Yazarlarımız

Ve işte yine bir Kore uyarlaması: Günahkar!

Mis gibi çayım, yanında muhteşem badem, ceviz, fındık üçlemesi ve yanağımda dünden beri öylece durup duran kocaman sivilcemle oturdum yine masamın başına. Az önce, Çarşamba günü izlemeyi unuttuğum (hadi gerçeği söyleyeyim; Banshee izlemekten kafamı kaldıramadım geçen hafta) Günahkar’ın tekrarını izledim.

Günahkar, bu hafta Çarşamba günü Fox’ta başladı. Yine bir Kore uyarlaması (Nice Guy) ve yine bir Kore uyarlaması dizide oynayan Seçkin Özdemir var Günahkar’da (Bkz: Bir Aşk Hikayesi).

Dizimizde esmer güzeli Hazal Filiz Küçükköse(Aslıhan), oyunculuğunu değil ama kendisini pek bir beğendiğim Gülcan Arslan(Saliha),sesini ve oyunculuğunu sevdiğim Korel Cezayirli, Alper Kut (Kurtlar Vadisi’nin Baron Murat’ı, aynı zamanda çok yetenekli oyuncu Devrim Yakut’un eşi), her dizide şaşmaz ‘hep aynı şekilde ve gözlerini belerte belerte’ oynayan Polat Bilgin, Zuhal Gencer, Nihat Doğan çakması (dikkatle bakınız benzerliği göreceksiniz), Halil rolündeki Efe Tuncer ve tabii ki esas oğlanımız Seçkin Özdemir (Ali Yusuf)bulunmakta.

Oyunculuklarla ilgili kısma geçmek isterim ki hemen, ilk gözüme çarpan Seçkin Özdemir’in (Ali Yusuf)özellikle siyahlar içindeyken Kuzey Güney’in Güney’ini (Buğra Gülsoy) andırmasıydı. Yüzünün ifadesini, sinirliyken dudaklarını büzmesini, hal, tavır ve saçıyla birlikte görüntüsünü tamamen Güney’e benzettim. Bunu olumsuz olarak söylemiyorum, izlemekten zevk aldım. Özdemir dizide gayet iyi bir performans sergiliyor. Beğendim. Atarlı kızımız Saliha’yı fazla abartılı bulurken diğer yandan Aslıhan’ı ‘eh işte’ kategorisine sokuyorum. Başroller dışında Halil rolündeki Efe Tuncer’i başarılı bulduğumu söylemek isterim. Dizide bir de modelimiz var ki kızlar bunu sizin için söylüyorum hoş çocuk Caner Tanrıverdi de hiç fena değildi.

Senaryosunu Makbule Kosif, Nalan Merter Savaş, Özer Çetinel ve Gülsev Karagöz’ün yazdığı Günahkar’ın ilk bölümü sıkmadan izlettirdi kendini. Bunun yanında ne var ki daha ilk bölümden diğer bölümlerde hikayenin ne olacağını anladık. Hayat Devam Ediyor ve Ben Onu Çok Sevdim gibi daha pek çok dizide yardımcı yönetmenlik yapmış olan Berat Özdoğan’ın ilk yönetmenlik yaptığı iş de olan Günahkar’ı izleyici sevdi mi dersek evet öyle gözüküyor. Çünkü yormuyor, akıyor. Çünkü bizim seyircimiz Seçkin Özdemir’i seviyor!

Diğer bazı şeyler…

Uçak sahnesinde, dizinin atarlısı Saliha bayılıverdiydi de yarı doktorumuz Ali Yusuf’umuz teşhisi koyarken ölmek üzere olan (öyle dedi çünkü) hastaya sanki gripli hasta modunda böyle ‘cool cool’ müdahale etmeyeydi iyiydi. Anladık coolsun da orda ölmek üzere olan bir hasta var yahu!

Diğer bir başka şey de, her dizide ‘mutfakta çalışan delişmen ekip’ olmak zorunda mı? Biz onların hayatlarına da girmek zorunda mıyız? Sıkıcı…

Evet Banshee!

Geçen hafta yabancı diziydi, filmdi filan derken yine uykusuz kaldım evet ama Banshee de uykusuz kalmaya değerdi hani! Kan, şiddet, entrika, yalan dolan, arkadan iş çevirme, kuyu kazma, Amish hayatlar ve sex dolu bir iş olan Banshee tavsiye olunur.
JALE ŞEN/MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu