Magazin

Ünlü oyuncu Ayşegül Çınar’ın eski sevgilisinin talebi mahkemeden döndü

Ünlü oyuncu Ayşegül Çınar ile eski sevgilisi Furkan Çalıkoğlu arasında medyaya da yansıyan kavga hız kesmiyor.Furkan Çalıkoğlu’nun ünlü oyuncu Ayşegül Çınar’ın sosyal medyada ve magazin programlarında kendi hakkında yalan yanlış konuştuğunu iddia ederk mahkemeden yayın yasağı talebinde bulunduğu haber veriliyor.

Sabah gazetesinin haberine göre Furkan Çalıkoğlu mahkemeye sunduğu dilekçesinde Ayşegül Çınar’ın kendisi hakkında paylaştığı ve söylediği sözlerle lekelenmeme hakkını zedelediğini ileri sürdü. Mahkeme talebi reddetti.

Aracında uyuşturucu madde bulunduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan oyuncu Ayşegül Çınar, maddeyi eski erkek arkadaşı Furkan Çalıkoğlu’nun aracına koyduğunu iddia etmişti.

 

Eski sevgilisinin sözleriyle kendisini töhmet altında bıraktığını, lekelenmeme hakkının zedelendiğini ileri süren Çalıkoğlu, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Çınar hakkında ihtiyati tedbir kararı verilmesini talep etti.

 

Ayrıca Çalıkoğlu, hakkında sosyal medya ve medya platformlarında da yayın yapılmamasını istedi.

Mahkeme, bu talebi reddederek Ayşegül Çınar’ın ifade özgürlüğü kapsamında konuşup konuşmayacağının bilinmediğini, varsayım üzerine tedbir kararı verilmesinin mümkün olmadığını belirterek dosyaya yetkisizlik verdi.

 

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu