Yazarlarımız

Üzülmek ve değersiz hissetmek için zamanımız yok

insanlığımızın en büyük problemlerinden birisi de kendini kabul etmemek. Kendimizden öylesine uzak, öylesine habersiz yaşıyoruz ki sonucunda da mutsuzluk kaçınılmaz oluyor. İşin ironisi de burada saklı aslında. Neredeyse kimse mutsuz olduğunun farkında değil.

İlişkilere bakıyoruz çoğunluk mutsuz. Hem de ilişki içerisindeyken mutsuz.

Aile hayatına bakıyoruz çoğunluk mutsuz.

İş hayatına bakıyoruz yine çoğunluk mutsuz.

Ortak noktamız ise; kendimizi kabul etmemek.

Kendini kabul etmek nedir?

Ayna karşısında gördüğün sen’i olduğu gibi, bir bütün olarak sevmek demektir. Sen, sen olduğun için değerlisin. Sen, sahip olduğun fiziğin ile değerlisin. Sen, yeteneklerin ile değerlisin. Sen, yapamadıkların ile değerlisin çünkü sen, sensin.

Değerli olabilmen için başka bir şeye ihtiyacın yok.  İlişkide değerli olabilmen için daha güzel, daha seksi ya da daha kaslı olmana gerek yok. Fiziki şeyler gelip geçicidir, önemli olan ruhların bütünlüğü. Seni değersizleştiren bir ilişkin varsa, değerine sahip çık ve gerekeni yap.

İş ve sosyal hayatında değerli olman için daha çok çalışmana gerek yok. Sen zaten bir birey olarak özel yeteneklere sahipsin ve çok değerlisin. Bir başkası senin değerini belirleyemez.

Aile hayatında da kimse sana değersiz olduğunu söyleyemez. Gereken sevgiyi ve ilgiyi görememiş olabilirsin fakat sen çok değerli ve özelsin.

Yapman gereken; kendine ve değerine sahip çıkmak. Önemli olan içsel huzur ve içsel enerji.

Ev ödevi; her gün kendine, kendini sevdiğini sesli bir şekilde söyle. Gün içerisinde dilediğin kadar söyleyebilirsin. Unutma; sen varsan her şey anlamlı, sen yoksan hiçbir şeyin önemi ve anlamı olmayacak. Bırak insanları, bırak dışarıyı. Üzülmek ve değersiz hissetmek için zamanımız yok, bir gün öleceğiz..

Sizi çok seviyorum unutmayın! Yazıyı okuduktan sonra, instagram’da yazının görseli altına istediğiniz renkte bir kalp bırakın olur mu?

CAN PERİMCEK/MEDYABEY

SPİRİTÜEL DANIŞMAN & YAŞAM KOÇU

İNSTAGRAM: canperimcek

TWİTTER: @canperimcek

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu