MagazinSosyal Medya

Ünlüler Twitter’dan vazgeçmiyor

Dünyanın dört bir tarafındaki milyonlarca kişinin kendilerini ifade edebildikleri sosyal medya mecralarından biri de Twitter. Dev sosyal medyadan ünlüler de vazgeçemiyor. Ünlülerin çok sık paylaşımlarıyla öncelikli tercihlerinden biri de Twitter. Gerek sinema gerek televizyon gerekse müzik alanında olsun kamuoyunca tanınan ünlüler, Twitter’ı hayli aktif kullanıyor.

Güncel olaylar karşısında duygu ve düşüncelerine Twitter’da yer veren ünlülerin sosyal platformu kullanma tarzları ise birbirinden farklı. Oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz; Twitter’da başrolünde olduğu reklamların videolarını mutlaka duyururken müzik dünyasının Demet Akalın ve Kenan Doğulu gibi ünlüleri de halkla doğrudan iletişime geçiyorlar. Ayrıca aileleriyle çekilen fotoğraflarını da daha geniş kitlelere ulaştığı için Twitter üzerinden paylaşıyorlar.

@CMYLMZ: Türkiye’nin en ünlü komedyenlerinden Cem Yılmaz, aynı zamanda 11.7 milyon takipçisiyle de ülkenin en çok takip edilen ünlüleri arasında bulunuyor. “Sabitlenmiş tweet” uygulamasını tercih eden Cem Yılmaz, Twitter’da sanat, sinema, müzik gelişmelerini duyuruyor. Cumhuriyet Bayramı gibi özel günleri anmayı atlamıyor. Özel hayatına dair ise herhangi bir paylaşım yapmayı tercih etmiyor.

Capture.JPG

@DemetAkalin: Sosyal medyayı etkin kullanan şarkıcı kesinlikle Demet Akalın Kurt… Eşinin soyadını da kullanan sanatçı, kimi zaman bir günde 5-6 post paylaşabiliyor. Genellikle turnelerinden haberlere ve fotoğraflara yer veren Demet Akalın, eğlenceli paylaşımların dışında duyarlı bir kullanıcı. Kadın hakları, hastalar için tedavi çağrıları gibi konulara mutlaka değiniyor. Sevenleriyle de sıkı sohbetlerde bulunuyor.

Capture.JPG

@gulbenergen

Hem sanatına dair konulara yer veriyor hem de yeni albüm çıkaranların videolarını paylaşıyor. Gülben Ergen Çelik, beğendiği köşe yazarlarından alıntılar yaparken; güncel olayları çok yakından takip ediyor; tweetlerinde hashtag’leri kullanıyor. Ailesi ve ekibiyle paylaşımlar yapıyor.

Capture.JPG

@kenandogulu: Sevilen sanatçı Kenan Doğulu için Twitter, müziğini ve konserlerini geniş kitlelere duyurabileceği bir platform olarak öne çıkıyor. Paylaşımlarında hayranlarına konserlerini hatırlatıyor, konser sırasında keyifli tweetler atıyor ve sonrasında da teşekkür etmekten geri kalmıyor. Doğulu, tweetlerini de renkli ve eğlenceli görsellerle destekliyor. Gündelik ve özel hayatına ilişkin ise hemen hemen hiçbir tweet atmıyor.

 

Capture.JPG

@Bengu: Kısa öz ve eğlenceli paylaşımların ismi Bengü… Hemen hemen her gün mutlaka bir tweet atan Bengü, şarkılarını, müziğiyle ilgili en güncel haberleri hayranlarıyla paylaşmak için Twitter’ı tercih ediyor. Bengü, ayrıca interaktif paylaşımlarıyla kendisine gelen sorulara veya yorumlara da yanıt veriyor.

Capture.JPG

@YildizzTilbee: Kendisine has tarzıyla milyonları kendisine bağlayan Yıldız Tilbe, kimi zaman eğlendiren kimi zamansa düşündüren paylaşımlarda bulunuyor. Periscope’u da aktif olarak kullanan Tilbe, içinden gelenleri yazarak özel bir takipçi kitlesi oluşturmuş durumda.

Capture.JPG

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu