Kültür-SanatSinema

Vizyona giren “Kervan 1915” filminin salonlardan çekilmesiyle ilgili açıklama

Senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini İsmail Güneş’in yaptığı ve Ermeni Tehciri konusunu işleyen Kervan 1915 vizyona girdiği salonlardan çekildi. Pek çok filmin gişede hüsran yaşamasına neden olan olay Kervan 1915’in de başına geldi. Dağıtım şirketleri ve salonların keyfi uygulamaları bir çok filmin gişede hüsran yaşanmasına neden olmuş vadedilen salon sayısına ulaşamayan filmler zaman zaman 40-50 salonluk gösterimlerle hezimetler yaşamıştı.

“KERVAN 1915” NEDEN SALONLARDAN ÇEKİLDİ?

Kervan 1915’in yönetmeni ve yapımcısının imzasıyla filmin salonlardan çekilmesiyle ilgili açıklama geldi. Tekelleşmenin altının çizildiği yazılı açıklamada salon sahiplerinin art niyetli yaklaşımlarına da dikkat çekildi.

Yazılı açıklama şöyle:


Bin bir zorluklarla 3 yılda 1500 kişilik ekiple çektiğimiz ve Ermeni tehcirini konu edinen “Kervan 1915″i dağıtım sorunları ve sinema salonlarının kötü niyetli tutumlarından ötürü salonlardan çekme kararı aldık. Görülüyor ki, bundan böyle, gişe açısından tekellerin ilgisini çekmeyen ulusal yapımlar seyirciyle buluşamayacaktır.

Sinema seyircisi tarafından izlenilmek istendiği halde, önemli lokasyonlarda vizyona giremeyen filmimiz ağır darbe almıştır. Seyircilerimiz gerek sosyal medyadan gerekse kişisel ilişkilerle bizlere ulaşıp filmi kendilerine yakın merkezi lokasyonlarda bile bulamadıklarını iddia etmektedirler. Filmimizin sinema seyircisiyle buluşamadığı bir sistemde daha fazla yer almak istemiyor ve üzülerek “Kervan 1915″i vizyondan çekiyoruz.

Saygılarımızla…

Yapımcı Aynur Güneş

Senaryo yazarı ve Yönetmen

İsmail GÜNEŞ

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu