Yerli Dizi

Ünlü oyuncu Burcu Biricik hangi dizi ile ekranlara dönüyor?

Son olarak Star TV’de yayımlanan Kuzgun dizisinde rol alan ünlü oyuncu Burcu Biricik, yeni dizi projesiyle oyunculuk kariyerine kaldığı yerden devam ediyor. Biricik’in Netflix’te yayınlanacak olan ”Fatma” dizisinde oynayacağı haber veriliyor.

Onur Saylak, Barış Arduç gibi isimlerle Kuzgun dizisinde rol alan Burcu Biricik, yeni bir Netflix projesi için kolları sıvadı. Yapımcılığını Başak Abacıgil’in üstlendiği ”Fatma” dizisinin başrolü için Burcu Biricik’in adı geçiyor. Dizinin senaryosunda ise Özgür Önürme olacak.

Bir süredir ekranlarda yer almayan Burcu Biricik’in yeni bir projede yer alması hayranlarını oldukça sevindirdi. Birsen Altuntaş’ın haberine göre, yakın zamanda Burcu Biricik, sete çıkacak ve dijital platformda o da yer alacak.

Burcu Biricik kimdir?

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 yılında Antalya Elmalı’da doğdu. Burcu Biricik, lisans eğitimini İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde tamamladı. Üniversite yıllarında Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol aldı.

2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış ve Akdeniz Kraliçesi olarak seçildi.

Oyunculuğun yanı sıra 2016 yılında Çok Uzak Fazla Yakın filminin yönetmenliğini yapan Burcu Biricik, 2015 yılında nişanlandığı reklamcı Emre Yetkin ile 30 Temmuz 2016 tarihinde evlendi.

Son olarak Star TV’de yayınlanan Kuzgun dizisinde “Dila” karakterini canlandırdı.

Burcu Biricik, 1.70 metre boyunda, 53 kilo ve Boğa burcudur.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu