Gündem

Vergi rekortmenleri listesine giren Cem Yılmaz’dan ironik gönderme

Vergi rekortmenleri listesi açıklandı. Listenin zirvesinde kimlerin yer aldığı merak ediliyordu. Ünlü komedyen Cem Yılmaz vergi rekortmenleri listesine girdi. Türkiye’nin son yıllarda adından söz ettiren sayılı zenginlerinin listede yer almayışları dikkatlerden kaçmadı.

Cem Yılmaz da twitterdan ironik mesajlar paylaştı. Sayılı zenginler listede yer almazken ilk yüze ‘komedyenlik’ yaparak giren Cem Yılmaz durumu kinayeli bir dille eleştirdi.

Yeni vergi rekortmenleri listesi şaşkınlık yarattı.  Twitter hesabından listeye dikkat çeken Cem Yılmaz, durumun ‘Ben komedyenim ve vergi rekortmeniyim. Şaka değil’ diyerek ironik bir biçimde ortaya koydu.

cem yılmaz vergi rekortmeni 2016 twiti

blank

 

VERGİ REKORTMENLERİ LİSTESİNDE KİMLER VAR?
Türkiye’nin sayılı zenginleri 2016 yılı vergi rekortmenleri listesinde yer almıyor. Sabancı ailesinden sadece bir isim ilk 100 arasına girerken o isim Cem Yılmaz ve Acun Ilıcalı’dan bile daha alt sıralarda yer alması ilginç bulundu.

Büyük ihaleleri alarak adını duyuran yeni dönem zenginleri listeye giremedi. Bu durumda sosyal medyada tepkilere yolaçtı.

İLK SIRADAKİ İSİMLER

Türkiye’nin bu yılki vergi rekortmeni sıralamasında ilk sırada 45 milyon 157 bin 918 lira vergi tahakkuk ettirilen Semahat Sevim Arsel yer aldı.

2015 yılı vergi rekormenleri listesinde 44 milyon 328 bin lira ile Mustafa Rahmi Koç ikinci sırada yer alırken, iş adamı Şarık Tara 35 milyon 853 bin lira ile Türkiye’nin en çok gelir vergisi ödeyen üçüncü ismi oldu.

Listeye her yıl sanat dünyasından giren isim olan Cem Yılmaz ise geçtiğimiz yıl elde ettiği 58’incilikten 42’inci sıraya yükseldi. Acun Ilıcalı da 25. sırada bulunuyor.

blank

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR