Spor

Ünlü yıldız futbolcu ölüm kalım savaşı veriyor

Ünlü yıldız futbolcunun yaşam mücadelesi haberi bugün futbol severleri üzdü. Hırvatistan Milli Takımı’nın eski yıldız futbocularından Ivan Klasnic, hastanede böbrek nakli bekliyor. Böbrek yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan Ivan Klasnic henüz 36 yaşında. Peki kimdir Ivan Klasnic?

Hırvatistan Milli takımında da bir dönem yer alarak efsane olan ünlü Hırvat futbolcu, kariyerini 2013’te Mainz’da oynadıktan sonra tamamlamış ve futbolu bırakmıştı.

Vücudu önceki nakilleri kabul etmedi

Yıldız futbolcu böbrek yetmezliği nedeniyle daha önc e2006 ve 2007’de iki kez anne ile babasından böbrek nakli olmuştu. Ancak ne yazık ki; Klasnic’in vücudu yeni organlarını kabul etmedi ve yeniden ameliyat masasına yatmak zorunda kaldı. 2007’de bir süre futbola ara veren Klasnic yeniden sahalara dönme fırsatı yakalamıştı ancak bu kez durumunun daha ciddi olduğu vurgulandı. Klasnic’in sağlık durumunu öğrenen sevenleri oldukça üzgün.

3. kez böbrek nakli için sıra bekliyor

Ivan Klasnic 3. kez ameliyat olmaya hazırlanıyor. Hamburg’da haftada 3 defa diyalize giden Klasnic, ölen birinin organının nakledilmesi için bir süre daha beklemek zorunda. Bu sürenin Almanya’da ortalama 7 yıl olduğu belirtiliyor.

En büyük desteği 9 yaşındaki kızı

Klasnic’e bu zor süreçte en büyük yardımcı ise; 9 yaşındaki kızı Fabianna. Klasnic kızına gerçeği anlatamadığını “Onun için her şeyin normal görünmesini sağlamaya çalışıyorum. Benim hasta olduğumu ve belirli aralıklarla hastaneye gitmek zorunda olduğumu biliyor. Ancak nedenini ona söylemiyorum. Onu korkutmak istemiyorum.” sözleriyle ifade ediyor.

Ivan Klasnic kimdir? 

29 Ocak 1980’de Almanya’nın Hamburg kentinde doğdu. Futbola St. Pauli’de başladı. 1998 yılında bu kulüpte profesyonel oldu. 2001 yılında Werder Bremen’e transfer oldu. Dizinden, ağır biçimde, iki kez sakatlandı. Almanya, Bosna Hersek ve Hırvatistan futbolcuyu Milli Takımına çağırdı. Klasnic Hırvatistanı seçti ve 2001 yılında ilk kez 21 yaş altı Hırvat Milli Takımı forması giydi. Euro 2004, Euro 2008 ve 2006 FIFA Dünya Kupası’nda Hırvat Milli Takımı kadrosunda yer aldı. Ivan Klasnic, kariyerinin büyük bölümünü Werder Bremen’de geçirirken, toplamda 450 maça çıkıp 150 gol attı ve 63 asist yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu