ManşetMüzik

ÜNLÜ OYUNCU DENİZ TÜRKALİ’NDEN SÜRPRİZ KARAR

Ünlü oyuncu Deniz Türkali, uzun zamandır ara verdiği sahnelere yeniden dönüş kararı verdi. Tecrübeli oyuncu bundan böyle ekranlarda olduğu gibi sahnede de hünerini konuşturacak.

On iki yıldır mikrofonlardan uzak olan usta isim Deniz Türkali, D.J&J Production ile tekrar sahnelere dönüyor…
Oyunculuğunun yanı sıra yıllar önceki şarkıcılık kariyeri ile de hatıralara kazınan Deniz Türkali, D.J&J Production organizasyonu ile yıllar sonra tekrar şarkılarıyla sahne alıyor.

Mayıs ayında uzun bir aradan sonra  verdiği konserin büyük ilgi görmesi üzerine, konserlerine devam etmeye karar veren Deniz Türkali, 18 Haziran Çarşamba gecesi saat 22:00’de Teşvikiye Mahalle’de sahne alıyor.

Deniz Türkali özgün performansında, 1960’lı yılların asla eskimeyen parçalarına yer veriyor. Liza Minelli’den Leonard Cohen’e yıllandıkça güzelleşen ve bir döneme damgasını vurmuş Türkçe şarkılar söyleyen Deniz Türkali’nin müzikal şovu dinleyenleri müzikal bir yolculuğa taşıyor.
Deniz Türkali Kimdir?:
1977 yılından beri ‘Güllüşah İle İbo’, ‘Gece, Melek Ve Bizim Çocuklar’, ‘Tatlı Betüş’ ,‘Çemberimde Gül Oya’, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ ve ‘Galip Derviş’ gibi bir çok dizide ve filmde rol alan usta isim Deniz Türkali oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzikal kariyeri ile yıllar sonra bu kez hayranlarıyla sahnede buluşuyor.

Tiyatro eğitimini Londra’da devam ederken, müzik çalışmaları gerçekleştiren Deniz Türkali, çeşitli ülkelerde konserler verdi ve Türkiye’ye döndükten sonra bir süre Milliyet Yayınları’nda yayın danışmanlığı yaptı. 1980 yılında oyunculuğa dönen Türkali, şarkıcılığa devam edip tek kişilik tiyatro oyunlarında oynadı (“İyi bir yurttaş aranıyor”, “Küçük sevinçler bulmalıyım”, “Her şey satılık”…) Radyoda ve televizyonda programlar yaptı. Sinema ve TV filmlerinde oynadı. Film senaryoları yazdı. Film müziklerini seslendirdi. Tiyatronun yanı sıra kabare programlarında oynadı.

“Beyoğlu” dergisinde köşe yazıları, “Kriter” dergisinde Avrupa Birliği ülkeleri sinema tanıtım yazıları yazdı.“Şehvet” adlı bir albümü olan Deniz Türkali. Barış Pirhasan ve Yavuz Özkan’la “Atıf Yılmaz Stüdyo” sunu kurdu.

1978 yılında Sezen Aksu ve Bulut Aras’ın birlikte rol aldığı ‘Minik Serçe’ filminin
senaryosunu üstelenen deneyimli oyuncu  2013 yılının Mart ayından beri Kanal D’de yayınlanan Galip Derviş dizisinde oynamaktadır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu