Teknoloji

Vine teknoloji dünyasına veda ediyor. Vine ne zaman kapanıyor?

Twitterın popüler video paylaşım uygulaması Vine teknoloji dünyasına veda ediyor. Vine kapanıyor ancak yok olmuyor, Vine Camera olarak hayatına devam edecek. Vine ne zaman kapatılacak? Vine’ın kapatılma tarihi belli oldu. Peki Vine uygulaması ile çekilmiş videolara erişim olabilecek mi? Vine Camera uygulaması nedir?

Twitter’ın sahibi olduğu Vine video uygulaması bu ay kapanıyor. 17 Ocak tarihinde Vine twitterdan kalkacak. Ancak Vine, Vine Camera uygulamasına dönüşecek. Bu uygulamada kaydedilecek videolar Twitter üzerinden yayınlanabileceği belirtiliyor.

Sevindirici bir haber de verelim. Bugüne kadar Vine üzerinden video çekenler kaydettikleri videolara internet üzerinden erişebilecek. Yani videolar kaybolmayacak.

Vine Camera uygulaması geliyor! 

Vine Camera uygulaması ile kullanıcılar Twitter üzerinden 6 saniyelik video paylaşımı yapabilecek. 2012 yılında kurulan ve 2013 yılında Twitter tarafından kullanıma sunulan Vine artık hayatına Vine Camera olarak devam edecek. Sadece 6 saniyelik video çekmek için kullanılabilecek Vine Camera ile efektli çekilen videolar ister telefona kaydedilecek, ister Twitter üzerinden anında paylaşılabilecek.

Twitter Vine’ın geçtiğimiz aylarda kapatılacağı şu sözlerle duyuran bir açıklama yayınlamıştı:

“Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.”

Başa dön tuşu