Sinema

Ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak’tan 7. Koğuştaki Mucize filmi tepkisi

7. Koğuştaki Mucize filmi, Türkiye’nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı oldu.Ünlü yönetmen Ömer Faruk Sorak ise bu tercihe sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

ÖMER FARUK SORAK İRONİK GÖNDERME

7. Koğuştaki Mucşze filminin Kore uyarlaması olduğu fikrinden hareket eden ünlü yönetmen, senaryosu ile özgün ve yerli olan yapımın seçilmemesini Türk Sineması adına eleştirdi.

Ömer Faruk Sorak, açıklamasının sonuç bölümünde ironik ifadeler kullanarak; “Bu seçimi yapan, mesleğinde yetkin, kariyerinde seçkin jürinin saygıdeğer üyeleri. Bu kararınızla özgün bir Türk sineması yaratma yolundaki üstün çabalarınızı ayakta alkışlıyor, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.” diye yazdı.

Türkiye’nin ‘en iyi uluslararası film’ Oscar adayı, Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yaptığı ‘7. Koğuştaki Mucize’ filmi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, 93. Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı’nda Türkiye adayını 7. Koğuştaki Mucize filmi olarak belirledi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu