Magazin

Ünlü sunucu Esra Erol kimlere dava açmaya hazırlanıyor?

Ünlü sunucu Esra Erol, adını çeşitli reklamlarda izinsiz olarak kullananlara savaş açmaya hazırlanıyor. Esra Erol, avukatı aracılığıyla bazı reklam ürünlerinde kendisinden izin alınmadan fotoğraflarını kullanan, sponsorluk anlaşması olmadan kendi ürünlerini kullanıyormuş gibi göstermeye çalışan tekstil şirketlerini, kendi adını kullanarak tüketicileri aldattıkları gerekçesiyle dava edeceğini açıkladı.

9 yıldır ekranlarda izdivaç programı sunan Erol, avukatı aracılığıyla yazılan basın duyurusunu kendi Instagram hesabından paylaştı. Esra Erol, kendi adı üzerinden reklam yapanlarla yargıda hesaplaşacak.

İşte, Esra Erol’un medyanın da dikkatlerinden kaçmayan o duyurusu:

“Bugün farkına vardığımız, müvekkilimizin ismini kullanarak ticari kazanç elde etmeye çalışan fakat hiç bir ilgisinin ve sponsorluk anlaşmasının bulunmadığı sosyal medyada hesap açan butiklerin ve 3.kişilerin sizleri de mağdur edecek şekilde haksız kazanç elde etmek amacı ile Esra Erol Özbir fotoğrafını, görselini, yahut ismini kullanmaları halinde aleyhlerinde uyarıya gerek duymaksızın IP tespiti sonrasında gerek fikri sinai haklar doğrultusunda hukuki gerekse de vergi hukuku uyarınca idari şikayet yollarına başvurulacağını yalnızca programımızın jeneriğinde ismi geçen firmalarla sponsorluk anlaşmamız bulunduğunu bildirmek gereği hasıl olmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunarız. “

adsiz

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı