Sinema

Ünlü yapımcı Faruk Aksoy’dan Delibal tepkisi!

Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun oynadığı Delibal filmi bu akşam Star TV’de ekrana geldi. Delibal filmi sosyal medyada hareketliliğe neden oldu. Film, Twitter’da uzun süre TT(en çok konuşulan konulardan) oldu. Filme ilginç tepkiler vardı. Bunlardan biri de Aksoy Film’in sahibi Faruk Aksoy’dan geldi. Ünlü yapımcı Faruk Aksoy, sosyal medya hesabından Delibal ile ilgili ilginç bir tepkiyi dile getirdi.

Aksoy; “Bu güne kadar hiç bir filmle ilgili bir şey yazmadım ama buna dayanamadım. Şimdi tv de izledim. Bu Delibal nedir ya. Bu filme giden yaklaşık 1.5 milyon insan evladı kimdir. Hangi kafanın ürünüdür acep” diye yazdı.

faruk-aksoy-delibal

Aksoy, bir süre sonra bir açıklama daha yaparak şu ifadeleri kullandı:”Sosyal medya yöneticim bir filmle ilgili bir şey yazmış. Bu benim tarzım değil onun için fark eder etmez sildirdim. Filmler iyidir ya da kötüdür, kararı her zaman izleyici verir. Hiç bir seyirci sen niye bir filmi sevdin ve ona gidip izledin diye eleştirilmez yargılanamaz. Seyirci çoğu Zaman haklıdır

faruk-aksoy-tivit

Delibal, 25 Aralık 2015’te vizyona girmiş filmin yönetmenliğini Ali Bilgin, senaristliğini ise Yıldırım Türker yapmıştı.

Ayrıca filmde; Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam gibi oyuncular da yer almıştı.

 

DELİ BAL’IN KONUSU

Delibal filminde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesi konu ediliyor.  Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu