdinin medya patronu. Yani o artık bir filmde figüran değil kendi filminin yönetmeni. Yani artık bizler figüran olduk….

Bu ne demek demeyin, Acun Ilıcalı artık bizleri keşfediyor. Bir sanal dünyada Acunun elinde tuttuğu joystick ile hareket ediyoruz. Mesela; aşık oluyor hatta evleniyor,  şarkı söylüyor, dans ediyor, amuda kalkıyor hatta çamura yatıyor, aç kalıyor, zayıflıyor bir anda kendimizi  Tarzan gibi aç biilaç ormanda buluyoruz..

Ama yiğidi öldür hakkını yeme derim. Sonunda o sanal âlemden bir bakıyorsunuz  Beach Clup partilerinden sonra milyonluk adam oluyorsunuz…

Bu ülkede dans ederek iki üç engeli atlayarak ünlü olunuyor olmasına da devamlılık nerede diye sorarım sizlere?

ALEYNA TİLKİ’YE HEP BİRLİKTE YAZIK EDİYORUZ

Yaşıtları üniversitede proje hazırlıyor ama Aleyna Tilki yaşından büyük, baştan çıkarıcı kıyafetlerle sahne alıyor. Bazılarımız Aleyna’ya kızarken  popülerliğin kurbanı olmuş insanlar  ona  sahip çıkıyor. Ne olmuş ki… Yeteneğine yazık olurmuşçasına Yeşilçam’ın eski artistlerini örnek veriyor…

Aleyna Tilki’nin ailesi ve bizler bu kız çocuğuna karşı sorumluyuz. Bu ülkede mini etek giydiği için tecavüze uğrayan genç kızları düşünün… Bizler ahlak ve değer yargıları olan bir toplumuz. Bu yaştaki genç kızın ailesi ve bizler onu harcamış olmuyor muyuz?

İçkili kulüplerde şarkı söylemesi, ehliyetsiz araç kullanması ve hala ailenin bu konudaki ısrarı bana çocuk istismarından farksız geliyor.

AleynaTilki, şuanda ailesi, medya ve bizler tarafından istismar ediliyor…

NESLİHAN CENGİZ/MEDYABEY

www.instagram.com/neslihan_cengiz

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu