Yerli Dizi

Vatanım Sensin dizisiyle ilgili tüyler ürperten tespitler

Kanal D’de yayınlanan başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in paylaştığı Vatanım Sensin dizisi, FETÖ kanallarında senaristlik yapan ismi Necati Şahin’in isminin Vatanım Sensin’in jeneriğinden çıkarılmasıyla gündeme gelmişti. Ama Vatanım Sensin dizisi tartışmaların yine odağında kalmaya devam ediyor.

Aydınlık gazetesi yazarı Yener Güneş’in ” FETÖ’cüler vatan için mi vatan haini oldu?” başlıklı yazısıyla Vatanım Sensin dizisini adeta mercek altına aldı. Dizi ile ilgili çok manidar çıkarımlar yapan Yener Güneş’in yazısı TGRT Haber’de Medya Kritik programının da gündemindeydi.

Fuat Uğur ve Cem Küçük’ün yorumlarıyla yayınlanan Medya Kritik’te Yener Güneş’in manidar yazısı ayrıntılı bir biçimde işlendi. Dizide verilen yönlendirmeli mesajlar adeta deşifre edildi.

Vatanım Sensin dizisiyle ilgili akıllara durgunluk veren gerçekten de üzerine düşünmeye değer olan tespitlerin konuşulduğu program dikkatleri bir kez daha Vatanım Sensin adlı diziye çekti.

İşte Medya Kritik’te Yener Güneş’in yazısı bağlamında dillendirilen Vatanım Sensin’in bir anlamda deşifre edildiği o anlar:

İşte, Yener Güneş’in Aydınlık gazetesinde yayınlanan o yazısı:

Okumak için tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu