AstrolojiYazarlarımız

Ünlü astrolog Filiz Özkol’dan haftalık(16-22 Ekim)burç yorumunuz

BU HAFTA DOĞANLAR
Duygusal yaşamları oldukça karışıktır. Bekledikleri sevgiyi bulmaları çok zordur. Sanatçı bir yapıya sahiptirler. İnce zeka ve aktif bir yapılarıyla bulundukları yerde göze çarpmasını iyi bilirler. Yaşamlarında şahsi sorunları ve iş problemleri yüzünden sürekli başları ağrıyan ve kendilerini mutsuz hisseden bu kişiler için yaşamın ikinci yarısı daha talihli olacaktır. Çocuklarla ilgili karışıklıklar söz konusu olacak.. Aile içi sorunlarına karşı hazırlıklı olmaları gerekiyor. Bilinçaltlarında adalet duyguları çok gelişmiş olduğu için, vicdanlarının kabul etmediği hiçbir şeyi onaylamazlar.

KADINLARI
Son derece etkileyici bir kişiliğe sahiptirler. Sevimli ve çekici mizaçları sayesinde yaşamlarında bir çok değerli dostlara sahip olurlar. Hayatı keyifli yaşamaktan hoşlanırlar. Sosyal yaşamlarında güçlü bir mevki arayışına girebilirler. Aşk yaşantılarında sağlamcı davranırlar.

ERKEKLERİ
Kararlı ve sistemli yapıları onlara her zaman başarı getirecektir. Mantıklı davranışları arkadaşları tarafından efsanevi bir şekilde değerlendirilir. Dış görünüşleri soğuk gibi görünebilir, fakat insanlar onları tanıdıkça yanılırlar ve kendilerine daha yakın hissederler. İş bitirici yapıları her zaman dikkat çekicidir.

ÇOCUKLARI
Daha küçük yaşlarda sessizlikleri ile dikkat çekerler. Algılamaları ve sezgileri çok güçlüdür. Kinci ve inatçı yapılarını doğar doğamaz gösterirler. İhmal edilirlerse, ebeveynlere küser ve uzun müddet konuşmazlar. Renkli giysilerden hoşlanmazlar. Bakışları ile çevresiniz sıkı takibe alırlar.

HAFTANIN YORUMU:
Duygusallığımız orijinal bir şekilde süsleyerek karşımızdaki kişilere sunabiliyoruz. Konuşmalarımızda abartılı davranabilir ve iletişim içinde olduğumuz kişilerin fikirleriyle çarpışmak isteyebiliriz. İktidar hırsımız ön plana çıkıyor. Sevdiklerimiz tarafından fevrilikle suçlanabiliriz. Kişisel zevklerimizde aşırılıklar ve abartılar söz konusu. Aşk yaşamımızda güçlenme ve sosyal aktivitelerimizde hareket var. Arkadaşlarımızla aramızda gelişen duygusal bağlarımız bizi olumsuz etkilemesine izin vermemeliyiz. Yüksek ve güçlü duyguların hakim olduğu bir gün ve her şeyin en iyisini istiyoruz.

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Açelya, menekşe, lavanta
HAFTANIN KOKUSU:
Limon, tarçın
HAFTANIN RENGİ:
Saman sarısı, yosun yeşili

KOÇ
Bu hafta aşk konusunda özgürlükçü duygularınız ön planda olurken, organizasyonlarda ve grup çalışmaları içinde ilginç insanlarla karşılaşacaksınız., Karşıt Venüs sayesinde daha romantik ve duygusal olacaksınız. Vakıf ve yardımlaşma konularınız kapsayan ortamlarda aynı duygulara sahip olduğunuz karşı cinsle aranızda elektrik doğabilir. Bazılarınız duygularını içinde saklayarak, platonik hisler içinde bulunacaklar. Partnerinize her konuda yardımcı olacaksınız. Beklediğiniz maddi kazançları çevreniz sayesinde elde edeceksiniz. İşbirlikleri sizin için önem kazanacak. İş yatırımları konusunda hızlı hareket edeceğiniz bir dönem olacak. Gizli düşmanlıklar söz konusu. Birlikte iş yaptığınız kişilerle uyum beraberliği arzu ediyor olabilirsiniz. Olayların sizin çabalarınıza bağlı olmadığını görmek canınızın sıkılmasına neden olabilir.. Kariyer gezgeniniz Satürn ruhsal evinizde ilerliyor. Uzun zamandır kariyerinize katkısı olacak kişilerle tanışmaya hazır olun. Sağlık gezgeniniz Merkür, sizi olumlu destekleyecek. Spor aktivitelerine daha çok önem vereceksiniz. Ruhsal anlamda kendinizi dinginleştirmek istiyorsanız, grup terapilerine katılabilirsiniz. Psikoloğunuzla iyi ilişkiler içinde olacaksınız. Enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz.

BOĞA
Aşk gezgeniniz Venüs sizi bu hafta olumlu destekliyor. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız. Arkadaşlarınızın bile kariyerli kişilerden olmasına dikkat edeceksiniz. Yeni fikirler ve yeni oluşumlar için mükemmel bir hafta.. Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacaksınız. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecektir. Sadakat konusunda beklentileriniz gerçekleşmeyebilir. Bu hafta aşk ve ortaklık gezegeniniz Mars sadece size değişik duygular verirken her alanda zorlamalar da yaşatıyor. Sevdiğiniz kişilerin anlamanın mümkün olmadığı bu zamanda bir arada yaşamanız sizi oldukça gerginleştirebilir. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. İşinizde en iyi olmak ve mesleki hırslarınız size olumlu olarak geri dönecektir. Pratik yönlerinizi rahatça kullanabileceğiniz alanlarda başarı sizi bekliyor. Uzun süredir planladığınız atılımları kolay bir şekilde gerçekleştirecek gücünüzü kullanıyorsunuz.

İKİZLER
Bu hafta birlikte iş yaptığınız kişilerden duygusal anlamda etkileneceksiniz. . Bulunacağınız ortamlarda dikkat çekici ve çevrenize hakim olacak bir kişilik sergileyeceksiniz. Dikkatler üzerinizde olacak. Sevdiğiniz kişinin masrafları konusunda size de pay düşecektir. Partneriniz maddi konularda sizin yardımınıza ihtiyaç duyacak severek ve isteyerek ona yardım edeceksiniz. Aşk hayatınızla ilgili ilginç gelişmeler söz konusu olacak. Karşılaşacağınız güçlü ve kariyerli bir kişi ile, iş yaşantınızla birlikte aşk yaşantınızı da paylaşabilirsiniz. Bazılarının size olumlu katkıları olacaktır. Parasal bir hareketlenme içinde olacaksınız. İş hayatınızla ilgili radikal ve köklü değişimler içinde olacaksınız. Karşınıza birçok fırsat alternatifleri çıkacak. Enerjinizi doğru kullanacağınız anları seçeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak birçok anlaşmalara imza atacaksınız. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz.. Bazılarınızın işleri açılacak ve yeni iş teklifleri karşınıza çıkacaktır. Bazı anlaşmalarınızı gizlerken, düşüncelerinizi saklamak isteyeceksiniz

YENGEÇ
Bu hafta sosyal çevrenizde sizin için her türlü fedakarlığı yapacak dostlarınız olacaktır Cinsel potansiyelinizin yüksek olması nedeniyle, size yakınlaşmak isteyen insanlar olacaktır.. Entelektüel çevreler ilginizi çekecek ve sanata karşı duyarlılığınız artacaktır.. Ailenizden onay aldığınız bir ilişkiniz varsa; onunla birlikte aile çevrenizin de katılacağı ortak aktivitelerde bulunacaksınız. Bu dönemde, bir çok iş konusunda istekli davranacak, yoğun başarı arzusu içinde olacaksınız. Temeli sağlam ve ciddi çalışmaları tercih ederken; evinizle ilgilenecek, bulunduğunuz yeri güzelleştirmek isteyeceksiniz. Bu konuda aşırıya kaçabilir ve harcamaları gereksiz yere arttırabilirsiniz. Yeni bir ev yapmak isteyenler; inşaata başlamak için uygun bir zaman. Ailenizin kadınlarıyla ortak çalışmalar içinde olacak ve birlikte seyahat etmenin planlarını yapacaksınız. Evinizi ve bulunduğunuz alanı güzelleştirmeye çalışacaksınız. Bahçe ile uğraşabilirsiniz. Yeni bir balkon köşesi ve göz zevkinizi okşayan bir değişim sizi bekliyor. Hayatın doğal yapılanması içinde her şeyi çok kolay çözerek, taşları yerine oturtacaksınız. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Sağlık konusunda pek sorununuz olmayacak. Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız.

ASLAN
Bu hafta Terazide ilerleyen Venüs sizi oldukça romantik ve duygulu yapacak. Aynı düşünceye sahip kişilerle birlikte ortak işbirlikleri ve yurt dışını kapsayan entelektüel çalışmalarda bulunacaksınız. Maceracı yapınızın ön plana çıkmasından kendinizden hoşnut kalacaksınız. Partnerinizde bu konuda sevgi ve mutluluk paylaşımı içinde olacaksınız. Yine bu hafta, düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Satürn’ün aşk ve sosyal evinizdeki hareketi sizi özel yapacak. Şimdiye kadar fark edemediğiniz özelliklerinizi keşfedebilirsiniz. Hırslı yönlerinizin olumlu olmasının yanı sıra, bulunduğunuz topluluklarda lider ve öncü olabilecek aktivitelerle ön planda olmak isteyeceksiniz. Mesleki anlamada size yardımcı olabilecek ve istediğiniz kapıları açabilecek güçlü dostluklar kuracaksınız. Ailenin kadınları size her konuda yardımcı olacaklar. Duygusallığınız ve yaratıcılığınız mükemmel. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz. Oldukça hareketli bir hafta geçirmeniz sizi yoracaktır

BAŞAK
Bu hafta hayatınızda meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Toplumda göze çarpacak çalışmalar yapmak istiyorsunuz.. İlişkilerinizde baskın bir portre çizeceksiniz. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Kariyerinizle ilgili gelişmeler parasal konularınıza yansıyacak. İstediğiniz anlaşmaları yapacaksınız. Sizden yaşça büyük yöneticilerin desteğini göreceksiniz. Özellikle maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz. Satın alma duygunuzun yoğun olmasından dolayı düşündüğünüz şeyleri gerçekleştireceksiniz. Aklınız oldukça rasyonel çalışacak. Ticaretle uğraşıyorsanız, işinizle ilgili atılımları gerçekleştireceksiniz. Sanatla ilgilenenler iyi kazançlar elde edecek bir hafta içindesiniz..

TERAZİ
Duygularınızda ve isteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecektir. Canlı ve dinamik bir duygusal yaşamla birlikte, uzak yollarla ilgili aşklar gündeme gelecektir. Bazılarınız da, iş arkadaşlarıyla yeni aşkların eşiğinde olacaklar. Hatta, iş ve aşk ortaklıklarını birlikte sürdüreceklerdir. Kendinizi rahat ve olumlu hissedeceğiniz bu dönemde, isteklerinizdeki artışla beraber iş konusunda atacağınız olumlu adımlar, başarıyı da beraberinde getirecek. Sosyal çevrenizi istemleriniz doğrultusunda kullanabileceksiniz. İş temponuz ve yoğunluğunuz artacak. Duygusal yaşantınızda istediğiniz tempoyu tutturabileceksiniz. İş ve aşk yaşantınızın iç içe olacağı bir ortamı paylaşacaksınız. İş hayatınızla ilgili performans yükselmesi görülecek. Ani yükselişler ve iş potansiyelinizdeki sorumluluk artışı karşısında bocalayabilirsiniz. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili öne çıkma telaşı içinde olacaksınız. Duygusal bir yaklaşımla işinize sarılacak ve çevrenize kendinizi sevdireceksiniz. Dikkat etmeniz gereken konu; Dost ve arkadaş ilişkilerinizin genişlemesiyle, yaşam sorunları karşısında artan fikir çeşitliliği benlik sınırlarınızı etkileyebilir. İşbirliği içinde olduğunuz kişilerle işinizi büyütebilirsiniz.

AKREP
Bu hafta Merkür burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Yollar ve seyahatler konusunda çok şanslısınız. İletişim konusunda çok başarılı olacaksınız. Yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek, okul aşkları ve yakın arkadaşlarınızla aranızda aşk ve hissi konularınız gündeme gelecek. Bazılarının birliktelikleri kimlik kazanacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek.. Özellikle, fikir ve düşünce bazında anlaşacağınız kişinin özel olması gerekiyor. Çevre ilişkileriniz genişliyor ve uzak ülkelerle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için önemli bir devreye giriyorsunuz. Çevrenizin kalabalıklaşması sizi şaşırtmamalı ve iç disiplininizi bozmamalısınız. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. İş sorumluluğunuzu entelektüel birikiminizle rahatça yerine getirebileceksiniz. Eğitiminizle ilgili tasarılarınız yoğunlaşabilir. Yaptığınız işle ilgili bol seyahatleriniz olacak ve sürekli hareket halinde olacaksınız. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz.

YAY
Bu hafta duygusal konularda eski alışkanlıklarınızı özleyebilirsiniz. Bu dönemde sevdiklerinize daha fazla vakit ayıracak, özel işlerinizle ilgileneceksiniz. Evinizi güzelleştirirken, duygularınızın yoğunluğunu içten bir şekilde ailenize yansıtacaksınız. Geçmiş aşklara özlem var. Bu dönemde karşınıza çıkacak kişilere karşı tedbirli olmalısınız. Sizin duyarlı ve sevecen yapınızdan faydalanmaya kalkabilirler.. Partnerinizin maddi olanaklarından yararlanacaksınız. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak bir çok anlaşmalara imza atacaksınız. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz. Bazı anlaşmalarınızı gizlerken, düşüncelerinizi saklamak isteyeceksiniz. İlişkilerinizde belli bir dinginlik arıyorsunuz. Bu dönemde karşınıza çıkacak kişilere karşı tedbirli olmalısınız. Sağlık konusunda mide problemlerinize dikkat etmeli ve strese bağlı sindirim kramplarına karşı tedbirli olmalısınız. Yine kollar ve bacaklar çok önemli olacak Ağır kaldırmamalı ve spor yaparken dikkatli olmalısınız. Fiziksel özelliklerinizle ilgili bir değişim yaşamak istiyorsanız, daha sonraya bırakmalısınız.

OĞLAK
Bu hafta, aşkın her türlü objesinden yaralanacak ve duygularınızı besleyen tüm aşklara açık olacaksınız. Partnerinizle ortak çalışmalar içinde olacak ve onunla birlikte başlangıçta imkansız gelen bir çok şeyi gerçekleştirebileceksiniz.. Duygusal ilişkileriniz ve iş birliklerinizin yoğunluğu geçen aydan bu yana temposunu arttırarak devam etmektedir. Eşinizle yoğun duygu alış-verişi içinde olmanız; yeni ve kökten kararları gündeme getirebilir. Sosyal statünüz artıyor. Bazılarınızın sansasyonel ilişkileri olacak. Sizden yaşça büyük veya küçük biriyle aşk yaşarken, ilişkinizle ilgili ciddi kararlar alacaksınız. Kariyer gezgeniniz Venüs yeni dostluklar konusunda sizi destekliyor. Çevresel faktörlerin büyük bir rol oynayacağı bir tablo ortaya çıkıyor. Hafta boyunca Venüs isteklerinizi gerçekleştirme konusunda size yardım edecek.. Satürn sayesinde kişisel isteklerinizi, parasal kaynaklarınızla uygun bir şekilde kombinasyonunu sağlayacaksınız. Güneş, Merkür ve Venüs el ele vererek, çalışma yaşantınızla ilgili size hareket ve kıvraklık kazandıracaktır. Enerji potansiyelinizin hızlı seyretmesi nedeniyle, hızlı düşünecek ve hızlı kararlar alacak, huzursuz ve sabırsız olacaksınız.

KOVA
Bu hafta iç dünyanı karışık. Aşk ve finans konularını birbirine karıştırabilirsiniz. Kalabalık ortamlarda bile kendinizi yalnız hissedeceksiniz. Duygusal takıntılarınız kafanızı meşgul edebilir Süregelen birliktelikleri olanlar ise ilişkilerinde değişen dengeleri yaşayabilirler. Duygularınızı dengelemeniz gerekecektir. . Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız.. Sosyal yaşantınız canlanacak ve eğlenmek için önemli yerlerde bulunacaksınız. Kariyer evinizde muhteşem bir gezegen kombinasyonu var. İş hayatınız mükemmel bir gelişmenin içinde. Çevrenizde bulunan kişilerin düşünceleri, sizin için önemli olacaktır. Bu hafta yorulmadan, cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. . Uyumlu dostluklar ve arkadaşlıklarınız sayesinde bir çok aktivitenin altına imza atacak, yalnız kalmak istemeyeceksiniz. Birliktelikler size mutluluk verecektir. Kariyer ve finans konusunda ilişkiniz olan arkadaşlarınızla, mesleki çalışmalarınızı pekiştirecek çalışmalar peşindesiniz. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Onlarla bir çok iş fırsatı yakalayacaksınız.

BALIK
Bu dönem cazibeniz ve çekiciliğinizle çevrenizi kolaylıkla etkileyebileceksiniz. Aşkta egonuz ön planda olacak. Kişisel yeteneklerinizin fark edilmesi ve ön plana çıkabilmeniz için her türlü imkanı kullanacaksınız. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazılarınız, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir süreç içindesiniz. Günleriniz sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Üstlerinize kendinizi ispat edebileceğiniz bir hafta.. Kariyerinizi kendi değerlerinizle pekiştireceksiniz. Kazançlarınız ve değişen çevre faktörleri sizin lehinize gelişecek. Fırsatlardan faydalanacak ve pratik zekanızla ön plana çıkacaksınız. Çevrenizi istediğiniz koşullara doğru yönlendirebileceksiniz. Toplumsal değerlerinizi istediğiniz formata uygulayabileceksiniz. Uzun süredir planladığınız bir olayınız gerçekleşecektir. Bu istek sizi memnun edecek ve kendinize şans tanımanın keyfini süreceksiniz.

FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu