Reyting

“Vatanım Sensin” reyting tablosunun zirvesini nasıl etkiledi?

Kanal D’nin yeni sezona nasıl bir başlangıç yapacağı merakla beklenen dizisi Vatanım Sensin yeni sezonda nihayet ilk bölümüyle ekrana geldi. Vatanım Sensin’in reyting tablosunun zirvesinde nasıl bir etki yapacağı merak ediliyordu. Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Siyah İnci gibi dizilerle reyting rekabetine giren Vatanım Sensin Genel kategorisinde değil ama AB kategorisinde zirvede yer aldı.

VATANIM SENSİN GENEL KATEGORİSİNDE ZORLANDI

ATV’nin dizisi Kanatsız Kuşlar Genel kategorisinde birinci olarak dikkat çekerken ilk üç; 1-Kanatsız Kuşlar 2- Bizim Hikaye 3- Vatanım Sensin şeklinde gerçekleşti.

AB kategorisinde ise Vatanım Sensin’in ağırlığı iyice hissedildi. O kadar ki Vatanım Sensin bu kategoride adeta kendisiyle yarıştı. AB’de ilk üç sıralama 1- Vatanım Sensin 2- Vatanım Sensin(özet) 3- Fatih Portakal ile Fox Ana Haber olarak gerçekleşti.

ABC1 kategorisinde de Vatanım Sensin 1. olması dikkatlerden kaçmadı.

AB VE ABC1 KATEGORİLERİNDE ZİRVEDE YER ALDI

Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin’in de reyting rekabetine katılmasıyla zirvede ne gibi bir değişim olacağı merak ediliyordu. Diğer bir merak konusu da Vatanım Sensin’in tüm kategorilerde birinci olup olamayacağıydı. Fakat dizi Genel/Total kategorisinde sert bir direnç ile karşılaştı. Gerek Kanatsız Kuşlar gerekse Fox TV’nin dizisi Bizim Hikaye, bu kategoride Vatanım Sensin’in zirveye ulaşmasına engel oldular. Siyah İnci ise zirveyi zorlama konusunda sıkıntı yaşıyor. Dizi Genel’de 9. sırada yer alırken AB’de 11. oldu.

Şimdilerde bu denklemin önümüzdeki haftalarda değişip değişmeyeceği merak ediliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu