Kültür-SanatSinema

Usta oyuncu Halil Kumova Arnavutluk yapımı Dashuria S’mjafton (Aşk Yetmez) filminde

Özellikle ülkemizde “Ağa”, “baba”, “ağır abi” rolleriyle zihinlerimize kazınan Bursa Devlet Tiyatrosu’nun usta sanatçılarından Halil Kumova; Arnavutluk yapımı Dashuria S’mjafton (Aşk Yetmez) adlı filmde rol aldı. Dashuria S’mjafton (Aşk Yetmez) filmi 22 Kasım’da Arnavutluk’ta vizyona girecek.

TÜRKİYE’DE DE VİZYONA GİRECEK

Çekimleri Arnavutluk başta olmak üzere İstanbul dahil birçok Avrupa kentinde gerçekleştirilen filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Dilon Hoxha üstleniyor. Başrollerinde Halil Kumova’nın yanısıra Guliem Radoja, Bruno Shllaku, Çun Lajçi, Drilon Hoxha, Ajsi Xhaxhaj, Dashnor Asllani, Arian Ramushi ve Klark Morinaj yer alıyor.

“BENİM İÇİN BAMBAŞKA BİR DENEYİM OLDU”

Güzel bir set ortamı geçirdiklerini ifade eden tecrübeli oyuncu Halil Kumova; “Film Arnavutluk’ta çekildi ancak benim bulunduğum sahneler İstanbul’da Sarıyer taraflarında bir villada çekildi…. Bu filmde yardım istenen bir ağır abiyi canlandırıyorum…. Dashuria S’mjafton (Aşk Yetmez) filminin ilk serisinde konuk oyuncuydum; ancak İstanbul’da çekilecek ikinci seride de ana cast olarak yer alacağım… Bu film benim için bambaşka bir deneyim oldu” dedi…

Dashuria S’mjafton (Aşk Yetmez) filminin önümüzdeki aylarda Türkiye’de de vizyona girmesi bekleniyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu