Magazin

Vatan Şaşmaz’ın olay yeri görüntülerini paylaşan polis ne kadar ceza aldı?

Ünlü sunucu oyuncu Vatan Şaşmaz’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak görüntülerini paylaşan polise hapis cezası…Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in olay yerindeki görüntülerini çekip paylaştığı iddiasıyla yargılanan polis memuru Faruk K., 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

MAZERETİ KABUL EDİLMEDİ

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkeme’sinde yapılan karar duruşmasında sanık Faruk K., hazır bulundu. Diğer sanıkları avukatları temsil etti.

Faruk K.’nın avukatı müvekkilinin 20 yıllık polis memuru olduğunu ve şu ana kadar da herhangi bir disiplin cezası dahi almadığını belirterek, “Olay yeri görüntüsünü çekmesinin tek amacı eşine işte olduğunu göstermek istemesidir” dedi.

PARA TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİ

Görüntüyü basına servis ettiği belirtilen Didem Ç.’nin avukatı ise Faruk K.’nın müvekkilinin de dahil olduğu aile whatsapp grubundan görüntüleri paylaşması üzerine, maktulun (Vatan Şaşmaz) ünlü biri olması nedeniyle basınla iletişime geçtiğini, herhangi bir ücret talebinde bulunmadığını, daha sonra basından kendilerine telefonda dönüş yapılarak para teklifinde bulunulduğunu ancak para teklifini kabul etmediğini iddia etti.

“SUÇ İŞLEMEK KAYDIYLA HAREKET ETMEDİN”

Daha sonra son savunmasını yapan Faruk K., “Bu olayda başından sonuna kadar suç işlemek kaydıyla hareket etmedim. Bu olayda diğer sanıklar arasında hem maddi hem de manevi olarak en çok zarar gören de ben oldum. 19 aydır mesleğimden uzaklaştırıldım. Beraatimi istiyorum” diye konuştu.

4 SANIĞA DA HAPİS CEZASI

Mahkeme, Faruk K, hakkında ‘görevi kötüye kullanmak’, ‘gizliliği ihlal’ ve ‘ses ve görüntüleri kaydetme ve nakletme’ suçlarından toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına hükmetti. Sanık polisin eşinin de aralarında olduğu diğer 3 sanık hakkında ise, ‘ses ve görüntüleri kaydetme ve nakletme’ suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıkların sabıkasız olmalarını dikkate alarak hapis cezalarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu