Televizyon

Ünlü yönetmen ve yapımcı Şafak Bakkalbaşıoğlu’nun büyük başarısı

Bloomberg HT ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan ve Aslı Şafak’ın sunduğu Aslı Şafak’la İşin Aslı programına yapımcı ve yönetmen Şafak Bakkalbaşıoğlu ile oyuncu İlay Erkök konuk oldu.

Programda Aslı Şafak, “Yapımcımı konuk aldım çünkü büyük bir başarıya imza attılar. İlk defa benim programımda açıklamak istiyorum. Özgün Türk formatı olan 40 programı yurt dışına açıldı ve dünya devi bir yapım şirketi tarafından İngiltere’ye ve İrlanda’ya satışı imzalandı.” diyerek, 40 programı tasarlayan ve yapımcılarından Şafak Bakkalbaşıoğlu’na süreci sordu.

Bakkalbaşıoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Türk Televizyonculuğu için önemli bir gün. Çünkü 40 aslında bir talk show formatı. Biraz oyunlaştırılmış hard talk ve talk show kalıplarını biraraya getirmiş grafik paketiyle, sürelerle sayılarla süslenmiş bir format. Zaten bu nedenle geçen sene Cannes’da tüm dünyaya Fresh bölümünde binlerce özgün format arasında ilk 11 e kaldı ve dünyaya lansmanı yapılan ilk talk show formatı oldu. Şimdi de İngiltere’ye yolculuğuna hazırlanıyor.”

40 bu sezon Haber Global’de

Geçtiğimiz sezon CNN Türk ekranlarında yayın hayatına başlayan ve ardından Cannes’da düzenlenen televizyon sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak kabul edilen MIP TV Format fuarında en iyi formatlar arasında gösterilen 40 programı bu sezon Haber Global ekranlarında Jülide Ateş’in sunumuyla ekranlara gelmeye başladı.

40, İngiltere ve İrlanda’ya satıldı

Tasarımı BBO Yapım / Şafak Bakkalbaşıoğlu ve Mahperi Altun Uçar’a ait olan 40 programı ekrandaki başarısına bir yenisini daha ekledi.

40, Lucid Dream Entertainment tarafından İngiltere ve İrlanda’ya satıldı. Dünyaca ünlü yapım şirketi ile anlaşma yapılarak İngiltere’nin en önemli TV kanallarından birinde önümüzdeki günlerde ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Yapım Şirketi ve kanalın ismi gizlilik sözleşmesi gereği henüz açıklanmadı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu