Medya

Vatan gazetesi muhabirine gözaltı şoku

Vatan gazetesi muhabiri Çağdaş Ulus’un ve eşi avukat Mehtap Acar’ın pasaportuna el konulduğu haber veriliyor.”Cemaat isterse” ve “24 Saat” kitaplarının yazarı Vatan gazetesi muhabiri Çağdaş Ulus’un ve eşi avukat Mehtap Acar’ın pasaportuna el konulduğu öğrenildi.

Vatan gazetesinin haberine göre yurt dışına çıkışları engellenen Ulus ve Acar, olayı Belgrad’a gitmek için geldikleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki pasaport kontrolünde öğrendiler.

Durumu Twitter adresinden paylaşan Çağdaş Ulus, “Avukat esim @mehtapacrs ile Belgrat’a gitmek icin sabiha gokcen’deyiz. Ikimizin de pasaportu 1 eylul’de iptal edilmis. Cikamiyoruz! Esim ile bir nevi gozaltindayiz. Buradan savciliga ifade vermeye gidicegiz. Hala pasaportun iptali ve gozaltinin gerekcesi yok” notunu düştü.

Ulus’a pasaportlarının neden iptal edildiğine ilişkin herhangi bir gerekçe aktarılmadığı öğrenildi.
Karara tepki gösteren Ulus, “Bu nasil bir samimiyetsizliktir. Fetö’culerin tutuklatip yargilattigi gazeteci hakkinda olagan ustu hal kapsaminda yurtdisi yasagi koymak! Fetö’cu mahkemenin koymadigi yurtdisi yasagini hukumetin koymasi nasl br demokrasidir! Bu samimiyetsizlik icinde nasil demokrasiye inanirz!” sözlerini paylaştı.

Çağdaş Ulus’un son paylaşımı ise şöyleydi:

“Son bilgiler; esim ile bir nevi gozaltindayiz. Buradan savciliga ifade vermeye gidicegiz. Hala pasaportun iptali ve gozaltinin gerekcesi yok”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu