Mobil

Whatsapp son güncellemeyle ücretli mi oldu?

Bir milyardan fazla kullanıcısı olan dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni güncellemesi ile test ediliyor. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp uygulaması için kurumsal hesapları paralı hale getiren yeni bir güncelleme geldi. Henüz test aşamasında olan bu güncelleme sonrasında Whatsapp Operasyon Direktörü Matt Idema, büyük girişimcilere sağladıkları ek özelliklerden ücret alacaklarını açıkladı.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre; Whatsapp uygulamasına, kurumsal iletişimle ilgili yeni özellikler eklenecek. Whatsapp’ın resmi blogunda yer alan bültende de uygulama kullanıcıların Whatsapp’taki büyük şirketlere ait hesaplarla daha kolay iletişim kurması adına eklemeler yapıldığı sözleriyle “Küçük şirketler için ücretsiz olan Whatsapp Business uygulaması üzerinden kullanılacak yeni araçlar ve havayolu şirketleri, e-ticaret siteleri, bankalar gibi büyük şirketler için girişim çözümlerini test etmekte oldukları” belirtildi.

2014 yılında Whatsapp uygulamasını 22 milyar dolara satın alan Facebook, Whatsapp üzerinden para kazanma peşinde.. Wall Street Journal’a röportaj veren Whatsapp Operasyon Direktörü Matt Idema, “Gelecekte, şirketlere ücret uygulamayı düşünüyoruz. Ücretlendirmenin detaylarını henüz belirlemedik,” diyerek whatsapptaki Ücretli özelliklerin neler olduğunu ve ne zaman kullanıcıya ulaşacağı hakkında da bilgi vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu