Yerli Dizi

Ferhat Yılmaz “kaşı yaralı” karakteriyle Sevda Kuşun Kanadında’da dikkat çekiyor

1999-2002 yılları arasında yayınlanan ‘Yılan Hikâyesi’ dizisinde polis olma hayali ile yaşayan ‘Rambo Berk’ karakterini canlandıran oyuncu Ferhat Yılmaz, şu sıralar ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinde terör örgü FETÖ’yü keşfeden ‘Kaşı Yaralı’ karakterinin ilginç hikâyesi ile dikkatleri üzerine topluyor.

 

1968-70’leri ilk defa milli bir bakış açısıyla ele alan, bir kuşak hikâyesi olan ‘Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinde canlandırdığı ‘Kaşı Yaralı’ karakterine gelen tepkilerden dolayı çok mutlu olduğunu belirten usta oyuncu Ferhat Yılmaz, ‘Uzun süreden sonra ilk defa bir drama projesi ile izleyiciyle buluştum. ‘Kaşı Yaralı’ karakteri aslında gündemden çok da uzak bir karakter değil. Böylesi kaliteli bir işte yer almaktan dolayı çok mutluyum.’ dedi.

 

Başrollerinde Yavuz Bingöl, Müge Boz, Sevtap Özaltun, Murat Ünalmış, Ufuk Bayraktar ve Tolga Ortancıl’ın yer aldığı ‘Sevda Kuşun Kanadında’ her Cuma 20.00’de TRT1’de.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu