Magazin

Ünlülere örtülü reklam cezası yağdı…

Sosyal medyayı aktif kullanan ünlü isimler sık sık reklam yapmaktan da geri durmuyor. Bazı ünlülerin örtülü reklam yapmaları ise ceza almalarına neden oluyor. İşte sosyal medyada örtülü reklam yaptıkları gerekçesiyle ceza alan ünlüler…

GÜLBEN ERGEN DE ÖRTÜLÜ REKLAM CEZASI ALANLAR ARASINDA

Sabah gazetesinden Barış Şimşek’in haberine göre; sosyal medyada örtülü reklam yapan ünlüler, Reklam Kurulu’nun radarına takıldı.

Gelen şikayetleri inceleyen Reklam Kurulu, ‘gamze_ercel’ isimli Instagram hesabından 7 Temmuz’da yapılan üç ayrı paylaşımda bir giyim markasının etiketlendiğini ancak herhangi bir reklam ibaresine yer verilmediğini tespit etti.

Bu hareket ile markaya ve ürünlerine yönlendirme yapılmak suretiyle örtülü reklam yapıldığını tespit eden kurul, Gamze Erçel’e 155 bin 712 lira ceza kesti.

Kurul, Gülben Ergen’e ait olan ‘gulben123’ isimli Instagram hesabı üzerinden 7 Temmuz’da yapılan cilt bakım ürünü tanıtımında da tüketicilerin reklam konusunda bilgilendirilmediğini, böylece markanın örtülü reklamının yapıldığını belirledi. Ergen’e, anılan reklamları durdurma cezası verildi.

Kuruldan ceza alan bir diğer isim Nisa Bölükbaşı oldu. Güzel oyuncu Sedef Kasabalı da ceza aldı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu