Magazin

Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç’tan Netflix serzenişi

Şu sıralar Fi dizisinde oynayan Berrak Tüzünataç’ın gündeminde internete denetim getirilmesi konusu vardı. Sosyal medya hesabından serzenişlerde bulunan Tüzünataç, “Ne izleyeceğime kendim karar vermek istiyorum” sözleriyle internete denetim yaklaşımıyla olayın Netflix’e kadar  getirilmesiyle ilgili kaygısını dile getirdi.

“YETKİ ALANI NEREDE SON BULACAK?”

Tüzünataç, haberlerdeki kimi haberlerin çocuklar için daha tehlikeli olduğunu öne sürdü. Haber geçen olayların kurgu olmadığını kaydeden başarılı oyuncu, şunları kaydetti:

“Bence çocuklara en cok zarar veren icerik haberlerde var. Ölüm, savaş, tecavuz, cinayet, cinnet, tehdit, korku. Ve ustelik kurgu degil. Ne izleyecegime kendim karar vermek istiyorum. Bir yetiskin olarak cocuklardan farkli iceriklere de ulasabilmenin gayet normal oldugunu dusunuyorum. Artik netflix’e kadar uzanan bu denetlemenin yetki alani nerede son bulacak merak ediyorum.”

Fİ DİZİSİNDE GEÇMİŞTEKİ BAZI SAHNELERE MOZAİKLEME

Öte yandan Fi dizisinin eski bölümlerindeki bazı sahnelerin de RTÜK denetimine takılmaması için mozaiklendiği haber veriliyor.RTÜK’ün internet üzerinde denetim yetkisine sahip olmasını sağlayacak yasa tasarısıyla gündem alevlenmişti.

Meclis’e sevk edilen torba yasadaki bir maddeye göre, lisanslı yayın kuruluşları internet sitesinden yayın yapabilecek. Ancak bunun için ayrıca lisans almaları gerekecek, lisans almayan kuruluşların yayınları ise sulh ceza hakimince engellenebilecek. Düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmişti.

Ancak bu düzenleme halihazırda yasalaşmış değil.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu