Medya

VOA’da çalışmaya başlayan gazeteci Dilge Timocin kimdir?

Fox Haber, Voice of America’da çalışan Dilge Timoçin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump’la görüşmesini ABD’den aktardı. Peki, Dilge Timoçin kimdir?

VOICE OF AMERİCA’DA GÖREV YAPIYOR

Türkiye masasını güçlendiren ABD/Washington merkezli basın kuruluşu Voice of America, bünyesine televizyoncu Dilge Timoçin’i de katmıştı. ABD’ye giden Timoçin, kuruluş bünyesinde muhabir-prodüktör olarak görev yapıyor.

DİLGE TİMOÇİN HANGİ MEDYA ORGANLARINDA ÇALIŞTI?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler mezunu Dilge Timoçin, 1980 İzmir doğumlu. Timoçin, gazetecilik mesleğine 2000 yılında NTV’de başladı. Dış haber masasında stajla başlayan kariyeri, NTV’nin farklı kademelerinde devam etti.

2008’de Habertürk TV’ye transfer olan Timoçin, kanalda dış haber sorumlusu olarak görev yaptı. ShowTV’de dış haber editörü ve spiker olarak çalışan Dilge Timoçin, Al Jazeera Türk’ün kuruluş aşamasında yer aldı.

Al Jazeera İngilizce için prodüktörlük yaptı; Lübnan’dan, Suriye sınırından ve Katar’dan haber geçti. Dilge Timoçin son dönemde Reuters, Deutsche Welle gibi yabancı basın kuruluşlarıyla çalışıyordu.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu