Televizyon

‘ÜNLÜLER GÜVEN ENDEKSİ’NDE KIVANÇ TATLITUĞ ÖNDE

Mediacatonline’ın yaptığı araştırmada eylül ayı itibarıyla tabloda bazı farklılıklar var. İşte detaylar:

Bu dönemin en büyük yükselişi 11 basamakla Cem Yılmaz’a ait. En büyük düşüşü ise 12 sıra gerileyen Gülben Ergen yapıyor. Geçen dönemin zirvesi Seda Sayan ikinci sıraya gerilerken, Kıvanç Tatlıtuğ bu dönemin en fazla güven duyulan ünlüsü.

Geçen dönemin ikincisi Acun Ilıcalı ise dördüncü sırada yer aldı. Seda Sayan ve Acun Ilıcalı istikrarlı bir şekilde kadınerkek, genç-yaşlı demeden her kesimde ilk 10 arasında yer alıyorlar.

Temmuz’da 14’üncü sırada yer alan Cem Yılmaz bu dönem hızlı bir tırmanışla üçüncü sıraya yükseldi. Ağustos ayında medyada çok konuşulan Yılmaz’ın gündemdeki konumu baba oluşuyla da ilgili olunca; toplumda sözüne güvenilen ünlülerden biri olma konusunda güç kazandığı anlaşılıyor. Yılmaz erkekler arasında sonuçlara baktığımızda ilk sırada.

Yaş gruplarına göre terciih edilen ünlüler

Tüketicilerin marka tercihlerinde etkili olan ünlüler, tüketicilerin yaş gruplarına göre farklılık gösteriyor. Tüm tüketicilere kıyasla 15-19 yaş arası öne çıkan ünlüler arasında yine geçen dönemde olduğu gibi belirgin derecede Kıvanç Tatlıtuğ ve Murat Boz görülürken, bu dönem farklı olarak Gülben Ergen, Demet Akalın ve Azra Akın öne çıkıyor.

20-35 yaş arası kişilerin tercihlerinde ise geçtiğimiz dönemde olduğu gibi Cem Yılmaz’ın yanı sıra bu dönem Tarkan ve Necati Şaşmaz’ın da etkili olduğunu görüyoruz. Tüm tüketicilere kıyasla 36 yaş ve üstü bireylerde öne çıkan ünlüler ise geçen dönemde olduğu gibi Kadir İnanır, Uğur Dündar ve Orhan Gencebay.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu