Sosyal MedyaTeknoloji

WhatsApp yeni özelliği ile iş dünyasını gözüne kestirdi

WhatsApp’tan çok konuşulacak bir adım atmaya hazırlanıyor. Yeni yeni hamleleri uygulamaya koyarak kullanıcı memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedefleyen yaygın iletişim uygulaması WhatsApp’ın yine  çok konuşulacak bir özellik için harekete geçtiği haber veriliyor. 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp, mesajlaşma alışkanlığını kökünden değiştirecek hamle peşinde.

Sızan haberlere göre, yeni özellikle WhatsApp bu kez iş dünyasını gözüne kestirdi. Henüz resmiyet kazanmaya özelliğin adının ‘”WhatsApp for Business’ olması ve küçük ve orta ölçekli iş yerleri için yeni bir mesajlaşma platformu meydana getireceği konuşuluyor. Ancak söz konusu özellik şu an için sadece Hindistan’da kullanılıyor. Zira Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp bu özelliği test etmek için bu ülkeyi seçti.

Söz konusu tüm kullanıcılara sunulmayacağı da gelen bilgiler arasında. Bu Facebook’un iş dünyasını hedef aldığı ilk uygulama değil. Sosyal medya devi 2014 yılında işletmelerin Facebook hesaplarını, reklam hesaplarını ve ödeme şekillerini bir yerden yönetme imkanı sunan Facebook Business Manager uygulaması kullanıma sunmuştu.

.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu